Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

foarte frumos mesajul de la mamicile de septembrie-octombrie!

mult succes inainte tuturor!

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Bine ai venit Furnicusa!

==========
Corina 35+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Furnicusa, wellcome!!
Si eu tot la Tutunaru sunt, am termen intre 6-15 nov, deci cam ca tine, daca e sa nasc la 40 sapt dpdv ecografic, voi naste mai catre 15 nov. Sa vedem.

Multumim pt stafeta!! Sa va bucurati de copilasii vostri, in cei 4 ani de la "scutece" - si dupa aceea, binenteles!

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 37+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

"Algocalminul este un produs analgezic puternic avand si valoare antipiretica (impotriva febrei), fiind folosit chiar si pe perioada sarcinii.
Dr. Ciprian Pop-Began
- Obstetrica ginecologie - Spitalul Clinic de Obstetrica-Ginecologie Prof. Dr. Panait Sarbu"

Elilov asta am gasit pe net ca raspuns , ma gandesc ca stie ce zice nenea asta

Furnicusa bine ai venit la Odiseea noastra

Criss 36+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703

"Algocalminul este un produs analgezic puternic avand si valoare antipiretica (impotriva febrei), fiind folosit chiar si pe perioada sarcinii.
Dr. Ciprian Pop-Began
- Obstetrica ginecologie - Spitalul Clinic de Obstetrica-Ginecologie Prof. Dr. Panait Sarbu"

Elilov asta am gasit pe net ca raspuns , ma gandesc ca stie ce zice nenea asta

Furnicusa bine ai venit la Odiseea noastra

Criss 36+
http://community.webshots.com/user/criss703


criss, io zic sa ia un algocalmin si un paracetamol ca sa ne asculte pe amandoua

hai sa va fac sa radeti

cartile junglei comentate bilingv la 3 ani:

"tig_u ghidi-ghidi a baloo si baloo kapot!" - adica "tigru i-a facut ghidi-ghidi lu baloo si baloo s-a stricat", asta la faza in care tigrul il ataca cu ghearele si baloo cade lovit

ALRA 35+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Alra

Criss 36+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Mirtha pungi de stocare a laptelui matern gasesti pe bebelusultau.ro ...cauta la pompe si le gasesti ..... am o prietena care le- folosit si a fost super multumita de ele

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine Cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Alra...bestial

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine Cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Buna seara, ladies!

Amalia, Dandusa, sa va traiasca baietii, sa fie sanatosi si sa va refaceti cat mai repede!!!

Multumim mamicilor de sept-oct pentru aceasta frumoasa predare a stafetei si le dorim sa inceapa o etapa la fel de norocoasa la scutecele!

Pentru fetele care au intrebat de Diana, a iesit din spital de miercuri, a ajuns cu bine acasa, dar va intra si va povesti ea mai multe atunci cand va putea.

Anes, sa-ti traiasca flacaul, nu-mi vine sa cred ca au trecut deja trei saptamani...




38+ Sonia

AMR 1 zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

Beeeeeeeeeeeeeeeiiiii...absolut emotionant mesajul mamicilor de sept-oct!!!!! Multumim frumos, sa va bucurati de minunile voastre, da, ne vedem la "scutece" garantat...Nu-mi vine s acred ca in curand vom preda si noi stafeta, nu contati pe mine la mesaje romantice ca io sunt zurli rau....



Andy daca vrei baby, iti trimit de aici ce-ti trebe...cand iti trebe...whatever works for you!Ikea aveti? Mobila de acolo am luat....ieftine si bune...rafturi si dulapioare cu sertare...pe stilul meu mai modernist asa, acuma nu stiu ce va place voua...

Andreutza, Z-iulia sunteti niste dragutze mAAAAAAAAAAAAAAAI
OOOPS, TRE SA O TAI


mIRTHA, MAI TARZIU BABE

37+ cu

Mergi la inceput