mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

na ca pepenasii sunt luati...
va cautati cumva nas? va propun eu un alt nume de botez daca mamici de pepenasi nu se mai poate ce ziceti de mamici de harbujei? - pepene=harbuz/harbuji/harbujei (adica tot pepenasi pana la urma)...

hai ca am vrut sa glumesc putin cu voi si in acelasi timp sa va doresc SARCINI USOARE, fara dureri, fara greturi, cu contractii toate la timpul lor, cu bebelusi SANATOSI si nasteri rapide! sa nu uitati sa va bucurati mult de somnul din timpul sarcinii, ca dupa o sa intrebati mereu "ce e ala somn?" si tot asa.... NUMAI BUCURII va doresc pentru ca NUMAI BUCURII va asteapa! Si felicitari TATICILOR! si nu in ultimul rand VOUA!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si ma scuzati dar am uitat sa ma prezint!
sunt mamica din 13 iulie 2007... o zi super norocoasa! din toate punctele de vedere! nasterea a fost un eveniment cat se poate de fericit asa incat de atunci si pana acum Adeluta mea e toata un zambet! iar eu la fel! si tati? si el!

o sa va mai spionez si eu din cand in cand... cine stie, dar poate vin si eu inca o data in odiseea de iulie-august, mai este timp, asa-i?

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata,
Eu tot nu reusesc sa depasesc ora 7 in pat.
Astazi puteam sa dorm pana la pranz daca vroiam da' vad ca nu-mi iese.
Oricum, avand in vedere ca nu ma mai trezesc totusi in creierii noptii...ma declar cat de cat multumita.
Azi ma duc la spital sa vedem daca-l vedem pe bebe.
Am emotii

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

karligutza sa-ti traisaca fetita!te asteptam cu drag daca e sa revii la odisee.noroc ca am citit mesajul tau cu harbuzul si m-ai facut sa rad, ca mesajul celei care a scris sa ne schimbam numele e putin rautacios, dar nu e bine sa ma supar acum ca-i fac rau lui bebe.
rallu e bine ca tie iti e somn, eu sunt pe invers, sufar de insomnie rau de tot.ma foiesc toata noaptea in pat, astept sa vina mai repede dimineata.
va invit la un ceai cald, eu asta beau sa-mi dreg gatul.parca e pe duse raceala mea, dar mai am asa urme inca.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 5+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

rallu acum am inteles, ziua iti e somn si noaptea nu.tin pumnii pentru azi la eco.ar trebui sa se vada un punctulet, la mine asa s-a vazut la 5 saptamani.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 5+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata

hai ca am ramas masca...

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 5+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

buna dimineata mamicilor de pepenasi de iulie - august 2009.
nu va suparti, sunt sigura ca cine a postat mesajul, nu a facut-o cu gand rau...numai ca....sa nu uitam PEPENII SE COC IN FIECARE AN

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 6 +

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

A... si inca ceva....vedeti ca mi-am schimbat semnatura? am trecut de la 4+ la 6+ ...ce "realizare" ...doamne...ma gandesc la echografia de luni....doamne ajuta sa fie totul bine

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 6 +

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neatza buticutzelor!

Raspundem si noi la apelul matinal.
mcrissa-multumim pentru ceiuc...ne pregatim si noi imediat unul ca sa va tinem companie.

anne marry- mare dreptate ai.

Pupici dulci, o zi minunata..fara greturi si stari de somn



Ania & Inutza (23 oct 2004) si 5+
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

pup si eu pe toate fetele si pe toti pepenasii...

aoleu, mcrissa, n-ai invitat la ceai si eu nu am vazut?
si stiti care este "beleaua" (ca s ail citez pe teodor al meu) ... k eu nu am unde imi face un ceai...pt ca este inchis biroul unde avem..instrumentele .. da ril savurez asa...de la distanta.

anielus multumesc pt situl cu poze...descarc acum de zor la el..sa vad dak ma prind care link tb sa il iau pt a face trimitere la poze,din forum .... daca vrei sa adaugi ceva la pagina de inceput, adauga.

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 6 +

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput