Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna , Dorrana felicitari pt noile carucioare ! baiat,fata deci urmeaza un baiat cine doreste ??


21+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Eu si zori avem programare luni la ecografie:D Eu vreau baiat asa cum am zis de tz ori pana acum
Morfofetala am programat-o pe 12 decembrie al iosup si o sa fiu in 23 de saptamani. In principiu medicul meu mi-a spus ca vreau nu vreau din 4 in 4 saptamani tre sa ne vedem la ecografie. Eu icnerc sa-l fentez cu o saptamana - osaptamana jumate in plus de fiecare data cand pot:D. Nu-mi place deloc sa merg la ginecolog, am ramas cu sechele de la prima sarcina
In schimb am inteles ca in ultimele doua luni se fac ecografii mai des... odata la 2 saptamani sau ceva de genul...Eu sincer sper sa nu fie chiar asa


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Ayla, sunt si eu alaturi de tine, multa sanatate baietelului tau si tie multa putere!

Diana, felicitari pentru baietel! Sa fiti sanatosi amandoi!

Dorana, felicitari pentru domnisoara! Sa fiti sanatoase amandoua!

Aris, imi place optimismul tau! Si eu incerc sa ma bucur de acest trimestru, nu ma confrunt deocamdata cu arsurile, a ramas doar balonarea cu care-s "infratzita" deja!



mihaela
19+
http://www.flickr.com/photos/gravidutza/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

dyannama bucur ca totul e bine si felicitari pt baietel.
Cum ti s-a parut dr Chitescu? Ai intrat la ora la care aveai programare?

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Salutare burtici,

Alina, Doranna, Dyana, felicitari pentru printese si print! Sa fiti cu totii sanatosi si sa va bucurati de bebei!

Plici Plici, sunt incredibile fotografiile cu bebe! Nu ma mai satur uitandu-ma la ele... cred ca din cauza ca si eu am baietel... Felicitari!

Zori, Lysbeth, si eu merg luni la ecografie! Abia astept! Voi aveti emotii? Eu am niste emotii cumplite, caci stiu ca este o ecografie f. f. f. importanta si-mi doresc atat de mult sa fie totul bine...


Va pup pe toate!

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

bine v-am gasit la capitol nou.

ma alatur si eu fetelor care merg la eco luni. si sper sa vin cu carucior albastru...

felicit fetele care au aflat deja culoarea carucioarelor!

aris, imi place ca esti optimista. pe de o parte ai dreptate, de aceea am zis si eu ca am avut parte si de zile minunate. si daca e sa compar primele 3 luni cu perioada asta chiar ca acum sunt f bine!!!

adee, eu m-am tuns f mult, avand in vedere ca aveam parul pana aproape la mijloc si drept, fara scari sau breton si acum e putin mai jos de umar dar cu multe scari si breton. sper sa cada si la mine mai putin acum.


silvi 19 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Dyana27felicitari pt baietel si Dorannei pt fetita!
Eu am ramas singura care la 20 de saptamani nu stie ce carucior are????
Am pus poze noi cu burtica, nu de alta dar azi sarbatorim 20 de saptamani.Mi le-am facut singura asa ca nu stiu cat de bine au iesit!
Pupici!

20+

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Fetelor, luni avem de venit inapoi cu 3 carucioare colorate. Sa nu va lasati intimidate: trageti-l de mana pe nea medicul sa va spuna ce va intereseaza. Eu i-am zis lui tati ca nu plec de acolo pana nu-mi spune ce e si el cik ma ia pe sus dak e cazul ca doar n-o sa ma lase inca 4 saptamani in cabinet:D
Ciresica bafta multa la eco si sa fie totul bine

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Astazi am fost la medicul de familie! De data asta, tensiunea a iesit buna 110/70 iar dupa cantarul lui am luat doar 6 kg, nu 7kg cum arata al meu! Dar nici o problema, intentionez sa-l " recuperez", intrucat de 3 zile poftesc rau de tot la aluaturi. Am redescoperit franzela alba, minunata, o mananc goala , cozonacul, pe care inainte nu-l puteam inghiti, mancam o felie cu greu la Paste, si tot ce contine o lingura de umplutura dar mult aluat! Sper ca-i doar o faza, trecatoare, ca daca nu, o sa-mi " dospeasca" curand anumite parti anatomice! Si am mai observat ca de 2 nopti ma trezesc cu o foameeeeeee! Azi noapte a trebuit sa rontai niste cereale ca nu mai puteam dormi de foame! N-o fi cam devreme?! Stiu ca se recomanda sa ai niste biscuiti pe noptiera tocmai pt. asemenea situatii, dar ma gandeam ca de prin luna a 7 a incolo! Se mai confrunta cineva cu foamea nocturna??

mihaela
19+
http://www.flickr.com/photos/gravidutza/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

gata, ne-am pus si carucior albastru la semnatura; abia astept sa pun si pozele, sa vedeti ce frumusel poate sa fie, cu nasucul in vant. incerc sa incarc si filmuletul, poate se vede

diana 16+ David....
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn


Felicitari dyana multa sanatate micutului David si sa va aduca numai bucurii!!
Am vazut filmuletul cu bb e grasunel si frumos .

Si noi suntem tare bucurosi ca doar ce am aflat ce e mogaldeata din burtica da nu am luat filmulet,cred ca nu putea sa-mi dea pe stik nici nu am mai intrebat, da l-am vazut in direct cum se invartea pe acolo .

Alina 15+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput