Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hai Carmen!

Cristina_ph, eu momentan sunt tare incantata de carutul pe care l-am ales. Am descoperit in seara aceasta ca se gaseste si la Miniblu dar nu cu 4 roti ci cu 3 roti, este o mica diferenta, si tot cam 1000 de euro costa, daaaar tu stai in Romania, ai de unde alege in magazine, poti comanda de pe Bimbomarket. Eu aici aveam 3 alternative, ori ceva bun pentru vremea de aici, ori chinezarie, ori mana a doua modele vechi. Iar cele bune nu prea difera ca pret asa ca am ales prima varianta.
Dea, e rea, atat de rea ca nu vreau sa-ti dau idei, decat poate in privat dupa ce promiti ca tu vei fi fata cuminte.
Ramo, si tu Brutus vrei sa mi-o iei inainte, mai lasa cozonacelul la copt mai ales daca-i micut si si-a pus funduletul in dreptul colului. Cat despre pozitie lui bb, nu este ca si la Spiridus?
Vrabiuta, trebuie sa rezistam, eu pana duminica, chiar ma gandeam cate zile ma tine in spital daca apuc sa nasc, macar pana la externare vine mama. Bravo, ma bucur ca ati ales numele, aici am 6 luni la dispozitie dupa nastere, dupa 6 luni alege calculatorul .
Malinas, sotul meu nu a rezistat prea mult cu bb in camera, el la 7 pleca de acasa. Cu pampersul in general dupa, Ana sugea, facea kk si dormea, mereu radeam de ea ca are burtica asa setata, pe o parte baga dupa care produce ceva. Iar ea fiind alaptata la san murdarea dupa fiecare alaptat scutecul si era mai mereu iritata facand de 8 ori pe zi, ii dadeam Smecta sa o ajute. Marele dezavantaj in acest caz este daca mergi la baie cu un bb sa-l speli la funduletz dupa ce a mancat poate sa regurgiteze mai multicel, ea fiind asa sensibila o spalam mereu cu apa calda.
Patutul chiar langa patul meu, intre noi doar plasa sa o simt si cum respira.
Andreyutza, casa de piatra!
Leeloo, , asa te vreau, vezi ce inseamna ambitia. Si noaptea mai stai sa te mulgi?
Eu cand nu mai aveam lapte destul, in special dupa 8 luni, ii dadeam noaptea sa suga ca o mufam si gata, nu ma dadeam jos din pat si ziua un biberon cu cereale cu lapte praf in ele. In orice caz ziua o pacaleam cu altele, noaptea numai titi ca asa mi s-a parut mai lejer.
Madutz, bine ati venit, nastere usoara, sa fie Papadia sanatosa si cuminte. Eu te mai citeam la FIV dar nici acolo nu prea intrai . Ma bucur ca ati reusit, tin pumnii sa fie totul bine!
Nglcarmen1, mamica curajoasa ce esti, am gasit ca ai fata de 14 ani si baiat de 12 ani. Nu mai pot de curiozitate sa citesc povestea sarcinii si a nasterii.
Lauramiron, bine ai venit, nastere usoara, un bb sanatos si cuminte!

Se pare ca ati facut toate modficarile in lista, schimbul 3 someaza. Si tare mi-a placut cum ati lucrat in echipa si . De saptamana viitoare sper sa pot pune si eu osul la munca mai constiincios. Am verificat si Carmen nu a dat datele timp de 10 capitole dupa ce a intrat la noi. Acum sunt pe safe mode .

Ma retrag la nani ca vad ca nu mai este nimeni pe aici, am trimis mesajul acum jumatate de ora si nimic de atunci.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 35+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata tuturor! poftiti la cafea cu lapte si cornuri calde.

aseara am fost la eco, bb are 2.900kg, placenta e bine iar masuratorile sunt toate normale pentru varsta gestationala. i-am spus dr-lui ca am emotii pentru nastere, ca data trecuta am nascut in 10 min si cred ca acum nu va fi la fel. mi-a spus ca probabil o sa nasc in 5 min de data asta! :D

aseara tati s-a scapat in magazin de hainute si a luat rochite, salopete, pantofiori... a luat dublu fata de ce vorbisem la telefon, deh... tati si fetele lui :) cand se intoarce va pun poze :)

mirhta - eu am comandat de multe ori de pe la redoute, maximum de intarziere a fost de 3 saptamani (in perioadele de reduceri, cand erau multe colete, ajungea totul mai greu din cauza postei romane). recent la redoute a dat franciza unei firme romanesti si au sistat livrarile catre romania. ai verificat cardul, au luat banii? daca au retras banii de pe card atunci sigur o sa vina coletul (doar sa nu faca posta vreo incurcatura, au fost probleme mari anul trecut cu livrarile. bine, eu am trimis ceva in '97 din UK si nu a ajuns nici pana astazi la ai mei).

otilia - bine, incercam sa stam cuminti :). am emotii pentru ca ma dor tare oasele bazinului si simt ca bb parca e mai jos. deja am spalat lucrusoarele bebelinei, le-am pus in sertar, am facut o parte din bagaj... dar macar pana vineri seara sper sa rezist.

tocmai s-a terminat discursul lui barack obama - ce vremuri extraordinare traim!

o zi frumoasa tuturor!

mami de si graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Buna dimineata tuturor burticilor!!!!!

va invit pe toate la sau la sau la pentru ca astazi implinim 37 saptamani!!!!! uraaaa!!!!!

cezariana este fixata pe data de 17 noiembrie...poate ma trece si pe mine cineva pe prima pagina cu aceasta modificare!!! maine avem control sa vedem cat a mai crescut bebe si cum arata placenta.

o intrebare pentru mamicile/ burticile care sunt la al 2 lea bb, legata de .....dupa alaptat isi vor reveni cat de cat la forma initiala???? nu de alta dar la mine sunt mariti( cupa B/C inainte, acum e D) si grei si sincer nu mai arata deloc ca inainte...sunt ingrijorata ca voi avea nevoie de un lifting , ce sa mai spun ca mi-e super jena cand ma voi dezbraca in sala de operatie!!!


AMR cel mult 12 zile

37+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata - von helen, ale mele au ramas mai mari, dar nu mai au forma initiala. oricum gravitatia si-ar fi spus cuvantul in timp si nu ar fi putut arata la 34 de ani ca la 18... nu cred ca te incurajeaza prea tare, dar crede-ma ca in scurt timp n-o sa te mai preocupe prea tare subiectul

mami de si graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

VonHelenneatza....
Multumim de invitatie...Feliciatri pentru semnatura..tine-o tot asa. Sarcina la termen si sa ai grija de tine..
Gata ati fixat data de cezariana? Asteptam vesti de la dr... Succes.. si sa fie bebe cuminte pentru pozat...

Citat:
citat din mesajul lui VonHelen

Buna dimineata tuturor burticilor!!!!!

va invit pe toate la sau la sau la pentru ca astazi implinim 37 saptamani!!!!! uraaaa!!!!!

cezariana este fixata pe data de 17 noiembrie...poate ma trece si pe mine cineva pe prima pagina cu aceasta modificare!!! maine avem control sa vedem cat a mai crescut bebe si cum arata placenta.

o intrebare pentru mamicile/ burticile care sunt la al 2 lea bb, legata de .....dupa alaptat isi vor reveni cat de cat la forma initiala???? nu de alta dar la mine sunt mariti( cupa B/C inainte, acum e D) si grei si sincer nu mai arata deloc ca inainte...sunt ingrijorata ca voi avea nevoie de un lifting , ce sa mai spun ca mi-e super jena cand ma voi dezbraca in sala de operatie!!!


AMR cel mult 12 zile

37+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin



http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 33+
AMR 7 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa-rozi spune:

VonHalen multumim de ,felicitari pentru semnatura!
Criss ai un sot de pus in rama esti o norocoasa.Succes la control sa ne aduci vesti bune!
Ank si eu am avut probleme cu arsurile am incercat toate variantele si cu medicamente si cu mincat mai putin ,cu laptele nu ma impac nici eu dar am incercat si imi facea arsuri si mai puternice asa ca am lasat-o balta.De 1 saptamina mi-a coborit burtica si nu mai am nici o treaba.Eu zic sa mai ai rabdare si tu 1-2 saptamini si scapi ,stiu ca e dureros dar induram orice pentru puiutii nostri.
Leeloo ai mare grija cu caldura e foarte periculos pentru bebe.
Alexa pai de ce sa stai in pat?nu-ti mai face griji cu masuratorile sunt sigura ca e totul ok.Fi optimista ,eu una asa te stiu de cind te citesc pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Buna dimineata fetelor !

Vrabiutza am verificat cardul banii sunt retrasi inca din iulie. Comanda am facut-o in iulie si nici [ina acum nu a sosot coletul Le voi scrie sa ii atentionez.

Otilia ma bucur ca sunteti ok !

Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa-rozi spune:

HAI CARMEN



37+Razvan Adrian
AMR 3 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

alexa - imparte majoretele pe randuri, ca s-a latzit pagina

mami de si graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neata!
Nglcarmen
tinem pumnii sa decurga totul bine si sa veniti acasa cat mai repede!!!!




Alexa_Rozi baga si tu niste spatii libere intre agitatele tale din mesajul anterior ca s-a lungit rau pagina
Arsuri si reflux am si eu . mi s-a recomandat Citrosodina la pliculete, dupa ce beau un pahar de apa cu praf de ala ma simt ca si noua. nu stiu daca este in ro dar puteti intreba. la mine da rezultate f bune.
O zi frumoasa cu vesti bune doresc tuturor!

36+Thomas

Mergi la inceput