Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isa13belle spune:

Buna burtici !
Noi am fost ieri la eco si am vazut minunea din burtica, asa ca va rugam sa ne treceti cu un carucior roz :) !
Bebe era bine si tare vioaie.Ne-am bucurat tare ca este totul ok, doar ca mi-a spus sa ma odihnesc mai mult si sa nu o mai iau in brate pe "cea mare", lucruri cam greu de facut la momentul asta.
va pupam !

isa13belle mama de Sofia Diana 30sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua fetelor!
Bun venit noilor viitoare mamici! Ma bucur asa de mult ca devenim din ce in ce mai multe mamici de albinute...
maria_bunica, eu am ratat dublul test pentru ca bebelul meu e mai mare ca dimensiuni decat varsta sarcinii si puteam primi rezultate fals-ingrijoratoare. Translucenta nucala fiind 1,5, iar eu avand fix 30 de ani, dna dr. ne-a spus ca nu ne incadram in clasa de risc pentru Down, asa ca am hotarat sa asteptam inca 3 saptamani ca sa facem direct tripul test.
Am hotarat sa ma programez pentru saptamana dinainte de Craciun (o sa am 20 saptamani) la Centrul Medical Victor Babes. Am auzit ca acolo se fac morfofetale foarte detaliate. Ma gandesc ca o a doua opinie nu strica niciodata.
La mine a inceput sa se zareasca burtica si m-am ingrasat aproximativ un kg. Unele dintre fuste imi sunt fixe, unii pantaloni se inchid mai greu. Incerc sa port blugi cu talie joasa si bluze mai lungi. Abia astept sa am burtica mare, pentru ca am gasit doua magazine cu haine de gravi superbe. Daca va intereseaza si nu se considera reclama, va dau detalii.
Va doresc un week-end linistit.

Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
12+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Fetelor am si eu o intrebare,de incepatoare in domeniu, pana la cate luni sunt sanii tensionati si durerosi? pe toata periaoada sarcinii sau numai in primele luni?


7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

OanaDu , vreau detalii!!Eu nu mai am nicio pereche de pantaloni de gravi si magazinul de unde mi-am cumparat eu la prima sarcina s-a desfiintat.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Catalina_b multu' de info. La ei sunasem si eu la prima sarcina, dar cum am spus, am fost prematuri si am luat-o inaintea kitului. Ce nu stiam eu e daca cei de Cord Blood Center pastreaza si in Ro. Stiu ca CMU a lansat serviciul asta de putin timp, iar la vremea respectiva mi s-a parut ca e mai scump decat ce imi cerusera cei de la CBC.

Ganesha, nu la toata lumea e la fel. Sanii mei desi nu au fost foarte voluminosi au fost foarte durerosi toata sarcina. Nu suportam nici un fel de sutien, dar nici fara sutien nu era bine. Dar tu nu te panica, trebuie sa ne hranim cu speranta.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata gagici
ganesha, azi am facut analizele, in scurt timp voi suna dupa rezultate. am mari emotii.

pt fetele din america: voi sunteti programate si la dublu test impreuna cu ecografia de masurare a pliului? mie mi-a spus dr de eco dar n-a mentionat nimic de test, eram curioasa daca si la voi e la fel.

sanii raman asa sensibili mai toata sarcina, se pregatesc serios de alaptare.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:


la burticile de mai iunie.
ganesha, eu sanii tensionati i-am avut pana la 3 luni, acum depinde de organism.
iar de pestisori am avut grija pana la 17 sapt, acum am scapat, mai am doar greturi usoare.
iar sexul lui bb l-am aflat la 12 sapt sigur 100%

si sarcina usoara , bb sanatosi si frumosi la toate burticile.


mitzica19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

dicristea, uita-te la Faire dodo sau Premaman, ambele pe Calea Dorobantilor sau Premaman din Carrefour Baneasa (desi acolo nu erau asa de multe si de dragute haine ca pe Dorobanti).
Mai avem timp pana sa avem nevoie de haine de burtici, asa ca daca mai vedeti si in alte locuri, va rog sa spuneti.


Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
12+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Buna seara !!!
Ne-am intors, cu vesti proaste.
Aseara a aparut o sangerare puternica - avort spontan.
Sacutul lui bb era fara bb in el, a fost o sarcina fara embrion
Vestea buna e ca s-a eliminat tot si nu este nevoie de interventia doctorului.

Va doresc sarcini usoare , bb-ii frumnosi si mancaciosi.
Eu aici va parasesc .
O sa mai intru in cand in cand sa vad daca sunteti cumunti, daca nu va dau na -na.
pupici la toate albinutele

7 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Honeybaby imi pare tare rau, data viitoare va fi bine.

Pupici

NOI 9+ si Marc (28.08.2004)
bebe2

Mergi la inceput