Ingineri fosti, viitori...(25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare fetele.
Va vine sa credeti sau nu...azi m-am trezit la ora 3.30 (dupa-amiaza!). De fapt m-am trezit pe la 10, am luat medicamentele, am citit ceva despre tiroida pe net si m-a apucat depresia....asa ca m-am culcat la loc...si m-am mai trezit la 3. Cred ca si medicamentele astea ma fac tare somnolenta.
Oti, exact asta zicea si mama: de unde le iau daca eu nu stau in aglomeratie etc? Pai...sincer...cand mergeam in aglomeratie...mergeam mai mult pe jos, faceam mai multa miscare, stateam mai mult in aer curat...interactionam mai mult...si probabil imunitatea era mai zdravana. De cand merg cu masina...nu prea interactionez cu nimeni in afara de familie, prieteni si colegi de servici...nu stau mai deloc afara: birou,casa....si s-a si suprapus cu perioade stresante...asa ca....dupa mine se explica foarte bine. Am facut tratament 3 luni cu Imunostim dar se pare ca este apa de ploaie. Oricum..si probl. mea cu tiroida tot de la imunitate scazuta se trage. Nici nu ma mai gandesc.
Va pup, sa aveti o seara de duminica frumoasa.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Sanatate fetelor bolnavioare!
A fost foarte frumos la petrecere.
Deja imi e dor de Pisi.

Sa aveti o saptamana buna!


Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Anca eu pana sa raman insarcinata eram tot racita desi faceam multa miscare. Probabil de cand sunt copiii mananc mai sanatos. Oricum incarc sa am mare grija si de mine caci daca bolesc e bai mare. Eu si copiii luam oscilo prevenitv.
Nu fi stresata ca nu ai ajuns la intalnire. Cu arhitectul te poti intalni saptanana aceasta. Beneficiarul nu e musai sa aprticipe la discutii.
Tot vorbeam de DVD zilele trecute. Ieri sotul meu mi-a spus ca ne-au cumparat niste prieteni unul din Bucuresti. E un LG. Sotul e tare incantat.
Otilia ce mai face minunea din burtica? Nu mai e mult si o sa o strangi in brate. Sambata m-am jucat si eu cu o printesa de numai 5 saptamani. Sunt tare dulci bb-lusii si au un miros asa de frumos.
Miki ce cadouri ai primit de la muschetari? Alex obisnuieste sa ma surpinda cu cate o floare sau un desen facut de el. Acum stie sa scrie mama si cum ma supara deseneaza un omulet si scrie mama si vine sa il iert.
Elena asteptam poze de la petrecere.
Eu m-am laudat ca suntem sanatosi asa ca Andra mi-a dat peste nas. Vineri seara a facut febra. Nu stiu de la ce. Sotul crede ca de la dinti dar maselutele au iesit iar caninii mai au mult. Probabil de la gat caci eu inca ii dau iaurtul direct din frigider, plus ca vineri am stat cu ei afara 4 ore. De fapt in fiecare zi stam destulde mult afara. Acum e binisor, dar foarte maraita noaptea. Din acest motiv am si ratat azi o intalnire ce era programata la ora 8.



salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Poze noi am uploadat pe webshots
la semnatura

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor! - e cu voce!
Sa va dau eu de baut si de mancat ca Pisi vad ca nu s-a trezit inca dupa petrecere!
Eu sunt dupa doua zile de tratament intensiv, de ceaiuri de lamaie si de ghimbir de nici mirosul nu mai pot sa-l simt m-am mai refacut si eu. Vocea este inca groasa dar este!
Ancuta mai repede te imbolnavesti atunci cand nu te misti pe afara ca in isi pierde organismul din abilitatea de a lupta cu virusi si alti miscoci. E deajuns sa stranute unul langa tine cand te deplasezi de la masina in casa sau altundeva si gata te-ai pricopsit. Eu nu prea am incredere in medicamentele de imunitate pentru ca din medicina pe care am mai invatat-o si eu asta este ceva care vine in timp odata cu expunerea la diversi factori. Cu toate astea si eu ii dau un sirop Roxanei cu ecchinaceea.
Nico imi pare rau ca a luat-o si pe Andra ta dar poate este de la dinti nu de la raceala.
Pisi iti simtim lipsa pe aici! Sper ca ti-a mai trecut supararea.
Otilia ce face burtica? Mai e un picut si gata! Cat despre calarie abia astept saptamana asta joi sa ma duc din nou!
Va pup fetelor si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata.
Am si eu o situatie in care nu stiu exact cum sa ma comport.
In august am imprumutat 300 ron unui fost coleg de scoala si de serviciu. Ii trebuiau pentru trei zile, ca sa dea un examen la Bucuresti si sa se angajeze la Inspectoratul de Stat in Constructii.
Nu numai ca nu mi-a dat banii, dar cred ca a si aruncat telefonul, ca sa fie sigur ca nu il mai pot contacta. I-am scris zeci de emailuri in care ii ceream macar o explicatie.
Sotul meu imi spune sa ma las pagubasa, sa ii accept ca bani pierduti.
Ideea e ca nu stiu unde lucreaza, nu stiu unde sta acum. I-am dat banii pentru ca il stiam de mai multi ani si nu m-am gandit nici o clipa ca se poate eschiva in asemenea hal. Nu mi s-a mai intamplat. Am fost naiva. Si acum nu ma mai deranjeza lipsa banilor, cat faptul ca am fost dezamagita si manipulata. In fiecare zi il adaug la contacte la messenger si el ma respinge sistematic. E ca un joc de-a mata si soarecele, care pana la un punct ma si amuza.
Acum 15 minute am aflat ca a reusit sa se angajeze la Inspectorat, deci l-as putea contacta acolo sau chiar merge in persoana sa il confrunt, cand o sa merg sa imi scot diplomele de diriginte. Dar eu, nefiind agresiva nici macar verbal, nici nu stiu ce i-as spune.
Aveti vreo idee?

