Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Neatza, fetele!

Ma bucur k va face cu ochiul retzeta de pui fermier1 va asigur k e un deliciu, combinata cu kaizer da un gust surprinzator intregii retzete. Cred k in State kaizerul asta e bacon, da' putin afumat, altfel nu se obtine exact gustul ala minunat.

App de vise, iaka vis la mine ieri noapte: faceam sex cu unu' (habar n-am cine, k nu i-am vazut fatza), iar ala a facut infarct!!!!!!!!!!!!! chestia cu sexul o retzin mai mult asa, razant, insa senzatia care imi ramasese dupa ce ma trezisem era senzatia de panica, alergatura pe scari sus-jos, targa, branule infipte, lume si vanzoleala, doftori, asistente, spaima si mult plans. Evident, iubitu' ma mistocareste si acum, k cica ar trebui, de fapt, sa intzeleg cu totul alt mesaj din acest vis, si anume acela k ma inchipui o "man-eater" care ucide barbatzii in pat. Ech...ce sa-i mai explic si eu despre neuronul meu gravid, etc, care neuron, saracu', "naste" si el tot felul de ciudatzenii...

Hai k mi-a venit viteza la scris retzete, mai am una pe tzeava, insa o scriu mai tarziu, acum imi pregatesc plicul cu certificatele medicale plus o adresa, sa le trimit la job.

Ira 30+ mami de Lizuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Neata,

Eu am fost in week-end la soacra-mea si m-am suit pe cantar! Am luat 7.5kg! Deci: evident ca m-am simtit BINE! La prima sarcina luasem deja 10 pana acum...

Roxana, am luat Olynth pt copii. Am incercat cu toate alea cu apa de mare si DEGEABA!!! Este FFF infundat, nu este o simpla raceala..mucozitatile sunt consistente...ca sa nu zic mai urat
O fi foarte grav ce am facut? Acum m-a apucat frica...

Bee, saracuta de tine imi pare rau sa aud ca te doare spatele. Mai da-i niste imbolduri bebelinei sa se mute :-)

Andre_ea, eu stiam ca nu au site in RO astia de la MC. Mai bine vi la magazinul din Beller (cel mai mare) si au si catalog acolo daca vrei ceva iti poti comanda din catalog si iti aduc ei la comanda in nu stiu cate zile...
Pijamale super misto cu nasturi mi-am luat de pe net, din USA de la (Motherhood Maternity). Pret mic, calitate super buna, livrare in 7 zile. Iti recomand!

Iris, TARE faza cu ceapa!! Cred ca mi-o da al meu sot fix in cap daca vine in dormitor si simte miros de ceapa...el care nu suporta nici mirosul de mancare daca intra in casa din bucatarie...ma pune sa deschid LARG toate geamurile pana inghet

MVB, poti lua LINISTITA Dicarbocalm!! Nu afecteaza DELOC bebelusul!! Crede-ma, eu am luat folii intregi la prima sarcina si Ana este perfecta. Si acum la fel, iau in fiecare noapte aproape.
Daca vrei ceva homeopat mai este Gastrocynezine...dar nu este la felo de bun.

Edinutza, ma bucur ca te muti...dar asta inseamna ca nu o sa te mai vedem pe forum???

Lavini, eeee, ma bucur ca a fost asa cum ai sperat! Sincer si eu am chef dar ma misc asa greu si ma simt asa ca un tanculet..parca imi piere. Si mai e ceva...nu mai pot deloc sa o aranjez pe dansa si asa cum e nici nu concep sa ma despui

Bebelusi, te inteleg perfect cu poftele!! Si eu cand merg la piata sau la Carrefour de unde-mi mai iau una alta...rad tot ce vad si bag in cos :-) As incerca orice...as manca de toate...macar un pic sa vad cum e
By the way, SPER CA AI SPALAT STRUGURELE ala! ca de nu, mananci bataita!!!


31+ cuADINA-IOANA
AMR 9 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Alina am eu un deja vu sau postarea ta de mai sus e una mai veche si am mai citit-o o data

26+ Vlad Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris2002

Ira, sa va bucurati de masina de spalat. Mai bine acum, ca noua aia de uscat ni se stricase cind Francesca avea doar citeva saptamini si ma disperasem. BTW, DarkBendis, noi avem masina de uscat si imi e foarte foarte utila. Si eu am loc unde sa usuc hainele, dar asa sunt rapid gata, in masina de spalat, apoi in cea de uscat si le pun iarasi in sifonier sau trec la calcat. Acum nu as mai vrea fara ea, un copil mic inseamna multe multe ture de spalat, si imi prinde si mie acum foarte bine, cand am un numar (foarte) limitat de outfits!



Iris2002, sar'na de urare! ref la rufe uscate cu uscatorul: am o maaare dambla iarna, cand e gerul ger, sa le usuc pe sarma afara si pe urma sa umplu casa de mirosul ala sec si dur de rufa inghetzata, mmmm, ce delicios!! din moment ce nu am avut niciodata uscator de rufe, nu pot aprecia utilitatea lui, insa cred k e nemaipomenit de util.

...in schimb, am o masina de curatzat cu aburi care scoate mizeria din cele mai dificile coltzuri, exact acolo unde nu potzi sa speli de obicei decat, stiu eu, cu carpa invelita peste varful cutzitului - si nici atunci nu iese chiar curat.

Mi-e foame! si vreau si eu cappucino! sau cafe liegeois, mmm, pe unde naiba am pus retzeta, nu am mai facut un liegeois de asta-primavara, de la Paste.

Ira 30+ mami de Lizuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Bebelusi draga mea...ma gandeam ca poate nu ai vazut...dat fiind ca am scris aseara mai tarziu..si vroiam sa ma asigur ca nu mananci fructe nespalate!

31+ cuADINA-IOANA
AMR 9 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Bun,pana una alta m-am hotarat si ce-i fac bun iubitului meu de ziua lui de nume...
Deci,deschisesem sa va povestesc ce am facut aseara si m-am luat cu retete..
Aseara,din lipsa de ocupatie si plictiseala maxima,ma apuc sa caut pe net colinde,devreme ce-i drept..si dau de versurile colindei "silent night" dupa care eu sunt nebuna,e preferata mea,la fel si Ave Maria..bun,si se apuca nebuna sa cante si sa cante..In timpul asta brotacul meu miscase intr-una,adica in timp ce mami cauta pe net..cand se apuca mami sa cante(brrr,saracu copil..:)))) ) inceteaza copilul cu miscatul si statea smirnaMai caut eu ceva si evident tac intre timp,incepe copilul sa zburde..incep sa cant,nu se mai misca din loc..Acum,eu trag concluzia si ii povestesc iubitului meu..ma,copilul e oripilat de vocea mea,cand ii cant probabil se ascunde pe undeva si sta cuminte,doar,doar o inceta nebuna,cand termin incepe sa zburde de fericire..gandind el probabil..uraaaa,in sfarsit,a tacut..uraaaaCert e ca m-am distrat aseara si ma gandeam ce mama denaturata-s eu chinuind copilul cu vocea mea de "soprana"


Minunica mea
30+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 10 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976
Roxana, am luat Olynth pt copii. Am incercat cu toate alea cu apa de mare si DEGEABA!!! Este FFF infundat, nu este o simpla raceala..mucozitatile sunt consistente...ca sa nu zic mai urat
O fi foarte grav ce am facut? Acum m-a apucat frica...


in cazul asta, daca mucozitatile sunt consistente, poate de ajuta serul fiziologic incalzit si inhalatiile, tot asa, cu karvol, etc. nu e extrem de grav ce faci. problema la el este faptul ca creeaza dependenta (am zis si anterior, ca majoritatea preparatelor nazale pentru decongestionare). sau ceva decongestionant nazal in inhalatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Salut fetelor,

Intru si eu pe fuga...ca am multa treaba azi si trebuie sa fug la scoala...diseara merg la maternitate pentru prezentare - epidurala- sper sa nu fie "apa de ploaie" ...asa ca poate mai vb maine.

Asparagus- La multi ani! Sa fii sanatoasa si sa ai bb frumos si sanatos. Petrecere frumoasa. .

Am fost ieri la cumparaturi si am mai taiat cate ceva de pe lista lui Si in plus mi-am cumparat perna de aia speciala si am ceva mai bine ...chiar e buna

Bebelusi- doar daca avem acelasi deja vu ...oricum parca mai e ceva in plus

Va pup pe toate si va doresc o zi buna

Veronica cu Alice
micuta mea
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Bun,pana una alta m-am hotarat si ce-i fac bun iubitului meu de ziua lui de nume...
Deci,deschisesem sa va povestesc ce am facut aseara si m-am luat cu retete..
Aseara,din lipsa de ocupatie si plictiseala maxima,ma apuc sa caut pe net colinde,devreme ce-i drept..si dau de versurile colindei "silent night" dupa care eu sunt nebuna,e preferata mea,la fel si Ave Maria..bun,si se apuca nebuna sa cante si sa cante..In timpul asta brotacul meu miscase intr-una,adica in timp ce mami cauta pe net..cand se apuca mami sa cante(brrr,saracu copil..:)))) ) inceteaza copilul cu miscatul si statea smirnaMai caut eu ceva si evident tac intre timp,incepe copilul sa zburde..incep sa cant,nu se mai misca din loc..Acum,eu trag concluzia si ii povestesc iubitului meu..ma,copilul e oripilat de vocea mea,cand ii cant probabil se ascunde pe undeva si sta cuminte,doar,doar o inceta nebuna,cand termin incepe sa zburde de fericire..gandind el probabil..uraaaa,in sfarsit,a tacut..uraaaaCert e ca m-am distrat aseara si ma gandeam ce mama denaturata-s eu chinuind copilul cu vocea mea de "soprana"


Minunica mea
30+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 10 SAPT.





Jasmi 25+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976
Roxana, am luat Olynth pt copii. Am incercat cu toate alea cu apa de mare si DEGEABA!!! Este FFF infundat, nu este o simpla raceala..mucozitatile sunt consistente...ca sa nu zic mai urat
O fi foarte grav ce am facut? Acum m-a apucat frica...


in cazul asta, daca mucozitatile sunt consistente, poate de ajuta serul fiziologic incalzit si inhalatiile, tot asa, cu karvol, etc. nu e extrem de grav ce faci. problema la el este faptul ca creeaza dependenta (am zis si anterior, ca majoritatea preparatelor nazale pentru decongestionare). sau ceva decongestionant nazal in inhalatie.


Am mai citit pe net intretimp si am vazut ca intr-adevar Olynth-ul ar crea dependenta....dar asa repede dupa 4 zile de utilizare?! :-(
Am Karvol in casa de la Ana :-) O sa il pun in apa calda si o sa fac inhalatii cu el, la asta te refereai nu? Am mai citit undeva de PINOSOL....cica e numai din plante si ca ar fi bun. Merci de ajutor

31+ cuADINA-IOANA
AMR 9 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput