Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

bine v-am gasit la capitol nou.
Aylaai credinta in Doamne Doamne, o sa ma rog pt voi.
Felicitari fetelor care au aflat ce carucior au.
Noi am vazut ca ar fi baietel da nu suntem 100% siguri.
Ce o fi sanatos sa fie.
Sa fiu si eu on topic, kilograme in plus nu am luat decat 2 , am 50 de kg si 1,68 m.burtica incepe sa fie putin perceptibila, asa in zona buricului.Am si eu arsuri da mergem inainte, imi cade si paru, ma mananca pielea,Mustela la mine nu are nici un efect, imi apar varice, si tot felul de pete.Dureri de mijloc de nu va mai spun ,in plus mi se prinde un nerv si imi amorteste partea stanga.Pe bebe la cate manifestari am eu prin burta nu imi dau seama cand misca el si cand nu.medicu mi-a zis ca dupa 22 de saptamani tre sa ii disting cu siguranta miscarile.sa speram.
Ce sa va mai zic inca vomit asa calumea, da nu conteaza el sa fie sanatos ca mergem inaintesi nu mai conteaza nimic.
Hainele mele cele vechi inca imi sunt bune, nu mai inchid nasturu la pantalon.imi plac la nebunie hainutele de gravi si mai ales bluza cu cu, dar noi stam mai mult in casa, numai cat mergem la medic si atat.
Floricacuma tu nu dai nici un semn/
silvi, adee pupici. Simina nu a mai dat nici un semn la nimeni?
Va pupic ca vine tati si urla ca iar nu stam cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Georgiana, ai o burtica asa de frumoasa! Iti sta tare bine insarcinata! Si esti si asa de slaba!

mihaela
19+
http://www.flickr.com/photos/gravidutza/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Lysbeth, multumesc pentru sustinere si-ti doresc si tie si tuturor fetelor mult noroc si sanatate la toate ecografiile!

Silvi, si tu esti programata la 20 de saptamani pentru eco morfofetala? Vad ca fetele pe-aici merg la 22 de saptamani pentru morfofetala. O fi cam repede pentru noi? Stii ceva de urmatoarea eco?Tu cum stai cu emotiile?

Mababei, si eu ma confrunt cu foamea nocturna!
Uneori seara, adorm la TV si ma trezesc dupa vreo ora si sunt lesinata de foame! Pur si simplu nu ma pot stapani sa nu golesc frigiderul! Asta-i boala curata!

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mababei, foame nocturna nu am, dar dimineata cand ma trezesc mi-e gandul doar la ,si cand ajung la birou direct servesc masa (cornuri, covrigi, etc) deoarece acasa nu am timp de adormita ce sunt ; oricum eu si inainte aveam acelasi program doar ca dupa urma tigara + cafeaua
Asta e , ne obisnuim cu toate !!

21+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

Sa va povestesc si eu cum a decurs conversatia cu dr. la echo, saptamana trecuta:

- Stiti ce este?
- Nu!
- #350;i vreti sa stiti?
- Bineîn#355;eles#8230;
- (incet, abia soptit) E ROZ!!!!

A fost tare dragut#8230; de neuitat#8230;
Asa ca va rog, cand aveti timp, sa-mi puneti si mie un
Dorana 17+



Felicitari doranna pentru fetita !



Alina 15+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

lysbeth, eu la 16 sapt cand a zis dr daca vrem sa mai insiste sa vedem sexul am zis ca nu. si tati a zis si el ca nu e neaparat nevoie si am plecat fara sa stim dar acum sunt hotarata si eu sa aflu

ciresica eu luni nu merg la morfofetala, doar un control gineco si eco. la morfofetala merg cand voi avea 23 sapt si 4 zile. sper ca e ok. am mare incredere in dl doctor si daca al asa a programat cred ca e ok...

va pup fetelor si va urez o dupa amiaza minunata!!!

silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

silvi, noi o sa avem 17 saptamani si 3 zile luni. Trebuie sa se vada...ca deja e mare
Desi stau si ma gandesc la prietena mea care a nascut de curand si fetita din atatea ecografii a fost baiat...
Mizez pe faptul ca doctorita aia era mai nepregatita si sper sa nu mi se intample si mie lafel:p

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Felicitari DYANA si DORANNA pentru carucioare!!!

***

Mie dr. nu a vrut sa-mi spuna ce sex e bebe. Dar eu cred ca e baietel!!!!

***

Foame nocturna??? Da, cunosc "situatia" dar evit sa maninc noaptea pentru ca ziua, realmente, nu ma pot abtine!!

***



16+ (17+dupa ultima eco)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Mababei multumesc!Eu kg care le-am luat le-am pus la falci!

Lysbeth: eu la echo morfologica, la 19 sapt si 1 zi nu mi-a aratat nimic pt ca bebe a stat cu fundul la noi...si n-a vrut de nici o culoare sa se intoarca.Acum o sa refac echo peste 2 saptamani poate suntem mai norocosi de data asta.Daca nici acum nimic, urmatoarea va fi pe 12 ianuarie!!!!


20+

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

multumim frumos pentru urari!! alina.n, multumim, asa-i ca e frumusel??? sunt o mamica tare mandra, si cred ca-mi trebuie portie dubla de crema antivergeturi in seara asta, ca nu-mi mai incap in piele de fericire
am pus si ceva pozici cu bebe mic, sa vedeti ce flacau frumos are mami. filmuletul cred ca deja il stiu pe de rost, stiu exact in ce momente i se vede putica... asa, ca sa-i explicam lui tati pe indelete ce si cum.
http://community.webshots.com/user/ladydykitty
o sa-l pun si la semnatura.

diana 16+ David....
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn

Mergi la inceput