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Cristina multumim de bunatati. Eu am servit azi cafeluta (e buna si rece, macar nu fac riduri). Eu nu am mai avut curajul sa urc pe un cal de la 14 ani cand am avut si un mic incident. In primavara am fost la Pascoaia la o pensiune si acolo au cai si ponei. Curajosi au fost sotul si copiii. Andra si acum cand vede un cal ma trage de manuta sa mergem la el. Sper ca pana da zapada sa ii mai ducem pt un weekend acolo.
Elena am admirat strumful frumos dar si mamica foarte tanara. sa mai spun ca mi-a facut o pofta cu dulciurile?
Avem si noi jucarioara asta si e printre preferatele Andrei. Sotul e disperat cand domnisoara apasa butonul albastru (la voi e verde).
Legat de situatia cu colegul nu stiu ce sa spun. Eu cred ca renuntam de mult. Pur si simplu consider ca am pierdut banii si nu ma mai enervez. Ni s-a intamplat in urma cu un an si noua ceva asemanator. Sotul a vrut sa cumpere un teren, a dat rapid avans 150 ron fara ca eu sa vad terenul, apoi a doua zi s-a inteles cu proprietarul ca renunta si isi primeste banii inapoi. Omul avea nevoie de bani asa ca l-a rugat sa ii lase totusi banii pana vinde pamantul. O perioada sotul a incercat sa isi recupereze banii 9tipul a vandut pamantul), dar pe langa nervi a mai consumat si bani pe tf si benzina. I-am spus sa o lase balta si pana la urma asa a facut.

salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

multumesc pentru complimente, Nico.

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Va salut din HAOS TOTAL. In fiecare zi mi se pare ca nebunia este mai mare si mai mare. Cel putin saptamana asta...
Ieri am fugit acasa si m-am facut luntre si punte sa ii iau lui Iepumare un tortulet, sa simta ca e ziua lui chiar daca nu aveam musafiri. Dar el a fost tare deprimat...probabil din multe motive unul dintre ele fiind ca spera sa aiba un bebe de ziua lui. Chestie care m-a deprimat si pe mine. Imi mai era si rau. Nu stiu ce am ca nu ma simt bine...si am de lucru si acasa si cand intru pe usa nu ma mai simt in stare..sigur nu am scapat de tot de infectia aia rea. Dar ma simt extraordinar de obosita, oricat m-as odihni nu imi este niciodata de ajuns. Eu, care daca dormeam 8 ore puteam muta muntii. Acum 8 ore parca sunt 3. Azi m-am procopsit si cu o sedinta la superba ora de 5 dupa-amiaza....si cum sedintele stii cand incep dar niciodata cand se termina......o sa ma distrez. Probabil va fi o zi irosita de lucru dupa-amiaza, nu voi mai fi in stare sa fac nimic. ma simt total depasita.
Nico, zau daca inteleg cum faci fata.
Elena, eu am patit-o pe firma, am si factura taiata pentru suma respectiva....si banii..ioc.
Fug inapoi la lucru.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Anca La multi ani! pt iepumare.
Cred ca e ceva contagios in aer ca si eu ma simt fara vlaga, foarte obosita. Nu am chef sa fac nimic. Azi de ex doar am umblat pe la banci, m-am plimbat si am mancat. La ora 15.30 vine sotul sa-i dau o situatie la care au nu am lucrat plus ca trebuia sa ii multiplic niste planse in oras si eu am uitat sa le iau cu mine. deci trebuie sa ies iar la plimbare.
Sunt si putin suparata caci i-am promis lui Alex ca maine mergem la film dar am trecut pe la cinema si au schimbat afisul pe motiv ca nu merge lumea la un film pt copii. Ca sa nu sufere prea tare copilul domnul de la casierie mi-a dat afisul cu filmul sa il postam in camera.
Anca legat de supararea sotului tau, in 26 oct sun un prieten sa-l felicit de ziua lui si printre urari ii doresc sa vina barza si pe la ei. A fost foarte suparat (e casatorit de 7 ani + 5 de prietenie) iar eu am regretat ca nu am putut sa tac. Saptamana trecuta m-a sunat sotia lui sa ma anunte ca vine bb si ca sa fie sigura a facut vreo 5 teste plus un eco. Prietenii mei sunt acum cei mai fericiti oameni. Sincer nu credeam ca el poate sa se comporte asa frumos cu ea. Sper sa fiti si voi cat de curand cei mai fericiti parinti.

salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput