Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (217)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, nu ii dau niciodata laptic in cursul zilei, ca se baloneaza si nu mai papa altceva. In mod exceptional a primit bibe duminica, in loc de pranz, ca nu reusea mama sa il faca sa manance nimic. Cat despre munca mea, sper sa nu ajung sa ma afecteze in plan personal. La vechiul job asa era, de data asta cum simt ca o iau razna cum inchei capitolul si caut altceva.

Annisia, si Bubu a primit cate o picatura de Vigantol pe zi dar nu m-am mobilizat sa il dau. El are fontanela inchisa de la 7 luni si nu a primit deloc vigantol toata vara.

Maruntzika, mie mi-a zis sa ii dau in lunile de iarna, cate o picatura. Pana la 2 ani. Alexandrei nu i-am dat ca uitam mereu. Nici acum nu prea m-am invrednicit.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Nici acum nu e usor, cu doua maimute urlatoare in casa, in week end de exemplu te urci pe pereti la propriu.




Exact! Ca bine le zici! Cred ca locuim in aceeasi casa.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Nici acum nu e usor, cu doua maimute urlatoare in casa, in week end de exemplu te urci pe pereti la propriu.




Exact! Ca bine le zici! Cred ca locuim in aceeasi casa.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Sarut mana, Rox! Stai ca am dat si eu pe National. Doamne ce mai plang bietii parinti!!! Nu stiu care e actiunea, dar ti se rupe sufletul cand vezi un barbat in toata firea plangand. Si eu ma gandesc cu groaza la ce va urma si ma declar total nepregatita. De pe acum imi pun problema ca nu stiu incotro s-o apuc soro cu educatia bibicului. Nu stiu daca sa il fac un smecheras tupeist sau un baiat fin, politicos... Chestia e ca vor contribui si ai mei mult la educatia lui (iar noi in familie suntem cam slobozi la gura)... Bine, acum eu cred ca ai mei m-au educat super misto, dar eu am fost intotdeauna o fiinta rationala si oricate tampenii am facut am stiut unde sa ma opresc, am avut niste limite solide si o judecata limpede. Ideea e ca atunci cand ii dai libertate deplina unui copil, daca nu are un caracter puternic, poate foarte usor sa cada in capcanele vietii. Daca nu stie cand sa spuna STOP, cum si mai ales cui, va avea mult de suferit.
Acum ii inteleg pe ai mei cand imi spuneau sa-i ascult pe ei, pentru ca sunt trecuti prin viata si au experienta... Eu am fost o razboinica mereu si am vrut sa am propriile trairi, nu sa invat din greselile altora. Am vrut sa ma dau eu cu, si anume, capul. Sa simt eu si sa trec totul prin filtrele mele, prin grila mea de valori. Pe de o parte a fost bine, pentru ca uneori ai mei s-au inselat. Alteori am pierdut timpul degeaba, pentru ca tot la vorba lor am ajuns...

Mai este si planul B; cu baiatul stilat, politicos, linistit in banca lui. Dar, avand in vedere ca e baiat, ma tem sa nu fie luat de fraier. Noi - femeile - ne pricepem extrem de bine sa le dam cu flit baietilor buni si sa-i ravnim pe aia greu de cucerit si care ne dau batai de cap...

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabriela, nici eu nu am primit poze de la fini. Cu chiu cu vai am obtinut cateva acum dar nu apar in ele. Iar bataita mananc si eu de la Bubu, cred ca toti fac asa.

Andries, iti mai povestesc eu despre job cand ne-om mai vedea. Vorba aia, se mai schimba schimbarea...Cam asta a fost, sper sa nu fie asa rau mereu ca nu stiu ce o sa ma fac, zau nu vreau sa revin la starile depresive de dincolo. Eu nu ma refeream la CIC cu 6 milioane, ma refeream la cel cu 85%.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Inainte sa ma duc sa sterg domsoara proaspat samponata cu un tub intreg , voiam sa va mai spun, cu scuzele de rigoare, ca maine nu pot ajunge la intalneala. Poate reusim sa ne vedem si saptamana urmatoare, insa in nici un caz marti sau miercuri cand catadicseste balaurul sa vina la Romanica sa ne dea instructiuni despre roluri si responsabilitati.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Asaaa, sa fac un rezumat scurt: scaun auto avem Inglesina Moovy si sunt f multumita de el. Se regleaza in pozitie de somn cand este cazul. Singurul bai la noi este ca pana in primavara Stefan va depasi partea de sus a scaunului, asa ca va trebui sa il schimbam. O sa luam un Maxi-Cosi sau un Romer.

Cecilia, io o sa vin cu metroul pt ca ajung direct de la un client. In general e cam aglomerat pe acolo, destul de nasol cu parcarea.

Mai vroiam sa spun ceva, dar nu stiu ce. Hmmm, revin.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Cecilia, cred ca la ora la care va intalniti voi, vei gasi cu siguranta un loc. Nu cred ca au parcare proprie. Sunt blocuri in jur si sunt o gramada de locuri de parcare.
Multumesc frumos pentru urarile de bine. Si eu sper sa fie un copil frumos si sanatos. Chestia mai delicata este ca Monique e o tipa exagerat de sensibila; pune la suflet orice nimic si se consuma din te miri ce. I-am spus sa incerce sa le mai dea la spate, dar nu o tine decat cat suntem cu ochii pe ea... Cum nu mai are pe cineva care sa o imbarbateze, cum se darama sandramaua...
Ro incearca sa o menajeze, sa o sustina si sa o ajute sa nu-si mai faca o mie de griji, dar el alearga mult cu procesele lui (pleaca in tara mereu si in strainatate) si nu e tot timpul langa ea.
Si ma gandesc ca abia e la inceputul sarcinii, dar cand o vor apuca pandaliile si schimbarile hormonale? Pai daca o sa fie la fel de nervoasa ca mine, cred ca va sta numai cu nasul in batista. I-am sugerat sa-si cumpere niste farfurii si cand are nervi, sa nu tina in ea, sa sparga si sa tune pana se calmeaza. Offf, ce ti-e si cu gravidosenia asta...

Micul Yanis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carpatina, e cam nasol sa mergi in spital/policlinica si sa stai sa astepti ore in sir cu un copil mic. Eu am incercat sa 'fentez' cat de mult chestia asta, de aceea i-am incheiat si abonament medical privat. In afara de faptul ca astepti pana ti se lungesc urechile, oricum nu rezolvi nimic fara spaga. Apoi vin retetele, medicamentele scumpe, te trezesti ca oricum nu mai e plafon pt medicamente (asta pana sa scoata plafoanele), ba nu le au, ba nu iti pot da gratuit/compensat decat pe cel mai ieftin care e si mai naspa Daca ai ceva cunostinte in spital, e alta poveste. E adevarat, sunt si medici daruiti care nu cer nici spaga, dar sunt rara avis din pacate.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Annisia, felicitari matusico! Sa aiba o sarcina usoara si fara probleme. Nu cred ca e asa de simplu cu parcarea pe acolo, sunt multe sedii de firma si e aglomerat.

Sabina Y, imi pare rau ca te-am ratat azi pe mess, eram intr-o sedinta si uitasem sa ies de pe mess.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput