Puiuti de Randunici 2008!! (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Cami mie-mi zice EA , impersonal...maine poimaine sunt AIA Mai bine baba, ca la mine s-ar si potrivi
Lianabine recunosc , uneori mai fac si cate ceva la orele tarzi de buhuhu, dar duamna nu ma mai fac in veci Ieri am mancat asa: o chfla graham cu tzatziki gata cumparat de la Auchan 3 prajituri si doua gogosi Dar m-am lasat de baut am baut fanta zero
Tuchice zici , bun meniul? E de duamna?Aseara cand am plecat in vizita mi-am amintit de tine, ca aveam sosete scumpe de lycra lasate pe glezna frumos Ca sa nu mai spun ca am coborat mai intai cu scaunul de masina si geanta si am lasat copilul in casa in tarc, cu usa descuiata sa nu mai pierd timpul dar n-am luat si cartela de la interfon Si cand am auzit tzac in spate am crezut ca fac infarct Apoi a iesit un nene cu o naveta de bere in brate si eu strigam ca apucata : nu inchideti, va rooog , nu inchideti...ala s-a blocat si statea stana de piatra in fata mea , eu cu scaunul in brate, el cu naveta ...usa tzac in spatele lui...dar s-a simtit atat de vinovat incat cu naveta in brate, a scos cartela, a deschis usa si a asteptat cu usa deschisa sa faca iar tzac ca sa nu se mai inchida Foarte frumos, o mama model... si pt mine! E bine asa Liana?
Credeati ca am plecat? Doar am executat program de dimineata cu picaturele si schimbat scutecele si acum acum ma apuc de piure de fructe /legume ce-or fi merele astea care este



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ete ca iar a aparut mesajul de 2 ori, inseamna ca "providenta" stie: am nevoie de chiloti de duamna drept premiu
mimo si eu cam tot 2 ore stau cu teo pe afara, raaar 3, ca nu as avea timp sa stau mai mult...poate doar daca as mai avea inlocuitor la treburi sau sa stea cu teo

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Oauuuu Mimo, mi-a stat inima cand am auzit tzac in spatele tau! Noroc cu nenea cu berea ca altfel plangeai tu pe de-o parte si Vladutu pe cealalta parte, Doamne fereste!
Si mai taci din gura, ca esti o DUAMNA, DA???

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Salutare randunici!
Ete am aterizat si eu pe crengutza. Vad ca puisorii au inceput sa se prinda ce e cu diversificarea si s-au pus pe mancat. Bravo lor! Si Biencutza mea papa foarte bine, 150g fructe si 200-250g legume. Si ei ii plac mai mult legumele. In schimb iaurtul il detesta. Nu stiu cum sa i-l mai combin ca sa o fac sa-l manance. Nu-i place si pace. Se stramba rau de tot cand i-l dau. Ieri i-am pus si cereale si piersicutza in el si tot eu l-am mancat.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Am fost la analize,in caz ca mi-ati simtit lipsa am scapat si de asta, acum sa vedem rezultatul...
stela eu mereu mixez carnea cu legumele, iese minunat!bine ca ai scapat de uratii aia!!
da, mimo, Ursulica s-a prins ca marul e o leguma! beeey, eu eram lupul? Mimo, noi iesim afara o data doar pe vremea asta, cam 2 ore, dar daca merem pe la careva cu curte si e soric, stam si toata ziua afara, cum am stat si la munte..
ursule fetele fac piure ptr 2 zile, si e ok in frigi..
clau Rebe papa carnita zilnic?..nu i-ai dat ou, ficatel?..chiar ca succes la fructe..
si dupa ce ca papa putin, masa de solide de dimi a si sarit-o, ca am fost la policlinica ptr analizele mele si l-a luat somnu, si doarme de la 10!! asa ca fac legume cu cereale, si dupa masa fructe cu branza..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

LA MULTI ANI BEBEILOR ANIVERSATI ASTAZI, SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, super rezultat la analize sa ai! Ba da, Rebe mananca si out, ficatel inca nu i-am dat...

Gata, ma duc sa ma fac DUAMNA sa plec in lume...



POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

asa da mimo, asa da ...uite si de la mine pentru mamica model ....heheeee (asta e "vorba" frecventa a teodorei ) uite mimo ca se inmultesc membrii in clubul nostru "baba,tanti si matusa..." ....a inscris-o luca si pe cami
super bancurile cami
stai ca nu pot sa fac treaba pana nu intreb : ursu, deci inteleg ca ai scutire din cauza de examene de nu prea ciripesti aici si esti si moarta de somn ? sau "faci rezumate" la clubu' cititoarelor si ne "traduci" ?

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Pucca, mai lamureste-me odata ca am uitat ce si cat mananca Biencuta. Stiu ca tu spuneai si de laptele de la cereale. Sa inteleg ca-i dai cereale simple si le dizolvi in lapte. Offf ce stresa(n)ta pot fi....

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Multumesc f mult pt raspunsuri.

Dar mai am o dilema: eu nu am mancat si implicit gatit niciodata fasole verde, asa ca habar nu am cum i-o dau lui bebe.

Si inca una si ma duc: eu am fiert o rosie, am decojit-o si am dat-o prin sita si din ditai rosia m-am ales cu 3 picaturi de suc,,,,ceva nu am facut bine.

Liana, sa zicem ca am scutire, ideea este ca daca acum sta puiul mai mult treaz trebuie sa stau cu el sa ma joc.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=22" target="_blank">Votati-ma
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput