***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (83)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

lavini se vede ca esti gravi

si eu la fel simt nevoia sa mai stau sa zac, sa mai citesc o carte.. adica mai reusesc dar stau cu stres, a ajuns sa mi se para o binecuvantare cand stiu ca nu ma intrerupe calin din ce vreau sa fac

jucariile noastre stau care pe unde apuca cutia cu forme e mereu goala, tot zic ca o sa le sortez odata dar nu am timp.

ioana dar ce ai patit de fapt, ca nu am inteles, alaptezi inca si te dor sanii?

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

IAR M-APUCA

i-am masurat iar spO2 Soniei si tot nu inteleg cat e. variaza de la 74%-81%... si acum 2 sapt era 86%. exact nu stiu cat era, ca se misca si se cam jelea ca se sperie de senzor... oricum se masoara atunci cand doarme copilu, indicatiile sunt in somn adanc, fara miscare... mda, pune-i ceva pe degetul de la picior in somn, fara sa se miste...

ma duc sa o bag in baie, sa o spal bine-bine ca maine avem zi importanta. la biserica, apoi ne intalnim cu cineva fff special si drag...



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui arcadia

ioana dar ce ai patit de fapt, ca nu am inteles, alaptezi inca si te dor sanii?

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)


Nu am trecut de faza asta de la 2 luni,acum am facut mastita,si ma chinui cu ea sa treaca.De alaptat mai alaptez ma tin tare,numai ca acum STEFAN vazand ca lapticul iese mai greu si tre sa munceasca a zis ca suge mai rar si.............exact acum trebuia mai des.Cand nu vrea el vrea pompitada' nu e la fel de eficienta

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

doxinu bafta multa sper sa treaca repede si sa nu mai ai probleme.

liviana cred ca ai dreptate cu ciupercile. Mie imi intra banii pe card si nu prea verific.

kay si eu tot asa arnajez jucariile, fiecare la locul ei si cu piesele ei. Si seara le strang pe toate in camera ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Lavini, ce graviduta frumoasa si slaba esti! Cu ocazia asta am revizuit celelate poze ale tale!
chris , cred ca toate trecem zilnic atat prin stari vecine cu nebuia cat si prin extaz!
doxinusper sa treaca repede problema!
Nu stiu ce sa zic de ciuperci, mie nu imi plac, asa ca nu ii dau nici ei...
Eu am o problema ciudata cam de 1 an, ma chinui cu un pnaritiu odata la 2 luni, nasol rau...

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Fetelor, ce ordonate sunteti! La noi jucariile zac care pe unde apuca, doar pe cele cu diverse forme de introdus incerc sa le aranjez cat de cat in ordine, pentru a ne fi mai usor la urmatoarea tura de joaca.
Liviana patulul cu porumbi e locul lui favorit de joaca la tara, asa ca nu puteam rata ocazia sa-l si imortalizam. De cum am intrat in curte ne-a luat de mana si nu s-a lasat pana nu ne-a dus acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

lavini l-ai trimis cu Dacosul la Pitesti?

chiqui ce e pnaritiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

lui ii place sa insire jucariile dar de jucat tot cu galetusa cu forme si Olita magica de la Fisher Price ;mai sunt si niste stelute gen lego si cartile cu pagini cartonate, avem povesti si poze cu animale; aseara am fost sa cumparam pe "croco" dar fiindca nu-l aveau , ne-am multumit cu ursuletul "koala" pe care il pronunta atat de dulce.
avem si poze de la magazin:
http://picasaweb.google.com/cinca.clementina/PozeDavid2#5264321398471253106




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mica, panaritiu e o ciuperca. daca nu ma insel.

ella, e tare scumo Bob ! de unde ii iei astea? unde e mag Vitantis de car zici tu? lasa, ca ma uit pe google

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

salutare..


chichi.. io am dat cautare pe Mr. Gooo si am inteles ca e o infectie la deget si unghie..etc..dar se numeste www.google.de/search?hl=de&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=panaritium&spell=1" target="_blank">panaritium sau Mr imi ia doar cuvintele nemtesti..io intreb..io raspund..asta e latin..dar explicatia

David se joaca cu lego ..asa ceva cum nici nu imi vine sa ma trezesc ...

Lavini esti beton

Unde-i An dar clujencele: Paflo s-a mutat precis la casa ei si acu are cada..nu mai are timp de netuaiala, & Moberi cu scolaritza..oare cum a fost in concediu & Carrie- Lucky girl

Arcadia, a spus bine miniuta, sunt acei pantaloni impermeabili..nu i-am gasit marimea lui, dar am gasit costum pt frat-su, asa ca el se scalda in marimea 98-104..dar asta e..daca ii scoate dimineatza in parc se face varza la picioare...ca si asa e un mik purcel

Ckristina, Cum te mai simti?

asa e..sunt antibiotike permise in sarcina/ alaptare..nu e vorba ca copilul alaptat e mare. Io am luat augumentin de la 10 zile, speriata ca de bombe, ca am avut otita in sarcina si toti mi-au spus ca nu e voie antibiotik: cat chin si la 3 luni am luat pencilina V..etc...etc..


Edit:
Hei, Kay, nu dormi..cu cine va videti maine Domnitelor??? ca-s curioasa..de mooor

Mergi la inceput