Pepenasi de iulie-august 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

am pus poze cu bb Denis la "papion"pt cine doreste sa vada ,fug la pat sa ma relaxez citind o carte ca bb doarme dusw,i-am facut baita a papat si acum somn pana dimineata pe la 6-7-8 depinde cum are chef,o noapte linistita va doresc!

mamica fericita deDenis Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele care au intrebat de Parcul Regina Maria, scuze ca nu am raspuns, dar nu am avut net de duminica seara. Parcul este la piciorul Podului Grand la urcarea de pe Turda. Adica, cum mergi de la Arcul de Triumf spre pod, inainte sa urci podul sa mergi spre Crangasi. Are si tramvaiul 41 statie aici. Asa ca, Dianami, Tecky, Didi, Gallyb, Pica si cine mai doreste, daca vreti sa ne vedem, eu si Locca va asteptam aici . Inca nu au terminat de montat jucariile noi, insa sper ca pana Sambata sa fie gata.

Kla, bine ai revenit .

Mada, daca totusi citesti, io ti si iti trimet o .

Carmeneloooo, ce faci fata, petreci au ba??? Lasa soacrele acu, si distreza-te, ca doar ii ziua ta, soro! Ai suflat in tort deja? Sampanika ai beut-o?
Edit: mai fato, io ma gandeam sa-ti maseze tie cineva fundu , nu tu lu bebe; ca doar e ziua ta . Asa era corect, nuuuu fetele?

Struluta, sper sa te simti mai bine maine. Odihna placuta!

Mona, sper sa te descurci cu invatatul cu cate ai tu pe cap. Uite o .

pup you all,



Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

mda...am uitat sa pun si pozele
le vedeti aici http://www.flickr.com/photos/31490517@N07/

nu stiu ce se intampla dar nu pot sa le pun la semnatura ca ma pune sa ma inregistrez ca membru nou,ce o fi?

mamica fericita deDenis Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

au adormit toti si eu n am somn,ca am niste nervi....nu stiu ce tot are sotul meu de la o vreme,dar e mereu cu capsa pusa,mereu gaseste sa mi reproseze cate ceva...
e drept ca si el ma ajuta cu copiii,nu e genul care sa ma certe ca de ce nu i curat in casa sau de ce nu s pantofii asezati la locul lor,nu mi cere sa i pun mancare,ca el nu prea mananca mancare gatita si uraste sa i spun eu cand sa manance,asa ca nu l bat la cap cu asta,mananca numai ce i place,iar mancarea gatita are pt el sinonimul de //laturi//.de aceea eu nu gatesc,pt ca nici cris nu mananca mancare gatita,ca de,el cu cine sa semene ;si m am saturat sa arunc o tona de mancare la gunoi....
la primul copil m a ajutat f mult,dar cris a si fost un copil mult mai plangacios decat codrin,care se trezea noaptea de nu stiu cate ori si urla ore n sir..revin ca s a trezit cris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetili crek i-a trecut lu Filip si ochisoru numaru 2 De ieri nu l-am mai curatat deloc ca n-a curs. Acu sper sa un fie nimic alarmant cu chistu ala din gat ca sa stau si io linistita. Saracutu nu facuse de duminik kk si azi i=am pus supozitor. A facut de 3 ori azi, dar e posibil sa fie si de la rotarix. Si a plans azi asa tare Tot pe vaccin dau vina desi ar fi cam intarziata reactia.
Cuscri again, park avem aceleasi experiente. Cand am fost la vaccin era un tatic cu fi-su in sala de asteptare. Si ma intreaba cat are, ma felicita si apoi isi indreapta ochii catre mocasinii pe care ii avea Filip in picioare, cadou de la profa. Si zice: vai, nu-i mai dati astia ca nu-s buni pt vremea asta, ii ingheata piciorusele. Io ii zic sa stea relax ca are sosetute si nu ingheata nimeni, el tot pe a lui. Si apoi zice: sa-i puneti fular la gura pe vremea asta. Da nu s-a gandit cine era de fapt la dr cu copilu racit, io sau el? Ca sa nu mai zic ca eram in parc si ma intreaba o tanti: ce e, fetita? Cum spuneam, la nunta io zic sa ii imbracam invers.
Kla ce tare e fi-tu cu costum. Am vazut si io ceva asemanator si voiam sa-i iau dar nu dau 2 mil pe tzoala lor nici sa ma impusti. Frate, zici ca e de aur.
Mona nasol cu sotu, imi pare rau. Nush ce sa zic, sper doar sa fie ceva trecator.

bujo mami de Filip
album de nunta
puiu Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

cred ca viseaza cris,pt ca a zis''mami''.dar cand am mers la el,dormea.
asa...sa revin...acum ,sotul nu se mai trezeste noaptea,eu dorm cu ambii copii si el sg,in cealalta camera,e drept ca bebe se trezeste doar cat bea lapte si adoarme la loc,dar faptul ca ma trezeste de 4 ori pe noapte pt mine e un stres.e,el nu intelege asta.cica sa nu ma mai plang atat,ca nu s prima femeie care creste copii.
ziua are si el grija de copii,il tine pe codrin in brate,ca nu suporta sa l vada plangand,se joaca cu cris,le face baie,ii da lui cris uneori sa pape,ca la codrin nu se baga cu mancatul.iese mereu cu noi afara,mergem impreuna la cumparaturi sau se duce doar el,nu are alte activitati in afara de noi,nu bea,nu fumeaza,deci nu iese cu prietenii la bere.dar i se pune pata de cate ori ma vede la calculator,desi am incercat sa i explic ca asta e destinderea mea,ca eu nu fac altceva decat sa stau cu copiii si ca asa ma relaxez eu..dar nu intelege.imi tot reproseaza ca in loc sa ma joc cu cris stau la calculator...hai ca m am plans destul,dar avea carmenela dreptate la faza cu \\familia\\.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BUJO,felicitari pt ochisorii sanatosi.ti am zis ca si la codrin s a rezolvat,desi n am facut decat sa i sterg cu ser si i a trecut abia la 4 luni.sa dea dumnezeu sa nu fie nimic grav cu chistul.

KLA ,ma bucur ca ai revenit.mie mi a parut rau cand ai plecat,te am rugat sa te intorci,dar cred ca nu mai citeai...te am urmarit o vreme la \\mamici prin fiv\\ si m am bucurat cand am citit ca ai nascut.am vazut pozele,ai un baietel dulce foc.sa ti traiasca!

SUN,imi pare rau pt fazele de azi,dar o sa te tot intalnesti cu oamni de astia,,pe mine ,la cris,toata lumea ma intreba ca ce a patit de e asa slab...iar o cunostinta,care avea o fetita de o seama cu cris,at cand cris avea vreo 7/8 luni si nu mi mai luase in greutate,mi aspus sa duc copilul la dr,ca sg are ceva,ce,eu nu vad cum arata
o bona,in parc,mi aspus la fel,sa duc copilul la dr ca e bolnav,din moment ce nu paseste la 9 luni...

azi,cand am fost la bunica mea la spital,babele din salon sarisera cu gura pe mine,ca de ce tin copilul asa dezbracat,ca de ce n are fes in cap,etc..era vb de cris,nu de codrin...ca pe codrin nu l am luat ,a ramas tati cu el jos,ca mi era sa nu ia ceva de prin spital.asa ca,binevoitori din astia o sa tot gasesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

LA MULTI ANI CARMEN!! MULTE BUCURII SI IMPLINIRI SI O VIATA MINUNATA ALATURI DE CEI DRAGI!!!


Dia mami de Miruna 15.07.2008

poze
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

anka si io imi iau picioare fix in ceza ... de pe masa de infashat.

Kimmy stiu ce zici cu semafoare, gropi, borduri si mashini mai mai sa te faca papa de caini ...

Didi sa-tzi traiasca socrela.

kla nu stiu despre ce e vb dar intzeleg ca e ceva tocmai din decembrie anu' trecut. In fine, io nu as renuntza la DC din cauza unei sg persoane. As pune-o la punct cum as sti eu si daca nu shi nu ... nu ash mai vb cu ea ci doar cu celelalte shi gata. K doar nu imi face mie program 1 sg user. Imi pare rau, da' tu stii cum itzi e mai bine. Eu mi-am dat cu parerea.
PS Io sthiam k leii is aia de bubuie in 2 sec de ramane scrum in urma lor shi peste 5 min n-au nici o tb. Asha e barbate-meu. Abia io is Capricoarna de aia de nici macar nu itzi zice ca s-a suparat shi te trezesti ca te-a taiat de pe lista fara sa itzi aduci aminte ce i-ai facut . Atatica k razbunatoare nu mi-s deloc.

Bah da' vad cu placere k daca se striga prezentza asha ... pe nume shi cu amenintari cu corigenta ... iesitzi una cate una

Sun
Nu stiu daca-i de ras da io crap aicea. M-a intrebat shi soacra-mea dc ii dau outz da' tanti aia pe care ai gasit-o tu depaseste 500 de soacre si 1000 de mame. Wowwwwwwwwwwwwww!!! Chiar ca esti ... atractiva ... mooooooorrr. E top of the toooop!!!

Violeta de Timisoara helaaaaaaaaaau

Daaaa Teck aia cu "de ce plange" este la concurenta pt top of the top

pica ... hm .... tolerantza zici ... Uffff Io pot fi toleranta numa' dc imi aduc aminte ca tre' sa fiu desteapta. Doar pe linia asta imi poate iesi socoteala k altfel, is cam straina de tolerantza la muuuulte chestii (io-te de ex Sun o fo toleranta azi in parc; io nu as fi reushit ). Cat despre barbat ... ala ma alege for sure pe mine shi da cu ea de pamant. Asta e motivul pt care nu tb sa il bag intre. K el nu are masura cand isi iese din fire shi tot io m-as simti prost. Am patzit-o cand m-am plans de adm blocului shi desi n-o sa-l sufar ever pe moshu' ala idiot ... nu l-as mai lasa in ghearele lu' barbate-meu. De aia cand ma mai scoate din sarite tac chitic ori ii zic lu barbate-meu k ii povestesc dc jura ca nu ii rupe capu' lu ala .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

LA MULTI ANI CARMEN!!!!!
Sa ai parte numai de bucurii si fericire alaturi de cupil si de sot!...Si de catei, era sa uit

Am vazut poze de la "intalneala" cu pepenasii si cu mamicile. Pepenasii sunt niste scumpi si mamicile niste slabute. Va invidiez!

Eu mai am de dat jos vreo 6 KG pana ajung cum eram si vad ca s-a cam oprit procesul de slabire... si nici cura nu pot tine deocamdata pt ca inca alaptez si si asa sunt cu laptaria la limita inferioara. Mi-e frica ca se duce de tot daca mai tin si cura

Sunule mercic ca ai intrebat de mine atunci cu intalneala dar eu nu am fost in Buc week-end-ul trecut si imi pare tare rau ca nu am venit. Dar la urmatoarea vin cu siguranta!

Va pupic si ma bag si eu la somnic ca acusi se trezeste Ami si vrea papa. De cateva nopti se trezeste de vreo trei ori pe noapte plangand papa doua, trei guri de laptic si adoarme la loc. Oare de la ce face asa pt ca pana acum se trezea doar o data si nici nu plangea?!?! Se poate sa o doara gingiile?



Irina fericita de Amalia (28.06.2008)

Mergi la inceput