Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

honeybaby mie nu-mi vine sa cred! Noi eram cu aceeasi UM.
Eu nu inteleg, cum fara embrion? Se poate asa ceva?
Inca nu-mi vine sa cred! Iti doresc din tot sufletul sa fii puternica si increzatoare, stiu ca sunt de prisos cuvintele!

Te cu drag si iti doresc o revenire rapida la odisee!

8+
In asteptarea unui inger


GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

taman ce intrasem sa intreb de tine, honeybaby, imi pare tare rau. curaj ca va fi mai bine tura urmatoare. sunt macar cu gandul alaturi de tine.


ganesha, am primit rezultatele: tsh e 3.99 (ceea ce e bine de la 8 cat era) si ei zic ca val de referinta e 0.34-5.60. din cate am citit eu pe net insa cica e bine ca la gravide tsh sa fie intre 1-2. vom vedea ce zice si endocrinologul, sper sa ma sustina. free t4 e 0.87 (0.56-1.64) si se pare ca nu exista anticorpii (deci n-ar fi hashi, deduc eu...).

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Haneybabystiu prin ce treci, e ingrozitor dar nu-ti pierde speranta,si eu am avurt o sarcina fara embrion anul trecut in dec si iata ca acum sper din nou ca o sa mi se implineasca visul si ca totul o sa fie bine.Eu in locul tau mi-as lua cateva zile libere, a-si pleca undeva sa pot plange in liniste si apoi revino plina de sperante.
philipsunt sigura ca daca ai luat tratamentul analizele o sa fie ok, ai sa vezi
Mihaelacg, ce fain de voi ca ati aflat de la 12 saptam sexul copilului, sper sa avem si noi noroc sa aflam cat mai repede ca suntem tare nerabdatori.
Apropo fetelor voi ati gasit ceva miraculos impotriva greturilor? ca eu le am toata ziua si tare rau mai este, ca sa nu mai spun ca dimineata imi elimin cate un pic din fiere si e oribil

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

philip, eu cred ca este f bun rezultataul, mie mi-a iesit 4,1 dar atata timp cat sunt in limitele normale nu ma ingrijorez prea tare.Mie dr nu mi-a spus nimic de genul ca la gravide tsh treb sa fie intre 1 si 2. Dar te rog tine-ma si pe mine la curent cu ce crede medicul tau endocrinolog.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha (cum te cheama?), uite aici un articol despre noile valori:
http://thyroid.about.com/cs/testsforthyroid/a/labs2003.htm
cica normal e intre0.3 si 3, dar daca intri pe babycenter.com la community este un subiect despre tiroida si scriu gagicile alea acolo cum ca 1-2 ar fi mult mai potrivit in sarcina. am mai citit si prin alte locuri, da o cautare pe google in engleza. am sa te tin la curent cu ce zice medicul.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Honeybaby, imi pare rau sa aud asta.....sa stii ca suntem alaturi de tine si fii increzatoare....

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Multumesc pentru cuvintele frumoase

alinutza23
- cand s-a implantat embrionul in uter a inceput sa formeze sacul , placenta dar nu si pe bb. Sau s-a format dar s-a reasorbit.

Dar voi care ati vazut inimioara lui bb la eco nu aveti de ce sa va faceti griji

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Saluare.

Honeybaby imi pare rau si sper sa apari cat de curand cu vesti bune despre o viitoare sarcina

Philip eu cred ca pe aici nu se face dublu test. Eu sunt la a doua sarcina si nu mi-a facut. Se face direct triplu test si eco morfologica. Acum poate ca depinde si de clinica eu zic ce se face aici. Eu cred ca ecografia morfologica de dupa 21 de spatmani e cea mai importanta, cel putin asa mi s-a parut cand am fost gravida cu Alex.

Ma duc sa ma intind un pic ca am o durere de spate de ma omoara. Nu stiu ce bai am azi.

Oana 10+ si Alex(05.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

honneybaby imi pare rau. Putere si incredere iti doresc si te asteptam cu vesti despre o noua sarcina,.

Am mers saptamana asta la primul control/ecograf si sarcina avea (marti) fix 5 saptamani si totul era ok.
Am dureri de burta si se pare ca o sa iau Duphaston si de aceasta data .... La prima sarcina nu am scapat decat in ultima luna de el.
In rest am pofteeee poate e o fetita!

O seara buna tuturor!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Buna seara !!!
Ne-am intors, cu vesti proaste.
Aseara a aparut o sangerare puternica - avort spontan.
Sacutul lui bb era fara bb in el, a fost o sarcina fara embrion
Vestea buna e ca s-a eliminat tot si nu este nevoie de interventia doctorului.

Va doresc sarcini usoare , bb-ii frumnosi si mancaciosi.
Eu aici va parasesc .
O sa mai intru in cand in cand sa vad daca sunteti cumunti, daca nu va dau na -na.
pupici la toate albinutele

7 +



Imi pare sincer rau...data viitoare va fi bine!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


9+

Mergi la inceput