FIV sau inseminare cu donatoare/donator(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Eu chiar nu mai am intzepaturi in burtica deloc, nu m-a intzepat decat de vre-o 3 ori in zi 5- 6 shi f difuz apoi deloc. Astazi am stat vreo 2 ore in picioare shi incepu sa ma doara spatele shi burtica , sarii repede in pat, imi trecu intr-o ora. Mai fetelor e musai sa ai intzepaturi? Fara intzepaturi au fost gravidutze?

Iuca
Bytzi poate au shi donatori romani de aceea au 2 pretzuri. O sa pun link-rile pe prima pag . Dc vrei sa pastrezi ceva pui un semn de carte, stelutza aia galbena de deasupra mesajului care vrei tu sa-l memorezi. Apoi cand vrei sa-l gaseshti intri la profilul tau personal la semne de carte shi il gaseshti.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

buna fetele
fetelor am nevoie de un sfat de la voi,haideti sa va spun ce m-i s-a intamplat.
la prima IA care am facut-o ,a doua zi dupa IA ,am avut dureri groaznice de burta,febra si frisoane,dr atunci mi-a zis sa i-au ampicilina si antiinflamator,flamexin.
acum la a 4 IA care am facut-o vineri,tot la fel s-a intamplat,tot a 2 a zi de la IA ,adica ieri,a inceput sa ma doara burta f f f tare,am avut crampe ,febra 39,frisoane,durere de cap si imi inghetau mainile de durere.nu puteam sa merg,sa stau in picioare asa rau mi-a fost,am crezut ca ajung la urgenta,am luat no spa si mi-a mai trecut din dureri,dar bine tot nu sant caci tot ma doare burta.maine il sun pe dr sa vedem ce zice. asa am plans ieri de durere,as fi facut de 1000 de ori HSG decat sa trec prin ce am trecut ieri.
sincera sa fiu,alintata si rasfatata nu sant si rezist destul de bine la dureri,dar ieri am crezut ca ajung la urgenta.
a mai patit cineva din voi asa ceva?????voi ce spuneti fetele?
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

ANAMY, imi pare rau ca ai astfel de dureri, dar incearca sa nu te mai gandesti ce ai patit la prima IA. Simptomele difera, si poate, poate de data asta vei fi si atunci nu iti vei mai aminti de dureri. Hai, sus, ca suntem aici alaturi de tine, incearca sa nu te mai gantesti la ce e mai rau.
cipcirip, ce bataita meriti, iar cauti simptome, stai linistita, odihnestete si nu te mai strsa atat, stiu ca e greu dar daca te gandesti numai la rau, ai sa inebunesti. Sampania deja e rece, sigur vei veni cu o veste buna, imi cam ocupa frigiderul, doar n-am s-o tin pana luna viitoare.Te pup si-ti tin pumnii stansi, stransi, stransi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Dodo sunt trista, ma lasa durerile de sani shi asta nu-mi place deloc. Am impresia ca nu a fost sa fie nici de data asta shi de facut alta procedura nu shtiu cand pot sa mai fac. Ce sa mai sper ? Cu 2 foliculi mari, un endometru bun shi rez prost? Multzumesc pt vb frumoase
Ana posibil sa ai o reactzie negativa la subst cu care a fost preparata sperma.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

cipnu te mai stresa,hai ca de azi mergi la servici si mai uiti de simtome,mai ai putin, am asa niste emotii...

dodo vad ca esti interesata de OMNICLINICmie mi-a rec cineva pe dr Onofriescu acum cativa ani el lucra la maternitatea Cuza Voda acum nu mai stiu,dar persoana aia nu stia ca nu avea cu ce ne ajuta el ,am vazut in articol ca vor sa-si faca si o banca de sperma,pana atunci lucreaza cu cryos....
anamyti-a mai trecut?si eu la a 3a IA care mi-a facut-o Moisa am av o durere groaznica de burta stateam doar in pat si m-a durut apoi o saptamana mai putin..dar cred ca la mine atunci mi-a atins endometru la IA ,daca tu ai facut si temperatura si frisoana nu stiu ce sa zic...ti-a dat antibiotic dupa IA ?dar au voie?
iucaai intrt in al 2- lea trimestru te mai doare cap'sorul?bebicii cum sant?
fetelor mie mi-a facut ziua frumoasa dianade la sub FIV Sibiu care a facut primul FIV in august cu Ispasoiu si a reusit ,uff de cand tot aduc sub pe prima pagina poate imi raspunde cineva...intradevar fiecare cu norocul ei,dar mi-a dat si mie multe sperante....m-am gandit f mult la omniclinic am zis sa mai cercetez sa vad ce rez au dar acum nu ma mai gindesc ,mi-a placut f mult cum s-a purtat dr Ispasoiu cu cata atentie si mai ales atunci cand ai o nelamurire tot timpul raspunde la telefon(ceea ce nu gasesti la multi dr,pt noi a fost mult caci nu am avut pana acum ocazia sa intalnim un dr sa mai vorbeasca si la tel cu noi,nici in cabinete nu aveau timp) si imi era greu sa renunt la el si sa merg iarasi la alt dr ,asa ca acum mi-a dat speranta sa merg mai departe tot cu el si cum va decide dumnezeu ...
va pup pe toate si va multumesc ca existati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

bytzi, ma bucur ca in sfarsit ai primit un raspuns, si ai vazut ca sunt si reusite la SIbiu. Trebuie sa fii optimista.
Am reusit sa vorbesc cu Cocei si i-am spus ca as fi dispusa sa merg mai departe, asa ca m-a programat in martie pt al 2-lea FIV, dar pana atunci voi merge si eu la Sibiu sa incerc o IAD.
Ma intereseaza si OMINICLINIC, am incercat sa aflu cat mai multe la FIV IASI, daca o fi sa nu reusesc la Sibiu, iau in calcul si varianta Iasi. Apropo, ai sunat azi, sa-mi spui si mie.
cipcirip, eu sper sa nu ai simptome, dar sa fii gravida, si sa vezi atunci ce bataita iti iei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Buna fetelor eu sunt ba optimista ba pesimista. Acush ma dor tzitzili apoi nu ma mai dor, aseara am simtzit ceva in partea stanga mai mult timp, nishte intzepaturi f fine dar nu shtiu dc sa ma bucur pt ca ac pot fi shi de la chistul ac de pe stanga care tot asha facea cand ii dadeam Vitex Fruit. Acum iau Utrogestan shi am obs ca scade sun progesteron , deci posibil sa fie chistul shi nu bb. Nu-mi explic de ce ma lasa durerile de tzatzici ca apoi sa le simt iar. O sa innebunesc de tot. Imaginatzi-va cum ma pipai prin casa shi chiar pe strada cand imi aduc aminte, in chilotzi nu ma uit ca inca nu e timpul. Azi mi-am luat 2 teste Barza shi ash vrea sa shtiu dc pot sa fac unul maine dimi ca scrie ca se poate face cu 4 zile mai devreme (am facut inseminarea intr-o vineri pe 24 oct).
Dodo ce mi-ar place sa ai dreptate shi sa primesc bataie.
Bytzi nu ma duc la servici nici sapt asta . Shi nu-mi mai spune ca ai shi tu emotzii ca ma apuca shi mai rau

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

cip-cirip, eu cred ca este bebita in burtika, nu te mai stresa si ai sa vezi ca o sa fie bine, asa ma dureau si pe mine "taticile" nu foarte tare ,acolo o jena, apoi au devenit din ce in ce mai dureroase iar TB este 37,1 iar seara 37,4 cu 5 cam asa, tot in tr-o sfanta vineri am facur si eu cea de-a 3 Ia care a fost cu noroc intr-o zi sfanta si sper ca si la tine sa fie la fel, iar pe test a iesit in z10 de la IA , fff slaba liniuta 2 si a inceput sa se pozitiveze din ce in ce mai tare pe zi ce trecea, eu zic ca merge incercat caci iese daca e bebita, dar te rog NU TE MAI STRESA CA NU E BINE. te pupic si asteptam vesti bune, ai grija de tine si hai cu testul ala POZITIV odata.



19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Inna eu iau utrogestan 6/zi shi la cat progesteron iau nu are rost sa-mi iau TB. Oricum e un stres maxim TB-ul asta, pana vad temperatura... e ca shi cum am ash face test de pp in f dimineatza. Eu cred ca nu e bb shi chistul meu ma tzacane din cauza progesteronului. Tu ce test de pp ai facut? Barza?

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

cip-cirip, si eu am luat ultrogestan 2 pe zi din ziua inseminarii si pana la 10 sap fara intrerupere, si cu toate astea a iesit pe test si nu a influentat cu nimic.Eu am facut mai multe teste , dar cele mai multe barza, de fapt pe barza se vedea cel mai bine, erau cele mai vizibile si sunt foarte bune, sunt mai multe modele, eu le-am incercat pe toate si toate au avut acelasi rezultat. Hai capul sus si nu mai fi asa pesimista.
Si daca o fi sa nu fie , trebuie sa fii optimista si sa mergi mai departe, cu toata durerea, dar hai sa nu ne mai gandim la cele rele, eu sunt sigura ca va fi bine, si abia astept sa vii cu testul ala POZITIV.

Mergi la inceput