Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

multumesc de bunvenit si de urari! la fel va doresc si eu voua!

fetelor, mie la control imi face doar echo.... la 20 de saptamani mi-a luat ceva cultura din colul uterin, am dus la laborator si am primit rezultat negativ, doamne ajuta! zicea dna dr. ca multi bebe imediat dupa nastere fac tot felul de infectii fara sa se stie de ce, si atunci s-a introdus analiza asta....in rest, eu cred ca o "stresez" pe doctorita cu intrebarile mele despre diverse

cu medicamentele, multumesc lui dumnezeu ca pana acum n-a fost cazul sa iau ceva... sunt farmacist si mi-am promis cand am aflat de bebe ca n-o sa iau nimik pana cand nasc, daca se poate.... asa ca trag de nas si de o raceala de vreo luna si ma tratez cu lamaie, miere, ceai de ceapa si sirop de muguri de pin!

va pe toate si daca va pot ajuta, sa-mi ziceti!

a,DPN: 20.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mie nu mi se face niciodata control ginecologica dar am o prietena careia i se face tot timpul si eram ingrijorata. Mie mi s-a facut o singura data cand i-am zis medicului de problema mea (v-am povestit ca am o problema cu o iritatie care nu imi trece , nu stiu daca ati vazut). Sper numai ca acea problema nu imi afecteaza nasterea....habar nu am, ca medicul nu a zis nimic

25+ Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

asta cu cat de des merg la control - eu merg cand ma taie pe mine capul, dupa cum ati vazut. daca nu misca bebe (doarme si el) ma duc, orice am eu ma duc... se vede ca nu platesc cu bani ca am un card de policlinica...

cred ca de asta nici nu se oboseste sa ma cheme drul - stie ca oricum vin eu mai repede.

30+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

da mai e careva care nu mai are pofta de mancare deloc? eu pana acuma aveam o foame de lup - acuma nu mai imi trebuie. pur si simplu nu mi se face foame.

da bebelusi - am vazit ca ai scris de problema ta. da in cazul asta eu nu am raspuns ca nu stiam ce, de exemplu. se intampla cand nu stim raspunsul la ceva sa nu raspundem

30+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Sper sa nu va suparati pe mine ca v-am zis ca sufar de nebagare in seama, o sa imi treaca...
Sa stiti ca si eu am pofta de alcool, aseara am baut tuica fiarta daca va vine sa credeti a ras sotul meu de mine de nu mai putea, pentru ca eu de obicei nu suport nici mirosul de tuica

Azi cred ca ma invoiesc si plec acasa ca ma simt din ce in ce mai lesinata si cred ca imi iau liber si maine, simt ca dorm pe mine, mi-e teama sa nu racesc mai tareMi-e cam jena sa ma invoiesc, asa nu imi plac chestiile astea....

25+ Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

si eu vreau acasaaaaaaa

30+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

Eu nu am facut nici un control pe masa dupa ce am terminat saptam. 12.
Dr. (cel din Ungaria) mi-a si spus ca dupa saptam. 12 gata cu sonda ( pana atunci numai cu sonda mi-a facut control)

Cand am fost la ultimul control in Ro l-am intrebat pe Dr despre col, ca tot va citeam si eu nici nu i-am auzit pomenind vreodatade colul meu.
A zis ca in sapt.26-27 vom face un control pe masa, cand va lua si secretie si facem si un papanicolau. Tot atunci a zis ca vedem si cum arata colul, deoarece daca nu am nici un fel de dureri, nici un disconfort, nu merita sa-mi fac griji ca si asa am fost stresata la inceput de sarcina...


Doamne ai grija de Daria Maria

Poze cu burtica si Daria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Un singur ctrl pe masa am facut si eu cand mi s-a parut mie ca secretia e maronie si a vrut sa verifice cum sta treaba...in rest echo, tensiune, kg, alte probleme, discutii libere...asa a fost si la Andrei, dar din luna a 8-a imi facea si ctrl pe masa si asculta inimioara lu bb...asta ca sa nu imi faca eco la fiecare 2 saptamani...Intr-adevar, depinde de fiecare medic in parte...

Lavinia, 24+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Sunt invidioasa tare pe fetele care sunt deja acasa si cele care mai au putintel pana la prenatal!

Asta ca sa stiti ca ma roade invidia...

Eu am zis ca lucrez pana de sarbatori (in decembrie) si mi se pare atat de mult, macar sa vina mai repede decembrie...ca mai o sarbatoare, mai o zi libera, trece imediat...

Anuc cu Ioana mica si BB din burtica (26S)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Anuc, pai io sunt si mai invidioasa...dc se voteaza legea aia minune, tot pana la Craciun voi lucra si eu...daca nu, o sa merg pana la 1 februarie...iti dai seama cat de morcovita sunt eu

Lavinia, 24+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput