Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 84

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna frumoasele sunt si io pe aici doar ca duc lipsa de cuvinte, sunt alaturi de voi si va pup tare, tare.
Un capitol asa cum o sa vrea DD

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele,

Sarrah, sper sa iti implinesti visul prin acest GIFT pe care-l faci luna asta !

Stie cineva unde poate fi gasit dr.T sambata? Cabinet, spital sau noua clinica?

Poate ma vad cu vreuna dintre voi sambata dimineata . Numai sa vad unde il gasesc pe dr.T .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna fetelor
Sarah succes luna asta si fii optimista!
Eu sunt nervoasa de cateva zile si nu stiu cum sa ma linistesc.
Am facut un test si a iesit si a doua liniuta dar f f f palida, as fi fost cam in a 9 zi de la ovulatie.Mi-e frica sa ma duc sa fac un test de sange, pentru ca astept rusii sa vina duminica si imi place sa ma simt "insarcinata.Toti mi-au zis ca un test de sarcina este concludent cam dupa doua saptamani.
Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Pony, poate vii tu cu vestile bune pe care le asteptam atat de mult .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Dragelor, eu la fix 4 saptamani de cand am facut laparo, m-am apucat de sala, la aceeasi intensitate ca inainte de operatie si ma simt f bine. Nu imi vine sa cred ca am amanat atat operatia asta, care a fost asa simpla si mi-a rezolvat dilema infertilitatii, chiar daca nu intr-un sens pozitiv. Imi pare rau ca nu am facut-o mai devreme, caci astfel puteam sa ma apuc de treaba cu FIV-ul chiar la inceputul anului.
Rala, mergi increzatoare pe 5 la operatie, caci acum pot spune sincer ca a fost floare la ureche
Draga Pony, eu in viata mea nu am vazut un test de sarcina pozitiv - decat in poze! Sper sa fii norocoasa si sa fie
Magdita, sper sa te lamuresti maine si sa fie bine, in sensul sa se rezolve prin histeroscopie!
Machusce repede a trecut timpul! Sa fie bine in continuare!
toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Fetelor nu stiu ce sa zic, dar a cam inceput sa ma doara burtica semn ca imi vine.Atat..Astept sa vad si eu ce se intampla.Eu sper inca. Poate oi fi eu aia care sparge gheata.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

magdita- eu acum am ajuns acasa, am fost la Tutu. stiu sigur ca sambata va fi la clinica pt ca face FIV o prietena de-a mea...dar nu stiu la ce ora. trimite-i un sms si intreaba-l....sau sun-o pe Saviana, sambata dimineata si sigur iti spune programul lui. bafta!

tamy- esti tare ! si eu ma simteam excelent cand faceam sala... numai ca nu am mai mers de 2 luni...3-4 zile sunt la menstruatie, apoi stau linistita ca sa-mi creasca foliculi, apoi 2 saptamani sunt "gravida"! deci, sala pauza! imi propun sa reiau dupa ce nasc!

pony- ai facut IA? scuze, poate ai scris dar nu am citit eu. ai facut stimulare? cu ce? ai facut gonal? mai asteapta cel putin 3 zile si fa bhcg(eu asa as face)! si as mai face cate un test de pipi in fiecare zi...sa ma satur de vazut II liniute !oricum bafta ! iti tin pumnii.

machus-

roxi-

aerlilian- de la mine pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticatic spune:

sarrah, spune-mi si mie te rog cum a decis dr T sa-ti faca GIFT?
eu sunt pacienta dansului din februarie anul acesta, am insistat atunci sa-mi faca laparo fara sa mai ma monitorizeze (de 2-3 ani incercam sa raman insarcinata). Dupa laparo (unde nu mi-a gasit nimic)chiar in acea luna am ramas inarcinata, insa din pacate extrauterina.Acum mai am doar o trompa. Luna aceasta am facut inseminare cu gonal, am avut vre-o 4 foliculi babani, endometrul dezastru...5.
Luni cand am fost la cabinet pt ca tocmai imi facusem betahg=2, i-am propus sa facem FIV, dar mi-a zis ca sunt prea tanara pt FIV (in curand fac 33 ani) si sa facem in continuare inseminari.
Ma gandem daca cu GIFT sunt sanse mai mari?
Eu va citesc din cand in cand, insa scriu f rar din lipsa de timp.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor sunt spriata foarte tare. ma doare foarte tare ovarul stang cu tot cu picior. trebuie sa ma duc neaparat la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna fetelor
sarrah eu am facut numai mono
nu vreau sa-mi fac inca un test pana nu vad ca-mi intarzie pentru ca imi place sa ma simt "insarcinata"
Rala succes la laparo
Magdita, Mada, Rocsi si tuturor multi

Mergi la inceput