Ingineri fosti, viitori...(25)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, spor la treaba!
la noi serbarea e in toi, adica pregatirile! de mai bine de o luna stim tot ce trebuie sa stim. fata este colindatoare, are cstum po****r, stie poeziile, colindele etc.etcv.
robi azi face pozele de mos, l-am imbracat in blugi si camasa rosie, cu caciula de mos, brad impodobit etc.etc.
erau asa de dulci de dimineataa!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Oti...nastere usoara , bebe mare si mancacios sa ai, si sa nu planga prea mult.

Robert este inca in intensiva, facuse ieri o mica aprindere la plaman, dar este spre bine...

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

miki, doamne ajuta!!!!!!!!!vesti bune de sarbatori!@!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata si de la mine!

Servesc bunatatile si fug, asa ca poftiti, va rog, la , ceiut cu muuuulta lamaie si miere (special pentru Kati cea virusata), laptic, ciocolata calda, fresh de ce vreti voi, capucino si la delicioasa , sa curga povestile mai bine, daca tot ne-am starnit asa!

Deci, mare sedinta mare ieri la grupa lui Ducu, am dat bani (noi, mamicile) pentru cadourile doamnelor educatoare, ingrijitoare, etc. si, culmea, pentru pitici nu ne-au cerut nici un leut caci dau ei cadoul de la Mos Craciun. Si asta nu-i destul, cica fac si serbare, doar ca-n cadru privat, adica fara parinti, doar cu un cameraman profesionist care sa imortalizeze evenimentul, din motive de lipsa spatiu si ingramadeala maxima. Asa ca miercuri, 10 decembrie, Ducu va avea prima serbare din viata lui . Cum vestile bune nu se opresc aici, am aflat ca din ianuarie se va desparti si grupa, iar Ducu ramane la cea "de baza", ceea ce inseamna ca ramane in sala de clasa actuala, nu in cea improvizata si-si pastreaza si patutul.... Deci, luate una peste alta, se pare ca ziua mamei mi-a purtat noroc.

Ancuta, fi fericita ca lucrezi intr-o institutie privata, unde multe din metehnele comuniste s-au pierdut, ceea ce "la stat" nu s-a intamplat nici dupa 19 ani de "democratie", caci aici iti iei concediul cand si cat din el vor sefii, nu cat si cand iti pica tie bine. Plus ca intaietate la perioadele de top au veteranii, adica dinozaurii cu solzi pe spate si fildesi uriasi, apoi urmam noi, "aia mai tinerei" ... Iti dai seama ca pe debutanti nu-i baga nici naiba in seama! ... Asa ca ...alta lume, soro, alta oranduire, alta civilizatie !

Cristinica, chiar asa, cum adica "cu lanturi"???? ...Dupa ce am citit mesajul tau, mi-am dat seama ca, subit, am inceput sa ador fleoasca de la noi de afara ... macar este cald! He! In 19 este ziulica de nastere a baiatului mai mic al surorii mele mai mari, care sora-i in Timisoara cu mine (de fapt, eu sunt cu ea, caci ea a venit prima aici) si implineste 9 anisori (nepotul), deci voi chefui si eu cu trupa in timp ce ma voi gandi cu drag la tine si la Ruxyta ta!

Nico, draguta mea, lumineaza-ne si pe noi si scoate-ne din ceata: cand zici ca-i ziua ta??? ... Nu de-alta, dar atunci inchid "bufetul" si vin la tine sa ma ospatez!

Katik, imi pare extrem de rau sa vad ca din nou esti racita, dar eu zic ca pana la Craciun ai sanse sa te debarasezi de toti miscolocii de pe instalatie. Vin si eu cu mii de pentru ajutor!

Elena, din fericire, UCC-ista mea tocmai s-a intors din concediu si se ocupa cu ruptul de "oile ei", ceea ce m-a scutit pe mine de un stres in plus. Am avut norocul sa prind si o comisie super-usoara la inventare, respectiv coloana auto, asa ca si aici "m-am scos", ceea ce-mi ofera posibilitatea de a ma focusa pe zoala mea cu planul tehnic pe anul viitor si inchiderea de an. De prime nici ai nostri nu sufla nici o vorbulita, dar nici cu zvonuri alarmiste nu circula nimeni pana acuma, asa ca ... daca mergem pe axioma conform careia lipsa vestilor proaste inseamna vesti bune, sper sa fie bine! Vad ca Razvanel este prozator, de-a dreptul! Lasa, ca-i bine pentru cate spune la varsta lui! Sa vezi ca la anu', pe vremea asta te vei ruga de el sa mai taca din gurita macar 5 minutele.

Otilia, deci ne luam "la loc comanda" cu pronosticurile??? ... Eu acuma m-am starnit si continuu sa fac galerie asa ca ... HAI OTILIA, TADAM! TADADADAM!]

Pfiiiu, iar am scris romane! .... Fuuuuug!

V-am pe toate!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor
Fabrica de podoabe a lui Mos Craciun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


neata
Ei, Oti, nu era asta problema ca m=ai pus pe jar!!! Sper ca ti-ai revenit, stiu cum e cand ai un virus din asta...te pune pe tusa de tot. Eu cel putin am tras-o in primavara asta.
Katik cu analizele nu stau prea rau, maine ma duc la endocrinolog si miercurea viitoare la ginec sa le vada si sa imi spuna ce am de facut. Intre timp m-am "imprietenit" la catarama cu Fertility Monitorul de la Clearblue si mai mult imi pun nadejdea in el decat in medici. Pana cel tarziu in aprilie-mai ar trebui sa vad rezultatele...adica sa arat asa .
Nico, si eu am multe pe cap. Mai ales cu hotelul. Pentru mine inca sunt destule necunoscute dar am decis sa fac cum ma taie pe mine capul decat sa mai stau sa astept pe altii sa imi dea ce imi trebuie (ma refer la arhitect,desigur) fiindca am vazut ca oricum eu pic prost...asa ca o sa fac cum consider eu si daca nu le place...mai vedem.
Fug inapoi la treaba ca e cat carul!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, bafla la dr!!!!! si iti doresc sa ajungi cit mai repede asa cum vrei sa arati:
si mai odihneste-te putin, asa, printre picatele, ca greu se repara sanatatea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
N-am nascut si nici nu nasc azi. Imi revin incet, incet ca toata noaptea am transpirat, m-a durut capul si alte accesorii la cap. Acum mai am ochiul si urechea dreapta de rezolvat si gata.
Anca, asa te vreau optimista si in ofensiva. Nu stiu de ce ai asteptat atata cu monitorul acesta.
Cristina, si eu era sa cad alaltaieri, nasoala vreme. Bine ca la masina am cauciucuri cu tinte .


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 39+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Oti nastere rapida, fara prea multe dureri (eh, acuma tu stii deja cum e... ale mele au fost lungi si dureroase, insa am uitat apoi)! eu cred ca nasti maine-poimaine, aveti nume pt bebelutza???
si ma gandesc la tine!
Nico interesanta venirea ta pe lume! si cu shopingul, insista, poate sunt oferte faine acum de Craciun!
cat despre cizmulitze cu dulciuri, anul asta am facut cam asa: la noi in oras in fiecare an sunt magazine unde poti lasa o cizma a copilului cu un desen cu mos nicolaie, si in ziua de mos vine mosul cu daruri in fiecare cizma lasata! la inceput nu am vrut ca am zis, doar nu sunt cersetoare, insa m-am mai luminat si mi-am dat seama ca pt copii e fain, asa ca anul asta a facut Marc 4 desene si l-am lasat intr-o papetarie, intr-un magazin de jucarii, la o farmacie si la un magazin de haine! Se face in ft multe magazine, am sa va povestesc cand mergem dupa ele!
Miha ma bucur sa aud ca e bine Robert dupa operatie!
Kati multa sanatate!
Pisi pai e fain ca se misca ceva la gradi, si vor avea inca o grupa!!! si noi avem serbare, asa stiu eu de la o educatoare ca e joia viitoare, desi pe usa nu e inca nici un afis!
Eu le-am cumparat cate un glob cu praline pt fiecare educatoare (acuma are Marc 4 ca s-a facut grupa cu program prelungit), cate un mos pt directoare si secretara si la copii le-am luat si lor ciocolatele cu mos!le trimit maine cu Marc! in alte grupe se strang cate 5 euro si le cumpara cate ceva de craciun si zilele lor, insa la noi nu.
Marti am avut la gradi vernisaj, a fost prezentat proiectul ce l-au facut copii in ultimul an, proiect ce merge pana in vara si am fost ft impresionata de realizarile copiilor, sunt expuse pana maine operele lor iar azi merg si socreii sa vada! Tema proiectului era "apa", cum percepta copii miscarile, sunetul apei , sa expuna pe hartie...o parte erau desene, apoi modelaje din plastelina, crocodili, atunci au facut caracatitze din aluat cu sare, pe care le-au ars in cuptor si le-au vopsit, am fost atat de placut impresionata aratau ca si bibelourile, a lui Marc din pacate s-a spart la ardere, s-au spart mai multe.... atunci au modelat 4 caracatitze mai mici, feicare grupa alta culoare, si inca una ft. mare pt care au primit aprobare si o vor face sub forma unei fantani in curtea gradinitei. Erau fericiti ca vor fi ajutati de catre oras si o firma de constructii pt finalizarea proiectului, care mai merge pana in vara!!!

Luca al meu e plin de bube,de 4 ori mai mult decat a avut Marc, il mananca de nu mai poate, nu ma prea lasa sa il dau cu pudra, of ce greu e!

va pup, ma duc la treaba!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

claudia, pupam si noi bubitzele, pe toate, sa treaca cit mai repede si mai usor!!!!!
frumos va distrati si voi acolo. fata cu grupa de la gradi s-au dus azi de dimineata la una din bisericutze pt slujba de impartasanie, se face asta la gradi la fiecare sarbatoare, era tare emotionata!
de abia asteapta sarbatorile! e asa de frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Claudia, ce fruuuuumooooos! Vernisaj cu lucrari mesterite de manutele lor! Grozava ideee! ...N-ai facut nici o pozuta, ca tare curioasa as fi fost sa vad si eu asa minunatii!
Imi pare extrem de rau ca la Luca este mai incisiva varicela si ca-i este tare greu cu mancarimile, dar poate ca se va razgandi, cu timpul, si te va lasa sa-l ajuti cu pudra, ca sa-i fie mai usurel! ... Dau si eu o tona de ca sa-i treaca mai repede alaiul de bubite de pe el!

Miha, multumim ca ne dai vesti despre convalescenta lui Robert si multumesc Domnului ca are grija de el si ca si-a revarsat marea-I mila si asupra lui.

Nico, draga mea, mi-au dat lacrimile de emotie cand am citit povestea intrarii tale furtunoase si surprinzatoare in aceasta lume, caci parca-i rupta din istorioarele pe care ni le spunea bunica iarna, la gura sobei, in timp ce torcea cu maiestrie lana cu fusul ... Ce vremuri, Doamne, ce vremuri minunate, cu parfum arhaic si dulce nostalgie! Era atata simplitate, si-atata frumusete pura ca-ti mergeau direct la suflet....

Fug in coltul meu de soba sa-mi rememorez copilaria, ca mi s-a facut pofta!



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor
Fabrica de podoabe a lui Mos Craciun


Mergi la inceput