mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

au descuiat biroul, si am reusit sa imi fac si eu ceiutzul

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 6 +

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Apropos de fostele gravidute, actuale mamici de pepenasi 2008.
Mi se pare urat .
In loc sa se bucure de minunile din bratele lor, sa treaca la Clubul scutecelor si sa ne incurajeze pe noi sa facem niste pepenasi frumosi si sanatosi, ca de obicei, romanul nostru e egoist si ranchiunos.
Mai era un topic undeva pe forum unde fetele spuneau ca daca-si ia altcineva din apropiere un articol de imbracaminte identic, respectivele nu-l mai purtau pe al lor ca nu cumva sa semene...sa nu mai fie unice.
Ei bine....nu in asta sta unicitatea...fiecare om, fiecare topic, fiecare odisee e unica in felul ei si ii se va pastra un loc special in inima noastra care nu ar trebui sa fie afectat de lucruri "mici" cum ar fi un cuvant intr-o fraza.
Odissea lor nu e cu nimic afectata de odiseea noastra...sunt doua lucruri complet separate, unice si speciale.
Pacat ca apar astfel de lucruri ca sa fure un pic din bucuria momentului intemeierii unei noi odisei.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata dragi viitoare mamici!
Sunt mamica de pepenasa de 2008 si vroiam neaparat sa intru pe la voi,tot cautam putin timp.Ma apuca nostalgiile cand imi amintesc de emotiile pe care le aveam anul trecut!

Va doresc sa aveti parte de sarcini cel putin la fel de frumoase cum am avut eu!

In legatura cu denumirea...nici vorba de rautate sau ma rog...cred ca va suparati degeaba.Normal ca puteti sa va numiti cum doriti,cum simtiti voi,ideea era,ca anul viitor cand o sa treceti la scutece,poate vor fi confuzii.E o chestie de identitate,originalitate,nicidecum de furtul unui brand.Noi cel putin nu asa am considerat.
Noi consideram ca am avut parte de una dintre cele mai frumoase odiseei,unde s-au legat asa de multe prietenii frumoase,si va doresc din suflet sa fiti si voi la fel de apropiate!

Ma iertati ca m-am bagat ca musca-n lapte,dar deh...nostalgiile
Daca ma primiti,si nu deranjez,o sa va mai dau tarcoale

Sarcini usoare va doresc in continuare,si multa sanatate!

Izabella mami de Timea Cristina (28.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

rallu si eu m-am suparat de m-a durut burtica.mi-a adus aminte de niste asa zise vedete de la TV care se certau pentru nume.dar vorba lui anne-marry: pepenasi se coc in fiecare vara

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 5+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Mcrissa nu e cazul sa te superi asa de tare.
Eu chiar nu m-am suparat.
Dezamagita e cuvantul cel mai potrivit. Mare pacat ca se incepe asa o odisee si ca oamenii sunt asa cum sunt.
Poate ar trebui totusi sa ne schimbam numele numai ca sa nu mai fie nimanui frica ca se vor creea "confuzii" si se vor pierde "identitati".
Eu propun "floricele de iulie-august 2009"...doar daca evident nu mai exista inca o odisee de floricele cu care sa de "identificam", "confundam" sau mai stiu eu ce.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

rallu promit sa nu ma mai supar.imi place ideea ta.poate ne gandim la o floare frumoasa de iulie, sau nu neaparat de iulie, o floare pretioasa, sau mamici de strugurei(na, ca acum imi e pofta de struguri)

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 5+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Strugureii se cam coc in septembrie
Se vede ca esti graviduta...numai la mancare te gandesti.
Trandafirasi cu suna?
Sau si mai bine...putem lasa in general floricele...si fiecare isi boteaza puiutul cu floricica care-i place.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

o floare cu adevarat pretioasa car einfloreste chiar in iulie -august este Floarea de Colt ..dar mai greu sa o punem in denumire.

Dar putem sa ne numim chiar: Floricele pretioase de iulie-august 2009

Ania & Inutza (23 oct 2004) si 5+
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

doamne........fetelor...cata bataie de cap...pt ce? pt o vorba? fata s-a spus parerea....important este ca noi suntem noi.....si ei sunt ei....ca doar vorba aceea.....pepenasii se coc IN FIECARE AN . nu va mai suparati. daca vreti, puteti schimba denumirea....dar nu cred ca tb sa ne dam peste cap...oricum....cand vom naste toate, si vom trece la scutecele, putem sa ne numim ceva de genul " mamicide pepenasi...copti,de iulie-aug 2009" ca sa nu ne confundam cu celelalte fete. si apii...cum sa ne confundam , cand sunt de 2009
stati linistite. k sa se poata coace pepenasii la locul lor.

mcrissa ..tu nu schimbi la semnatura saptamana? eu am schimbat-o. tin cont ca in fiecare marti sa o schimb. desi, daca introduc in calculatorul "cnd vine barza" data UM 24.09.2008, si 28 zile cat are CM, imi arata...oricum, nu ca as fi in 6+ ci in 5+..dar eu socotesc cate o saptamana, din a 29-a zi de cand ar fi tb sa mi vina....rusii (sa le ziceam la asteptand un ingeras in viata noastra, acum 6 ani...nu stiu acum cum le zice)

pe mine una nu ma deranjeaza vizita nimanui. cine se simte bine, este binevenit la noi, nu-i asa?

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 6 +

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mamici de zmeurici
mamici de flori-de-colt(merge)


Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 5+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput