Durerea unei pierderi de sarcina (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Bretonica...mi s-a facut pielea de gaina...nu alta!!!

...Cand eram in Tg Mures in spital cu Darius....mereu ma rugam la Maica Domnului sa-l tina in brate pe Darius...dar ii specificam...sa-l tina sa se faca bine...ca apoi sa-l tin eu...

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

....gindeste-te doar ca ai este bine acolo unde este....tu incearca sa nu mai plingi,ci sa-i multzumesti ca are grija de el,si de noi totzi...fiecare suntem unici pentru ea,...ca orice mama,cu copii ei...ea se roaga mult pentru noi si ne vegheaza...noi de multe ori uitam ca cineva acolo sus ne iubeste...va pup

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

asa este camy!
breto are perfecta dreptate!
ai sa vezi, cand o sa ai o fetita , cat de curand, cum va fi protejata de fratele ei , ingerul....
sa plangi numai atunci cand nu mai poti, dar ascunde-te, nu trebuie sa te vada nici sotul, nici mama,.. pentru ca ei sufera si pentru darius si pentru tine,... si apoi , dupa cum ti-am spus, spala-te pe fata si gandeste-te ca o noua zi va veni .... si sigur va fi mai buna... si sigur nu te va mai durea atat de tare realitatea ca baiatul tau nu mai langa tine.... si atunci vei realiza ca , chiar daca nu e langa tine material, e langa tine spiritual....
numai ca trebuie sa treaca timp ca sa estompeze durerea... ai rabdare si incredere si credinta....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

camy, tu nu trebuie sa ajungi acolo....
trebuie doar sa crezi...
cere si ti se va da.....
la fiecare dupa cum este scris..
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

offfffff...si azi am plans f mult...pt ca i-am facut coronita...i-am inflorat-o...i-am facut-o frumoasa ca sa o duc maine la cimitir!

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

camy, draga mea, dar ce coronita i-ai facut?...si pentru ce!?
darius nu e in pamantul la care te duci tu si ii pui coronite...
acolo plangi cel mai tare, ca te uiti la pamantul in care crezi ca e darius...si te gandesti de ce nu e la tine in brate...
darius e in sufletul tau, e in fiecare zi dis de dimineata cand te trezesti.. si va fi in fiecare zi ....
pamantul e numai pamant....'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

azi e ziua mortilor...se duc coronite la cimitir, se da de pomana!

...acolo unde merg sa plang e locul unde mi-am dus eu baietelul...acolo i-am vazut trupusorul pt ultima data...acolo il plang eu...

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

azi e ziua mortilor...se duc coronite la cimitir, se da de pomana!

...acolo unde merg sa plang e locul unde mi-am dus eu baietelul...acolo i-am vazut trupusorul pt ultima data...acolo il plang eu...

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei



CAMY, niciodata nu o sa ma pot compara cu tine, dar am trait si eu aceeais durere, desi nu mi-am tinut in brate copilul.....l-am nascut mort la 24 sapt.....si nu l-am vazut, nu l-am simtit, nu l-am mangaiat....nu am vazut cu mutrisoara are, cu cine seamana.....ce culoare are parul lui, ce ochisori are....

am refuzat sa ma distrug, sa ma dau batuta.....desi este al doilea ingeras al meu plecat in cer.....

te rog eu mult, incearca sa uiti, sa te concentrezi pe tine, sa te faci bine, medical sa iti revii, psihic la fel, si sa o iei de la capat....doar un alt ingeras aici pe pamant iti va aduce fericirea.....

la 8 luni de la plecarea ingerasului meu, am altul in burtica...si nu iti spun cu cat dor il astept, cata frica am sa fie totul bine.....dar dorinta de a mi tine copilul in brate e mai mare decat orice....si ma trezesc zambind mangaind burtica, acea burtica care in urma cu 8 luni o mangaiam si era goala.....era pustie.....fara bebelusul meu...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

EU inca n-am puterea sa ma duc la Andreiutu la cimitir...





POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

EU inca n-am puterea sa ma duc la Andreiutu la cimitir...

EU NU AM NIMIK,....NU AM PE CINE SA PLANG, NU AM UNDE SA DUC FLORI.....poate e mai bine asa....
de aceea fetelor, va rog din suflet....accesptati intamplarile din viata voastra ca pe ceva ce trebuia sa se intample....cu un rost, poate Dumnezeu stie de ce, si luptati cu viata si cu durerea, visul vostru de fapt nu s-a terminat, veti fi mamici toate....cu rabdare si incredere in Dumnzeu, doamne, cat m-am suparat si eu pe Dumnezeu atunci......si poate nici azi nu imi pun cum trebuie viata in mainile lui....



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri


8+

Mergi la inceput