Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

LauraI, sa stapaneasca Thea sanatoasa premergatorul!! Vriam si eu sa-i iau Saarei, dar am inteles ca aluneca rau pe parchet si-mi era frica sa nu cumva sa cada in nas. Voi ce aveti pe jos? E incantata Thea?

Pupici

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

neatza ma primiti si pe mine la cafea? ca am o stare... de azi-noapte ma doare stomacul nici n-am putut dormi iar acum sunt singura cu Adelina care si ea e maraita tare tare...cred ca ne mai paste un dintisor.
ma apuc de citit din urma si sper sa apuc sa pun si niste poze noi

Raluca de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
poze Ada
cat am crescut...
Povestea nasterii Adelinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

Ellenuta, Ginette-felicitari pt rezultatele bune la analize
Ceska-felicitari si voua pentru progresele lui Benji azi-maine merge singurel in picioare.
Dana stiu ca ti-a zis toata lumea sa ai grija de puiul mic asa ca nu mai spun si eu. mamica curajoasa
Cristacoman vazut pozicile Antoniei
Aweya am vrut mereu sa-ti spun ca puiul tau imi este fff drag, nu numai pt ca este un dulce ci si pt ca il cheama numele lui.Daca Adelina iesea cu putza asa o chema
Stoisor mama da de ce nu mananci?(spuse cea care pateste ca tine numai ca inlocuieste cafeaua si tigarile cu apa)

Raluca de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
poze Ada
cat am crescut...
Povestea nasterii Adelinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

SOFIA
SA FII SANATOASA SI FERICITA


Buna. Multumim de . Ioana azi a avut 38,2 la ora 10 si i-am dat 2,5 ml de Nurofen. Daca depaseste de 38,5 sa ii dau supozitor Novolcamin? Voi cum procedati?
Ellenuta nu sunt suparata. Ma bucur ca ti-au placut pozele trucate.
cynthia am vazut pozele lui Octi, foarte frumoase, mai ales cand rade i se vad dintisorii. Abia astept sa ii iasa si Ioanei dintisorii.
Apropo de dintisori.. aveti idei dupa ce ii sparge gingia dupa cat timp se vede bine dintisorul? Am o prietena care are o fetita de 10 luni si mi-a zis ca i-a spart dintele gingia si ca are o gaura dar nu se vede dintele.
Febra care o face Ioana e din cauza dintisorilor?

ALBUM
www.youtube.com/watch?v=Ng9t0dh34Jk" target="_blank"> IOANA la munte
Alte POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7343d1d875f54f6d52bad3" target="_blank"> MONTAJUL IOANEI


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

Cynthia tare dulce e mazgaliciul tau in frunze. Vad ca si el are boala pe rotile de la carucior
Gratiuffff...sa treaca repede pojarelul
Lala e clar ca ti-ai gresit meseria
Alinaam vazut si eu pozele Ioanei. Are mami o mica printesica Referitor la dintisori spre rusinea mea, sunt paralela
am pus poze noi de la 9 luni
http://community.webshots.com/album/568402634IGZUcT
gata ma duc sa fac papa

Raluca de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
poze Ada
cat am crescut...
Povestea nasterii Adelinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





SOFIA

DAVID


LA MULTE LUNITE SI MULTI ANISORI! SA FITI SANATOSI SI SA AVETI NOROC IN VIATA!


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Multumesc tuturor pentru sustinere.Sper sa pot duce sarcina la termen si sa nu apara complicatii.Dr meu nu imi recomanda cerclaj pt ca la Albert desi aveam aceeasi problema am dus sarcina la termen.El spune ca e nevoie doar de multa odihna.E cam greu sa nu fac nimic dar nu am alta solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



vazut pozute superbe cu adelina scumpa si frumoasa care merge singurica in picioruse

si cu cavalerul octi un dulce caruia tare ii place sa mestereasca rotile de la carut.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Neata
Simona la multi ani lui Octi, pt ieri! Ce frumos e si ce-i place in frunze!!! SUnt la strand asa multe frunze uscate? Ca eu tot cautam printre blocuri si nu prea gaseam, la ce multi copaci avem Cred ca o duc si eu la strand
Doamne, tu Remi, cum sta puiul tau singurel in picioruse E o frumoasa! Mi-au dat lacrimile de emotie vazand-o ce bine sta pe picioruse...nu-mi vine sa cred, e o minune cate si cat de repede invata astia mici in primul an Ce faina-i palarioara de pescar
Miki eu am covoare doar in doua camere (sufra si camera Theei) in rest gresie (hol + bucatarie) si parchet in alte 2 camere. Oricum ea se plimba mai mult pe covorul din sufragerie (e camera mai mare) si o mai ajut eu sa se plimbe in restul casei, adica stau in spatele ei si tzin de premergator sa n-o ia la vale. Ii place f tare (desi in prima zi parea ca nu-i mai trebuie).
Alina cu intarziere pt alaltaieri! E o dragalasa si o frumusica ochioasa Ioana, ce-mi place cum doarme cu suzi in gurita (ador copilasii cu suzeta in gura, dar io nu i-am dat la a mea) si ce de jucarii are in patut! Ufff, tre sa incep s-o invat sa doarme in timpul zilei in patut!
LalaD esti fenomenala! E pacat mare daca nu faci medicina, ceva, sa poti ajuta lumea cu patalama, zau!
Gratiela, sanatate lui Dudu mic! Dar cum a facut asa ceva si cum se manifesta (arata)?
Elle cum a dormit azi noapte Eva scumpa? A mai facut temperatura? Mey, ce-mi place ce bine seamana cu tine! Doua frumoase! Cum mai merge treaba la servici (ma refer la sefi si la pretentiile lor)?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Azi mi-a venit scaunul de masina Am ales, pana la urma, inglesina moovy. L-am mesterit, i-am repozitionat centura de siguranta, urmeaza sa-l montez in masina (ca sotzul nu stieee cuuum).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput