Pepenasi de iulie-august 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Sibylle spune-mi te rog mai multe despre torticolis, adica avea doar tendinta de a tine capul intr-o parte sau il tinea numai intr-o parte? Ca acu' m-am ingrijorat, ca si Ioana il tine mai mult spre stanga, chiar il intoarce f tare, si cand sta in brate la mine il tine foarte intors spre stanga; iar daca o duc spre dreapta, il intoarce dar mai putin si tot da sa schimbe directia. Si la somn la fel, mai mult pe stanga, si acolo e tesit capusorul...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Turtu, buna ideea cu masajul si intimitatea. Si la Maya ii place apa, facem baie cu ea in cada mare cateodata. Initial doream si noi sa o ducem la inot, dar e prea barbar programul : de la 8 la 8h30 sambata dimineata. Noi la ora aia dormim toti 3 de nu-i adevarat si in plus nici nu invata de inoate sau ceva. Ii baga in apa, atat.
Maya de la o luna a inceput sa doarma cate 5-6 ore legate, iar de la 2 luni doarme toata noaptea. Noi pana acum cateva saptamani am culcat-o la 12 noaptea (ca noi atunci ne culcam) si asa dormeam amandoua pana la 9-10. Acum am decalat un pic, o culcam pe la 22h30, ca a inceput sa doarma mai mult. Cateodata se mai scoala noaptea, dar nu ii mai dau sa manance, merg numai la ea si o culc la loc.

Maitreyi, multa bafta la examene .


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci
1. FETELE CU COMANDA DIN UNGHERIA > cam azi pleaca de la 'mnealor si ar ajunge la Bucuresti vineri (sau poate ca luni)
2. FETELE CU RESTANTA LA COMANDA DIN UNGHERIA > azi aflam ce si cand o sa fie disponibil, ca sa vada Carmeniciul cand comanda restantele.

In plus:
A. Fata are 6550 g / 65 cm
B. Eliza cica n-are nimic la plamani, dar secretii la greu. Eu stiu ca ea are polipi dar dr de familie nu stie, cica sa vedem. Nu stie pen' ca eu m-am dus direct la ORL, iar daca i-as spune, s-ar supara ca nu i-am cerut ei parerea... Da' io i-am cerut-o, si pana azi ne-a umflat cu Nurofen si Eurespal si picaturi de nas....
C. Mi-a dat doua retete plus un bilet, iar pe una din retete a pus 4 (PATRU) produse, desi imi putea pune numai trei
D. Dupa ce ca m-am usurat de un milion, mi-a dat pentru Erika astfel:
> Immunobaby cate 5 ml, nu mai stiu de cate ori pe zi. / Aia la farmacie zice ca e mult 5 ml la 4 luni! Doctorita cica sa ii dau 3 luni. Dupa aia s-a razgandit, si a zis sa ii dau o luna jumate, si mai vedem noi.
> SanaSol vitamine sirop cate 3 ml. / Aia la farmacie zice ca nu se dau siropuri inainte de 1 an Cica si de-asta sa ii dau in continuu.....
> Fier dar din asta sa nu ii dau inca, cica de la 5 luni

Iar Elizei
> Erdomed - cica sa ii dau 10 zile / Aia la farmacie (A DOUA FARMACIE!!!) cica e prea mult 10 zile
> Flonidan - cica sa ii dau 2-3 saptamani / Aia la farmacie iar a zis ca e prea mult atata timp

Ce fac eu acuma cu trei pungi de medicamente diverse, din care nu stiu ce trebuie sa dau, cui, si in ce cantitati???


Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Nu-i de gluma cu staul caputzului numai pe o parte....

David pe dreapta tinea, cand il intorceai fortat capul nici macar pana la jumatatea distantei nu puteai sa-l aduci. La inceput nu am dat importanta, de fapt nu m-am gandit la torticolis si a observat dr. la controlul de o luna. De atunci am mers la kineto 2 zile pe saptamana. Mai mergem si acum, o zi pe saptamana, dar in curand o sa trecem la control periodic , la 3 luni. Mai sta cu capul intr-o parte doar putin, dar nu mai are contractura la gatuletz.
O nepoata a facut operatie la 5 ani, ca nu erau parintii in tara si nu a facut kineto. Dca facea poate nu ajungea la cutit.






Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Doamne Ajuta sa fie un capitol bun!

Multumesc pt sustinere. E mai bine putin.

Vic nu mi-ai zis, cred ca n-ai vazut intrebarea...s-a lungit Maya? Ca stiu ca aveai tu o "virgula" cu lungimea.

Ella mie nu mi se pare ca se uita nicicum. E doar un brunetel simpatic foc si dolofan!

Bubu multumesc mult dar cred ca esti tu prea draguta. Vazut Luca...ce demential ii sta cu aia verde (ruseasca) pe cap. Si nuuu, nu are capul mare asa cum zici ci e perfect!

Vazut si Matei de Ana, dulce si falcos!

Ana-Maria bafta la examene! Si felicitari pt dintisor!

Turtu ce frumos moment au tati si papusica! Bravo. Si noi vrem sa mergem din ianuarie la inot....unde chiar ii invata sa inoate. O sa ajung de rasu curcilor, singura din familie care se ineaca si-n cada:)) Iar cu trezitul cred ca e la bafta...unii se trezesc multe luni, altii dorm toata noaptea de foarte mici (asa e si a mea, slava cerului). Rabdare si incredere!

Capul stramb: si Thea il are (DA, chiar a avut dreptate doamna parerista:) ), pt ca dormea la inceput aproape exclusiv pe dreapta. Acum doarme in toate pozitiile, in toate directiile si sper sa i se indrepte.

Va pup, seara buna!

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

a mea are capul bombat la spate,cand s-a nascut era si mai bombat,acum nu shtiu dc m-am obishnuit eu sau s-a mai rotunjit



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la miresici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Anka da chiar ca te-au zapacit bine si doctorita si farmacista, eu zic sa citesti prospectele si sa vezi acolo ce zice, poate coincide cu vreuna dintre pareri si atunci hotarasti ce sa faci...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Maitreyi felicitari pt primul dintisor al Alexandrei, sper sa nu se chinuie mult mititica!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ma apuc sa studiez ce si cum e cu diversificarea



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la miresici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Ella vazut pe Alex al tau....parca ochiul stang "fuge" putin spre nasuc. Eu zic sa nu te sperii, si lui Alex al meu i s-a intamplat la fel si i-a trecut, el avea pe dreapta.
Stii tu...cei 3 S permisi la bebei....



Uite aici

Mareste ca sa vezi mai bine.







Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008


Mergi la inceput