Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

neatza, fetelor si bine v-am gasit!
am intrat si eu azi in clubul mamicilor de ianuarie-februarie 2009, bebitza al nostru trebuie sa vina pe la sfarsitul lunii februarie si toata familia il asteapta cu drag!

va pup pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Damiana bine ai venit! Cate saptamani ai? Ai aflat ce e? Voi ce va doriti mai mult?

25+ Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:



avem 22 de saptamani, dupa masuratorile de la eco chiar 24, suntem baietzel - sau cel putin asa se pare, caci am fost tare pudic si nu am vrut sa aratam bine de tot la poza
bunicii vor baietzel, noi nu avem preferinte, sanatos sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

mvb - nu stiu la cate saptamani, ca atunci nu se calcula asa. la 7 luni, aveam 56 de cm si 2 kilograme. un fel de sarpe.

dar asta pt ca mama a avut o sarcina cumplita, internata toate cele 7 luni, cerclaj. odata zice ca i-a fost pofta sa bea un ahar cu apa si a vomitat 2 zile. in rest perfuzii. din fericire nu am mostenit-o la capitolul asta.

30+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimieata,

Damiana, bine ai venit la noi. Spune-ne mai multe despre burtica ta!

Iris, eu deja i-am spus sotului, si mamei si surorii si nasei, sa fie cu ochii ca pe butelie pe bebelina mea cand se naste, sa nu mi-o schimbe. Desi la EC e putin probabil, ca nu programeaza decat 2 nasteri pe zi (asa am citit).

Abia astept sa o pun la san pe puiuta, asa imi vine sa o iubinesc.

Eu tot in pat, ametita rau si cu greata. Cred ca e de la medicamente. Pe no spa forte scrie clar ca nu se prea administreaza persoanelor cu hipotensiune decat cu atentie.

Mai ia cineva Aspenter? E de fapt aspirina si scrie pe prospect ca e contraindicata in sarcina, mai ales in trim 3. Il iau cu mare teama, mai ales ca imi da si niste mancarimi de piele...

Nu a mai scris Tuchi. Oare ce e cu ea? Cum s-o simtind?

Irina, ai grija cu smotrul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui damiana

neatza, fetelor si bine v-am gasit!
am intrat si eu azi in clubul mamicilor de ianuarie-februarie 2009, bebitza al nostru trebuie sa vina pe la sfarsitul lunii februarie si toata familia il asteapta cu drag!

va pup pe toate!!!


Damiana, bun venit printre noi si un bebe frumos si rozaliu iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
[Mai ia cineva Aspenter? E de fapt aspirina si scrie pe prospect ca e contraindicata in sarcina, mai ales in trim 3. Il iau cu mare teama, mai ales ca imi da si niste mancarimi de piele...


aspenterul se ia uzual in sarcina. doza asta de aspirina - de 75mg - care are doar proprietati antiplachetare nu este amenintatoare pentru sarcina pentru ca nu atinge pragul concentratiei ce poate da hemoragii si alte probleme.
damiana, bine ai venit printre noi. daca imi dai DPN_ul am sa te trec in listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Neata fetelor,
Prezenta si eu la apel.

Mai fetelor, imi pare rau ca nu va impacati cu soacrele, eu aseara i-am dat telefon socroseniei si am intrebat-o daca vrea sa vina sa stea cu mine dupa ce nasc ...ati retinut???...nu am sunat-o pe mama...deci se intelege. Poate unele din ele se vor mai inmuia nitel dupa ce le veti darui nepoti, sper.

Citesc si eu ce scrieti voi despre controalele la dr si intru la banuieli .. de ce mie imi face de fiecare data control ginecologic cu mana? si de fiecare data spune ca e ok, ca nu sunt probleme...chiar o fi necesar?
Ei hai ca o iau razna ...bine ca ma duc cu sotu

La maternitatea unde eu o sa nasc, stau singurica intr-o camera cu baie, dus, tv si BB ...poate de asta mi-au cerut asa multe lucruri( lenjerie patut, termometru baie, etc).

Bee - imi pare rau ca nu te simti bine, stai in patut si incearca ceva relaxant (citit, muzica..) poate te ajuta. Ai grija de tine.
Damiana - bine ai venit

Va pupacesc si va doresc o zi buna

Veronica cu Alice
micuta mea
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Damiana,bine ai venit.Sarcina usoara in continuare si bb sanatos.

Bee,eu iau aspenter,de la inceputul sarcinii,de fapt dinainte..Se ia pana in sapt 39 cand se intrerupe.Cel putin asa mi-a zis dr.Tutunaru.



Minunica mea
29+ cu David Christian sau David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Veronica sa stii ca am intrebat si eu daca este in regula chestia cu controlul ginecologic facut des in timpul sarcinii, dar nu mi-a raspuns nimeni din pacate, de fapt acum poate sunt gravida rautacioasa dar multe intrebari am pus aici si nu mi s- raspuns, probabil pentru ca sunt mai nou venita si voi deja va cunoasteti mai demult. Sper sa mi se para doar ca mie imi e foarte drag de forumul asta si incerc sa ma implic cat pot de mult

25+ Vlad

Mergi la inceput