Ingineri fosti, viitori...(25)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am revenit de la moasa!
Vesti de la moasa. Onoare mare, mi-a facut control, cred ca si-a dat seama ca nu plec din cabinet fara sa stiu ce face colul. Sunt dilatata 2 cm, dopul l-am pierdut din nou si nu stiu cand, capul nu este chiar la iesire (ma asteptam pentru ca nu simteam intepaturi ca saptamana trecuta).
In concluzie mi-a zis sa merg acasa, sa iau un paracetamol si sa incerc sa dorm si sa mananc (m-am rastit grav la toaleta dedimineata dupa ce am baut o cana cu lapte, livrez azi pe toate partile ) ca voi avea nevoie la faza cu push push de multa energie.
Am facut si acupunctura si deja ma simt obosita si vreau nani plus ca s-au mai rarit dupa ce am facut dus.

Asa ca ghici ghicitoarea mea, nu se stie cand nasc, face cineva pariuri ?

Ma scuzati dar nu am timp sa raspund, ma duc la nani. Multumesc pentru gandurile bune .


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 39+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:

Asa ca ghici ghicitoarea mea, nu se stie cand nasc, face cineva pariuri ?


Eu prima: 4 decembrie, ora 16 ...



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Nu va spun de ce am lipsit yeri ca tot nemotivata as fi...
La noi este un frig de zile mari! Nu a mai fost asa de frig de ani de zile, dupa cum spun colegii mei si dupa cum stiu si eu de aproape 3 ierni incoace.
De dimineata am facut 40 minute de acasa pana la universitate ca imi trebuiau lanturi ca sa merg ... Asta este ...
Am fost la sala, am venit la tortura ... si acum va scriu voua pe fuga.
Sa zic si eu cu intarziere La multi ani mamicii lui Pisi. Toate urarile de bine pentru donia sa. Pisicutule sa sti ca nu am fost acasa ca ma duc pe 19. Asta este ... M-am obisnuit. Ceea ce mi-am promis a fost sa nu lipsesc niciodata de la ziua ei de nastere. De Andrei nu am sa pot fi niciodata acum acasa pentru ca este prea apropae de Craciun.
Ancuta se pare ca tu esti ca si mine intr-un continuu stres, alergatura si alte adjective din astea ...
Va pup fetelor si sqa aveti o dupaamiaza placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Stai ca am vazut ce scrise Otilia acolo dupa ce am trimis mesajul. Cum adica te-a trimis acasa sa iei un paracetamol cand ai pierdut dopul deja? Eu cred ca pe seara sau maine negresit esti gata cu bbita.
Tinem puminii, degete incrucisate pe ce stil vrei si uram nastere usoara!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am dormit 2 ore profund, sigur mi-a pus vreun ac si pentru somn la acupunctura. M-am trezit cam cheauna sa merg la baie dar nu fac nimic. Si nici nu pot manca, am un nod in gat, doar o banana am rontatit dar in reprize.
Important este ca nu mai am contractii, am ramas cu durerea de spate. Iar Bb se agita de zor, nu stiu de unde are atata energie ca de ieri a inceput asa.

Ar mai fi o chestie sa stau 3 zile in travaliu, stiu o mamica in Canada asa la grupa Anei.

Cristina, si cu Ana am stat bine mersi fara dop, important este sa se stearga colul si sa am si contractii eficient.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 39+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare!
Vai ce agitatie pe aici!!! Dar ma bucur, de mult parca nu am mai fost atat de active.
miki, mi s-au inmuiat picioarele cand am citit care au fost primele ganduri ale lui Robert dupa operatie. Sufletelul!!!!! Asta nu imi dovedeste decat ca uneori subestimam cata nevoie au copiii de parinti la o anumita varsta. Sa dea Dumnezeu sa ii mearga bine si recuperarea sa fie usoara!
Oti, tu CE FACI????????? MA PUI PE JAR????? eu azi am fost pe mutate dintr-un birou in altul drept urmare am avut foarte putin Mess-ul deschis dar l-am deschis la un moment dat si am vazut mesaj de la tine offline :"MA DUC LA SPITAL, CRED CA NASC". Iti inchipui ca numai la asta mi-a stat mintea si nu stiam cum sa ajung mai repede la forum sa aflu vesti!!! Fac si eu un pronostic (as face doua ): 4 decembrie, ora 03.00 dimineata!Oricum, sper sa fie totul bine si sa NU STAI 3 ZILE IN TRAVALIU!!!!!!! Chiar nu iti doresc asa ceva....cred ca nici 15 minute nu iti doresc...doar sa iasa fata repede si ok si sa zica "HI GUYS? SO, WHERE's THE PARTY???"
Pisi, ce mamica tanara ai!!! Sa iti traiasca,sa-nfloreasca si sa fie sanatoasa!!! Eu nu prea am inteles-o pe asta cu obligatul sa iti iei concediu si nici cum iti recuperezi zilele astea dar daca tu zici asa, asa sa fie!!! Si ma bucur ca nu ai o constiinciozitate asa profunda ca te bucuri mai mult de familie si de copii!
Cristina, asa este, si eu sunt aglomerata DAR cred ca premiul pentru multitasking si ore de functionare il va primi Nico pe care cand o s-o vad data viitoare o sa o "apostrofez" fiindca nu e cuminitica deloc si munceste de-i sar capacele. Pai aseara la ora 22 ea lucra si dimineata la 8 fara un sfert cand am dat eu drumul la calculator la birou era tot la munca!!!!!! O suspectez ca nici nu a dormit! Dar zi-mi de ce ti-au trebuit lanturi??? Gheata sau zapada?
Nico, cred ca ziua ta este pe 5 decembrie, chiar inainte de Sf Nicolae? Oricum, nu poate fi decat pe 4,5 sau 6
No, cica ar trebui sa continui lucrul. Am un chef...de exceptie. Dar ii dam inainte CU TUPEU!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nu mai nasc azi. Cred ca am luat virusul cu care s-a luptat Ana in we de aici voma, deranj la stomac, contractii, dureri de cap. Am reusit sa pap ceva paine uscata si ziceam ca incep sa-mi revin. De unde, iar am decartat, o iau de la capat pana se curata instalatia.

Anca, nu stiam ca te pun pe jar , eu am fost convinsa sa nasc, chiar ma gandeam ca nu ajung la spital la timp. Dar uite ce alarma falsa.
Nico e nascuta pe 6 Decembrie din cate stiu eu.
Miki, multe pentru implicarea ta in operatia lui Robert.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 39+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Lucrez la rapoartele de sinteza pentru UCC, cu termen de predare pe 15 dec si e vorba de 7 acumulari, deci sunt in priza. La biroul UCC nu mai au calculatorist si m-au solicitat pe mine, in plus am si treburile mele pentru Exploatare si mai am si ceva de lucru pentru un ciubuc personal.....
Nu stim nimic de prime de Craciun, speram sa dea salariul pe 10 dec, ca la noi sunt oameni care umbla cu vesti rele si baga spaima in noi. Dar am inceput sa ma mai relaxez si sa ma indoiesc de vestile astea rele si sumbre.
Iar acasa nu am cum sa stau pe net, ca nu ma lasa Razvanel.
Nu vorbeste inca nimic, doar tata, papa, pppp (apa), hhh (ham-ham), tii, buuua (bunicul), cccc(cacuta, gunoi sau mizerie) si cam atat.
Ce face Otilia? A nascut?

La multi ani, Nico!

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

pup si eu inginerele dragi!

OTILIA


nastere usoara, bb sanatos si mincacios!!!!

eu sunt acasa, in concediu dar bolesc la greu: am luat-o de la sotz, el a bolit doua saptamini non-stop, nici acum nu i-a trecut. prevad ca vom avea sarbatori cu muci si febre

dorina, la multi ani pt mamika, cu putina intirziere!
miki, tare ma bucur de vestile despre pui mik!!!!
xerxe, cu primele si salariile, si la noi ca si la voi, adica nu se stie nimik
cristina, lantuuriiiii????????????brrrrrr!noi pe aici, in timisoara, nu prea stim ce sunt acelea
anca, cum stai cu analizele? poate ai scris dar eu am citit doar pe diagonala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Am incercat sa citesc tot fara sa trag cu coada ochiului la ultimul mesaj. Eram convinsa ca Otilia e acum cu puiutul in brate. vai, ce sanzatie placuta...Deci Otilia draga se pare ca micuta minune se vrea cadou de Mos Nicolae.
Pisi parca tu intrebai de ziua mea. Uite ca Otilia stie ca si eu am fost cadoul parintilor de Mos Nicolae, adica am aterizat la ei acasa (de fapt la o ruda ca mama a vrut sa mearga la spital) pe nepregatite in 6 dec la ora 6. sa iti m-ai spun ca mama era la socrii (la 15 km distanta de cel mai apropiat dispensar si drum de tara) asa ca dupa nastere m-au invelit in cojocel si m-au pus pe soba? La spital nu am mai ajuns ca nu putea sa vina salvarea fiind zapada prea mare. Uite ca acum ati aflat si povestea nasterii mele.
Anca mai dorm si eu dar acum chiar e o perioada super plina. azi iar trebuie sa ajung pe teren si inca nu am predat SF-ul ieri. Am vorbit cu beneficiarul si ma amana pana maine.
Andra nu vrea sa doarma daca nu stau putin in camera asa ca aseara am adormit imbracata. A venit sotul sa ma trezeasca dar eram prea obosita asa ca nici nu m-am mutat in patul nostru.
Elena lasa acopilul ca are timp sa invete. Andra stie cateva cuvinte dar cand ii trebuie ceva ma trage de mana si ma duce la obiectul respectiv si imi arata cu mana. daca nu vrea, nici apa nu spune. E foarte incapatanata dar ni se pare dulce foc. Adevarul e ca dupa o zi plina copiii ne fac sa ne simtim cea mai norocoasa familie.
Kati multa sanatate. Eu sper sa reusesti sa intri mai des pe la noi ca deja imi e dor de voi.
Eu mi-am lasat aseara sotul cu pustimea si am dat o tura pe la magazine. Din pacate nu am gasit nimic marimea mea. Am incercat sa nu ma uit la preturi caci imi e greu sa dau o suma foarte mare pe o pereche de pantaloni de ex dar tot nu am avut noroc. azi ar trebui sa cumpar carti si dulciuri pt Mos Nicolae sa nu am surpriza ca nu avem cu ce umple ghetutele.
Alex ieri si-a bagat ghetele in apa sa le spele. Noroc ca peste noapte s-au uscat.
Cu serbarea nu se aude nimic. Educatoarea nostra e de moda veche asa ca nu se grabeste. In vara i-am dus eu cateva scenete. Acum poate asteapta sa ii mai duc cateva dar eu stiu ca i-am printat atunci si pt Craciun. Sedinte nu face ca nu vrea.
Acum am vazut cat e ceasul.


Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput