Pepenasi de iulie-august 2008 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Tecky multumim



GABRIELA de IRINA PAULA (02.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Anaxena iti promit ca daca am timp vin cu Ralu sa va vedem.Tin pumnii sa castigi!
Biri pare cam complicat sa deschizi un capitol nou.Mai mult o apreciez pe Mada cand imi dau seama cat timp aloca ea forumului si facea si totul in casa.Mi-as dorii sa stiu ce a facut-o sa se retraga ca sa putem indrepta.

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

ba nu e asa complicat Tecky, doar explicatiile mele sunt rudimentare rau crek ca nu s-a inteles nimic...

da zau ca daca incercati sa faceti asa va dumiriti, pasii astia sunt...

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelais spune:

Didi si eu sunt revoltata. Uite stirea
http://stirileprotv.ro/stiri/social/basescu-a-promulgat-legea-privind-indemnizatia-mamelor.html#comments
(sper ca nu fac reclama la PRO)
.. si da vor fi si procese, cu siguranta pentru ca este discriminare. Sper ca sursa informatiei sa fie prost informata halal exprimareJust in case , m-am interesat deja de avocat Domle chiar m-au enervat.
Caprioara , Sandru e in campanie de azi asa ca probabil o sa mai raspunda dupa alegeri.
Tecky
Pup toate fetele si sper sa revin cand voi fi mai putin revolutionara
A mai de Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

BIRI esti dragutza...dar mai bine lasam profesionistele sa se ocupe, zau!io mi-am prins urechile numai cat am incercat sa citesc...


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Anaxena, io vreau sa ne vedem . In fatza la Muzeul Antipa sau la Muzeul Taranului Roman? Sau ai tu alte sugestii?

Tecky, .

Bai, io nu mai inteleg nika cu legea asta a mamelor. Deci, cine a zis la Protv enormitatea cu pricina?

pup you,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelais spune:

Caprioara , a zis-o reporterul . Nu stiu care-i sursa informatiei. S-or fi publicat asta noapte norme si n-am bagat noi de seama Sau Mr President o fi modificat legea inainte de promulgare Eu stiu doar ca mi-a crescut tensiunea. Nici nu stiu daca o sa vreau sa beneficiez de cei 85% dar vreau sa stiu ca pot s-o fac daca mi s'arata sa stau cu copilu'. Ca sufar de dor zilnic. Zau ca-mi vine sa musc din cineva dar nu stiu vinovatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

pica shi clabur LA MULTI ANI!!! dulcetzurilor voastre pentru cele 3 lunitze!!

anka legat de reduta io sper k se poate in continuare sa faci comanda la Frantzia dc vrei. Doar sa platesti transport mai mult. Ori pote is site-urile identice shi m-am enervat io degeaba. Tre' sa mai studiez k n-am avut rabdare. Sper totusi ca nu au deschis reduta pentru prostii de romani care de obicei sunt servitzi cu kkt shi ala de cinci ori mai scump. K deh, s-au obisnuit - ca magaru' lu' Nastratin.

Deja m-am 'nervat azi cu soacra-mea ... pfuii ce nebunie o sa fie la anu frateee. Da' inapoi nu se mai poate da, shi eu tot prefer sa traiesc cu soacra decat sa-mi numar de 10 ori fiecare banutz.
O durea gingia frate shi sa vezi circ ... k moare shi nu mai apuca sa se mute cu noi, plangea la tel la barbac'miu care era la servici in Ploiesti dupa doo zile de calvar in care asta a venit 4 drumuri dus-intors Buc-Pl pentru notar, cu superstress de n-a dormit doo nopti (ca shi asta e un stresat de felul lui). Asa k asta al meu azi da telefoane peste telefoane, trimite serv de urgentza la ea shi la 1 se suie asta iar in mashina, vine la Buc ... sta sa se roage de ea sa mearga la dr, o duce la dr, o aduce acas' sta sa o tzina de mana pana il suna aia de la cabinet sa mai vie 1 data ca a venit shi marele profesor etc etc. Ca sa nu mai zic ingramaditzi amandoi, plangeau unu' in bratzele celuilalt da' nu-i ducea pe nici unu capu' sa puie mana sa cumpere niste fiole de algocalmin shi piafen. Stateam shi ma certam cu barbate-meu in tel sa le explic ca nu s-au ocupat de ce e mai imp: calmarea durerii cu ceva in puii mei de ingramaditzi. Ashtia se pregateau de inmormantare amandoi sa mor io. Shi io ... ce draq sa fac, mai le tzineam isonu' ca sa nu zica ca is insensibiloasa, mai incercam un sfat practic da' n-aveam cu cine sa ma intzeleg ... shi pe seara cand mi-a ajuns asta muci acas' m-au luat dracii. Mai ales k nu mi-a iesit din cap ca se ruga de ea sa mearga la dr shi ca asta si-a sunat o prietena sa vie rpd la ea k e pe moarte .
Shi ce credetzi ca era de fapt? Madam nu se spalase in gura calumea shi facuse placa de tartru pe gingie, sub proteza. Offf shi vai de capu' meu ... k vreo 5 ore am stat pe tel cu veshti live de la locu' crimei shi imi venea sa fac ca trenu' ca puteam jura ca e ceva de genu' asta. Da' ma gandeam ca dak is io nebuna shi nesimtzita??
Mamicutza meaaaaa in ce ma baaaaaag!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Bai io cred ca nesimtzirea cu legea este din cauza de urmatoarele: dc nu ar zice ca cine s-a dus la giob nu mai beneficiaza ... cre' k s-ar destabiliza o gramada de institutzii pt ca ganditzi-va cate mame mai sunt care inca mai au din cei 2 ani shi s-ar intoarce acasa in secunda 2 ...
Ma gandesc ca despre asta e vb ca alt motiv nu pot gasi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Biri. NU pot bre, sunt grea de cap, e clar!

Anaaaa daaaa, ce mi-ar placeaaaa. E la cuca macaii fatza de mine si luni = trafic ca la nebuni = stau in taxi de ma sinucid DAR daca am vreme si nu-s cu problemele alea ale mele, vin negresit. Ca tare vreau sa cunosc fetele frumoase!

Io-s tare calma cu legea asta si cu anomaliile sistemului. Hmmm, ciudat, cred ca mi s-a resetat creierul (buahahaha, de parca as avea ceva in el).

Misha tind sa cred ca Mada avea pur si simplu nevoie de un timp al ei, departe de tot ce o incarca mai mult decat era deja. Cred ca a obosit tare, ca nu-i usor sa fii mereu acolo pentru toata lumea! Eu as avea nevoie de ea aici ieri:) dar ii respect decizia. Nimic nu mi se pare la fel fara ea dar o astept sa revina atunci cand se va simti ea in stare s-o faca! Cat despre puiul meu...cred ca eu verbalizez mai des ceea ce fiecare din noi simte, atata tot! Nu stiu cum as putea fi altfel decat topita, indragostita lulea si inca o palma peste de minunea vietii mele! Esenta pura de dragoste, asta e ea!

Asa te-as fi urat....da' inca nu e 12...:) ). Ma gandesc la tine, chiar daca n-o sa fiu prima. Insa am amortit. Te urez maine!

Pup fetele!

pese: Profa te iubesc!

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput