Ce parfumuri va plac !? (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Am fost azi la Sephora de la Plazza si un Dior Dolce Vita 100 ml era 390 roni fata de 240 cat e pe esente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Fetelor,cred ca in sfarsit am dezleg sa misterul probemelor cu fragrancex si cheapsmells: adresa pe care banca mea o afiseaza cand vanzatorul(aka fragrancex, etc)vrea sa verifice billing adress este INCOMPLETA. Adica lor le apare la adresa titularului cardului (adica io) doar denumirea strazii si numarul, fara Strada xxxx, numarul xx si fara scara X, apartament Y

Pai cum naiba sa nu imi respinga astia comenzile si sa-mi ceara extras de cont si cate in luna si in stele. Normal, li se pare tentativa de frauda(sau pe aproape).

Daca nu sunam la banca la dep. carduri sa le spun ca am probleme cu comenzile pe internet si sa verific EXACT cum apare adresa mea in baza lor de date puteam eu sa dau comenzi mult si bine.

Asa ca dupa-amiaza ma infiintez direct la banca sa fac cerere sa-mi treaca TOATA adresa in baza de date, nu doar o parte, ca abia astept sa fac o comanda pe cheapsmells zilele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vio_dia

Fetelor,cred ca in sfarsit am dezleg sa misterul probemelor cu fragrancex si cheapsmells: adresa pe care banca mea o afiseaza cand vanzatorul(aka fragrancex, etc)vrea sa verifice billing adress este INCOMPLETA. Adica lor le apare la adresa titularului cardului (adica io) doar denumirea strazii si numarul, fara Strada xxxx, numarul xx si fara scara X, apartament Y

Pai cum naiba sa nu imi respinga astia comenzile si sa-mi ceara extras de cont si cate in luna si in stele. Normal, li se pare tentativa de frauda(sau pe aproape).

Daca nu sunam la banca la dep. carduri sa le spun ca am probleme cu comenzile pe internet si sa verific EXACT cum apare adresa mea in baza lor de date puteam eu sa dau comenzi mult si bine.

Asa ca dupa-amiaza ma infiintez direct la banca sa fac cerere sa-mi treaca TOATA adresa in baza de date, nu doar o parte, ca abia astept sa fac o comanda pe cheapsmells zilele astea.


Apoi vino repede si ne zii si noua daca merge ca au asa preturi tantante
gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Dar vezi ca trebuie sa sti exact cum ti-a scris adresa cei de la banca in baza de date. Adica spatiu, punct, /...

Am facut si eu o comanda aseara pe "esentedelux"
Multumesc pt site
Am comandat Weekend de la Burberry si Eden de la Cacharel , amandoua testere. Preturile mi s-au parut ok. Si m-au sunat dimineata si m-au anuntat ca nu au Eden-ul dar imi trimit Weekend-ul. Le-am spus ca prefer sa le iau pe amandoua odata, asa ca mai bine astept 7-10 zile, ca nu ma grabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Cand am pus prima comanda la fragrancex si mi-a fost anulata, m-am impacat cu ideea. Asa ca am fost la banca, i-am spus domnisoarei respective despre problema cu billing address. A fost foarte draguta, a adaugat la adresa de facturare, sc, et si ap. Banii mi i-au deblocat in decurs de o zi. Dupa care am pus din nou comanda la fragrancex si eram convinsa ca de data aceasta nu voi intampina probleme. Atat la billing cat si la shipping am trecut adresa exact ca pe extrasul de cont, aceleasi saptii, virgule, tot. Surpriza. Din nou a fost anulata. M-am suparat f tare asa ca le-am trimis urmatorul email:
Could you please tell me why you have cancelled my order for the second time? What did I do wrong or what was it that you could not check? What should I do so that you can accept my order?
Mi-au spus ca nu au putut verifica datele adresei de facturare si sa le trimit prin fax sau email un extras de cont... aceeasi poveste pe care o stiti si voi. Asa ca le-am trimis prin email ce mi-au cerut, au trecut 2 zile si nu am primit nici un raspuns din partea lor. Le-am mai trimis azi un email:
I sent you via email the requested documents but I did not receive any answer from you. Is my order still valid?
Acum astept... dar ma indoiesc ca-mi vor trimite parfumul offf
Eu ma gandeam: Oare nu le permite banca sa verifice aceste date?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Mda..am fost azi la banca si evident, s-a rezolvat in stilul romanesc autentic, adica: Ne pare rau, Nu Se Poate
Cica nu pot sa completeze toata adresa in programul lor, ca nu atata le permite spatiul din campul respectiv, sa scrie doar numele strazii si numarul ei, fara bloc, scara, etc.Si cica nimeni nu le-ar mai fi spus ca a avut probleme din cauza asta, eu sunt prima

Noroc ca dra de la ghiseu e draguta si s-a purtat frumos de cate ori am mai fost pe la banca, altfel cred ca faceam ceva scandal
Acum nu-mi ramane decat incerc sa trec la billing adress adresa asa incompleta cum apare ea la banca si la delivery adress sa trec adresa completa. Ce ziceti, oare merge asa, ca parca n-as vrea sa ma plimb iar pe la banca sa tot deblochez bani de la comenzi anulate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Cum spuneam mai sus, mi-au adaugat sc, et si ap. Vio dia, la ce banca ai cardul? Eu am la BT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Va poate fi util? http://www.aukro.ro/47220-parfumuri.html
In ultimul timp m-am profilat pe cumparat de miniaturi. Asa incerc tot felul de parfumuri la preturi bune si sunt sigura ca nu se volatilizeaza intre timp.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue eyes

Va poate fi util? http://www.aukro.ro/47220-parfumuri.html
In ultimul timp m-am profilat pe cumparat de miniaturi. Asa incerc tot felul de parfumuri la preturi bune si sunt sigura ca nu se volatilizeaza intre timp.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!



Io zic ca la asa preturi sigur nu sunt originale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Pai eu nu stiu care e raportul pret/parfum in Romania. Eu stiu ce e aici. S'apoi corectitudinea elvetianului e binecunoscuta; nu risc sa iau tepe.
Eu imi iau miniaturi si ma uit intai la comentariile altor participanti la licitatii; asa imi fac o parere despre serioziatea vanzatorului.
Cu miniaturi am impuscat mai multi iepuri deodata: incerc o serie de parfumuri dorite, economisesc si am si sticlutele pentru colectie.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput