Sezatoarea canadiana (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Mimitete- e ziu ata sau vine bebe, sau sarbatoreesti nunta de bronz?



caldut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Le-am trintit fetelor ceva in farfurie, ca erau rupte de foame si am venit repede-repede sa citesc capitolul nou... poate se indura Mihaela de noi. Dar ea ne ia cu caldut... si la cit o cunosc eu, chiar cred ca ne tine pina atunci. Voi va intilniti sa cumparati? Ca eu nu am bani, dar daca faceti in Montreal, centre Eaton, as veni la intilnire, macar sa casc gura, dar cu bebe, ca e vineri seara si Octav e tot la patinaj, cu fetele... Daca nu, ramine pe altadata, dar imi da una dintre voi telefon imediat ce va spune Mimitete, ca si asa ma voi usca de curiozitate pina atunci.

Pai, hai sa vedem: ai cistigat la loto; iti schimbi casa, masina, serviciul sau te-au promovat cei de la cel prezent... cred ca mai degraba ultima. Sau ai cistigat o vacanta undeva, eu pentru asta as da cel mai tare de baut!

Felicitari lui Seba si lui Radu! Bravo, baieti!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Pitilache si Simonna felicitari pentru reusita copiilor! Daca intr-o zi nu ajungeti sa-i luati de la scoala, stiti care-i treaba, apelati la subsemnata care sta fix peste drum de B.

Si acum, conform traditiei, eu iarasi am un motiv sa nu vin la intilnire pe 21 nov si anume: merg la LORD OF THE DANCE sa-l vad pe iubitul meu Michael Flatley (sper inca sa-l vad in carne si oase)
Daca era in cu totul alta vineri as fi venit, parol! Asa ca, next time, comme d'habitude!

Oana, sa nu uit, La Multi Ani pentru mama soacra, pup-o si din partea mea!(stie dinsa)

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Wauu, Simonna si Roxana, felicitari baietilor.
Bravo lor si bravo si voua, stiti voi de ce !!

Mimitete, felicitari Annei ptr reusita tripla.
Ai vazut ce fata ai !!
Si imi place la nebunie numele ei.

Oana, "La Multi Ani" ptr. mama soacra.
Cum te mai simti ?

In principiu, eu vin in Mall, sper sa nu apara ceva neprevazut pana atunci.

O seara buna,



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Doamne cat ati scris....se vede ca vremea asta netrebnica v-a tinut la caldura

unde e intalnirea de pe 21 nov ??

felicitari Seba si Radu!!

nu am fost inca la SPA ..sambata, cica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Na ziua, iacata-ma's umflata in pene toata, nici nu ma vad! :))
Sarmina de felicitari si sar'mina Rox. pentru idee.

Mimitete, "duans" scrie pe tine pina la sfirsitul clasei a sasea... Si crez ca Notre Dame, ca alea 2 autobuze pina la St. Louis plus trend-ul...

Sa va zic cum stam cu intilnirea... In weekendu' dinainte de 20 nu poate Mimitete, in ala din 22 nu poate subsemnata. Adica nu prea cred ca pot, pot sa ma efortez, cu conditia sa nu fie in downtown, ca n-o sa am timp sa ma promenez pina acolo. Ce e cert e ca n-o sa am timp sa ma shoppinghez, da' pot sa vin sa beau un carcalete la o crisma oarecare, pe o raza de 15 kilometri de condus si maxim 2 autorute de schimbat. Adicatalea tot pe unde-i Marathon... Ce crisme mai sint pe-acolo? (Si nu sint inca reduceri in noiembrie, nu? Sau sint?)

Iara dupa 22 intram in crize de timp cu Craciunul, vine nu's care Sfint si alt Sfint si etc. incepem sarmalele (cine le incepe, ca eu le incep an de an si nu le termin ever!)

Asa ca sustin energic 22 noiembrie, latest 29 noiembrie - da' nu mutati pt. mine, ca n-o crapa baba daca nu vin o data. Locatia de confirmat. Ma repet, daca 22 convine majoritatii NU schimbati data, I'll do my best sa vin desi nu prea ma vad plecind de acasa in vinerea cu pricina. Da' pretind ca-mi trebuie o pauza si vin :)) Ma omoara Colegu', da' ma iubeste si ma iarta! :))

Gata, ma duc sa-l culc pe Boisbois!
Rox, a mai intrat unul din baietii de la el din clasa, dar vecinu' nope, din pacate... Tare-mi pare rau... Tare o sa-i fie greu sa se obisnuiasca cu ideea... life, ce sa-i faci!

Noapte buna,
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Simonna, Mihaela si Roxana, felicitari ptr copiii destepti. Bravo lor.



Ok, eu la mall cu voi nu vin. fara suparare dar eu odata intrata in mall sunt ca scapata din lesa, nu ma mai prindeti. Nu vedeti semnatura mea?

Dar de club 281 ce ziceti? M-ati amagit de prin martie de ziua femeii,si tot n-am ajuns sa vad si eu ce e pe acolo. Ne intilnim asa pe la 6.00. bem o cafea , mincam pe undeva repede, schimbam ceva impresii si apoi intram la club. Simonna parca se deschidea la 20.00?

Mihaela
si pe mine m-ai facut tare curioasa..

Eu am si o veste buna si una rea. sa incep cu aia rea... chistul s-a format la loc si doctorul ma baga la operatie. Chiar si cu operatie,reusita este de 90%. Am de asteptat intre 3 si 6 luni.El opereaza la St Mary Hospital.

Aia buna e ca simbata viitoare mi se instaleaza semineul. Pina la uram am ales pe cel mai ieftin, adica varianta pe colt in care imi iese cu tubulatura prin garderoba de la etaj.

camelia, in general romanii merg de REvelion la Casa Greque. Am fost si noi intr-un an dar nu mi-a placut. Ospatarii ies din schimb la 9 seara si te grabesc cu mincarea pina atunci. Tu poti sta pina la 4 dimineata dar numai pe bautura adusa de acasa. Ideal e sa ai tu grupul tau si sa organizezi ceva la un local mai micut.

Poate anul viitor organizam un REvelion DC, ce ziceti?




















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

tot io ...Simonna 22 e simbata.Intilnirea nu o facem tot vineri, adica pe 21?


maru, ptr tine am revenit. Ti-am citit restul de blog, ce ai adaugat dupa emigrare, esti mortala. Pacat ca nu ai timp sa scrii mai mult, te si usureaza si ne face si noua placere. Ma tot tin sa te intreb, ti-ai luat pina la urma Wii Fit? Il folosesti, da roade la slabit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adaf7 spune:

Carmen, La Multi Ani pt baiat.
Felicitari copiilor pentru toate reusitele la scoala.
Podeanu, tu cu asa vesti rele vii?? Imi pare rau, tinem pumnii pt operatie si insanatosire rapida.
Eu nu stiu de unde sa mai slabeasca Mqqm ca arata ultra super bine.
Nu am apucat sa citesc tot si in detaliu, ca am fost in focuri cu cautatul de pat, negociat preturi (btw, 3 Sleep Country diferite, 3 preturi la aceeasi matttress). Si asta seara - GATA! Sambata avem livrarea. Podeanu, am luat pina la urma cu memory foam, daca tot e bal, pai bal sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Dana si dragele mele, nu de blogul meu vorbeam, ca ala e pur terapeutic, cand simt ca ma catar pe pereti, mai scriu o tampenie acolo, n-am niciodata acelasi mood, deci niciodata nu va semana cu altceva...(pana si nebunia e diferita, nu-i asa?)
eu ziceam de jurnalul cu matza si potaia, cum eu sunt o cat person, mi-a placut teribil jurnalul pisicii, si am crezut ca mai gasesc pe cineva asa plecat de acasa ca mine
dar de, iar zic, pana m-o bate nelia: nelia, you stole my thunder!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput