Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Neatza fetelor!
Mcrissa, ai deschis odiseea de iulie-august? Poate vin si eu la odiseea ta...desi...simt eu ca bebe al meu are alte planuri cu noi.

http://tt.lilypie.com/OEc0p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

FELICITARI!!! Mcrissa, sarcina usoara, fara nici o problema si un bebe sanatos, e tot ce iti doresc!
Mav, felicitari din inima, mamico, multa sanatate tie si copilului! ai nascut chiar de Sf Dumitru? va fi norocos!
va pup, dragelor, am lipsit o perioada, a fost foarte bolnav Mihnea, si eu pe langa el, m-a speriat dr ca a facut pneumonie interstitiala, am intrat la banuieli ca nu facea deloc febra si m-am mai dus la un dr si nici vorba de asa ceva. n-am iesit din casa, abia azi am indraznit 5 minute, fara exagerare. acum doarme de la 9, inca nu s-a trezit, azi-noapte a dormit de la 9 la 6, s-a trezit o data sa manance ca aseara a fost prea obosit si o data ca sa bea ceai. a fost o perioada foarte urata. vineri s-a inecat foarte rau cand manca ousor, i-a venit sa tuseasca si a tras o frimitura. ne-am speriat groaznic, l-am intors cu picioarele in sus, noroc ca si-a revenit. am trecut prin momente cumplite. in rest e un mare jucaus si vorbaret, merge din ce in ce mai bine in picioare tinandu-se de mobila.tot saptamana trecuta, uitasem, am fost cu el sa-i faca radiografie de bazin ca nu avea doua pliuri simetrice, n-are absolut nimic, a zis dr ca e perfect copilul si ne-a spus sa NU il punem in premergator, oricum aveam eu ceva dubii referitor la asta, acum mi-a confirmat si dr. gata, ca m-am intins cat o zi de post. va pup

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
Poze noi cu bebe

www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
[b]Bebe,mami si alti copii
(adik POZE)
[blue][b]CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...odiseea de iulie-august..ce frumos....anul trecut ma inscriam si eu in ea...sper ca voi sa fiti mult mai fericite!
Doamne ajuta!



Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare fetelor!

Mav felicitari. Recuperare rapida, bebe sa fie sanatos si papacios si necolicios si sa va bucurati de el. Ce parere are Sebi de fratior? Asteptam poze.

Teo2rina ma bucur ca Mihnea e mai bine. Multa sanatate si tie si lui.

Michelle tu ce mai faci?

Si Razvanel e putin racit - adik are niste mucishori care nu il lasa in pace si din cauza lor se inneaca si tuseste si mai si stranuta din cand in cand. Insa doctora a zis ca nu e cazul de antibiotic. Oricum suntem spre bine acum. Sper sa ii treaca cat mai repede ca sa nu il mai chinui cu atatea alea bagate in nas ca sa scapam de muci.Ieri avea goanga mea (desi mai potrivit ar fi sa ii zic ursuletz) 8,200kg si 65 de cm.

Ma opresc aici ca m-am lungit. As povesti intr-una de bebe.Sa aveti o zi buna. Va pup pe toate.


poze cu ghemotocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Am uitat sa va zic ca am pus poze noi.

poze cu ghemotocul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Ce vesti bune!
Mcrissa, felicitari din tot sufletul! Doamne-ajuta!
Mav, felicitari pentru micul Antonio si refacere rapida

Michelle, ma bucur ca intri din nou aici.

Nu stiu cine m-a trecut pe listuta de mamici, dar ii multumesc mult, am avut o surpriza foarte mare. Am o rugaminte, daca se poate modifia, eu as vrea sa apara si Vladut alaturi de numele meu, cam asa: de Vlad (05.02.2007) si de Miruna (10.05.2007). Multumesc mult inca o data!

deMiruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Mi-am adus aminte, am si eu o intrebare "tehnica". Cam ce le dati micutilor pentru profilaxia gripei? Eu ma gandeam la Septilin sau la Imunogrip junior. Dr ne-a spus ca un regim alimentar variat cu fructe si legume, e suficient, ca ar trebui sa o lasam sa se imbolnaveasca, sa vedem cum reactioneaza organismul ei pe timp de iarna etc. Dar nu ma lasa inima sa incerc asta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ce sa va spun despre mine...Incerc sa accept ceea ce s-a intamplat pentru ca nu pot schimba nimik orice as face...am momente cand simt ca mor,atat de tare ma doare sufletul...Am ramas din nou fara un raspuns la ceea ce s-a intamplat...Singura explicatie ar fi fost un defect genetic asa ca am fost trimisi(eu si sotul)sa ne facem analizele genetice...Dupa o asteptare destul de lunga am primit rezultatele care au iesit BUNE,adica nici o pb nici la mine nici la sot...Doctorii nu isi explica de ce s-a intamplat asa ceva...iar eu nu incetez a ma intreba"de ce din nou".Sunt lucruri care nu le putem controla.insa cum sa eviti ceva cand nu stii ce sa eviti?cand nu stii unde este problema?Cand nu ai un raspuns?Cum sa te agati de ceva cand nu stiu care sunt sansele ca vreodata sa fie bine?Oricum trebuie sa lupt si o fac cu toate fortele mele(care nu le mai am)...Am fost la un pas de a innebuni...Dar Dumenzeu mi.a dat putere sa nu inebunesc si sa am vointa de a merge cumva mai departe,chiar daca este atat de greu.am trei INGERASI sus care sunt sigura ca imi dau putere si vegeaza asupra mea in orice clipa...Viata va ramane intotdeauna un mister,multe lucruri nu le vom putea intelege nicioadata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Michelle, Esti mereu in gandurile mele

Irene, (iarta-ma )



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

mony, ia pastile karvol si pune intr-un bol cu apa calda continutul unei capsule (se stoarce dupa ce pui varful ei in apa calda). acest bol il lasi in camera lui bebe, sa vezi ce bine o sa-i faca. si eu am aflat tarziu de asta, terorizasem copilul de 9 ori pe zi, plus aspiratul... eu aveam de vreo 6 zile dureri de cap, sinusurile erau de vina si intr-o jumatate de ora mi-a trecut definitiv durerea, plus ca am scapat de nas infundat. multa sanatate!
Irene,esti o mamica fericita si minunata! eu as opta pentru Imunomix, este grozav de bun. dr are dreptate, homeopatul mi-a spus ca sunt normale racelile, in plus se considera firesc sa faca pana la 300 raceli!!! pana la 8 ani. mi s-a parut muuuuuuuuuult, dar daca numar cate zile in care doar i-a curs nasul lui Mihnea, fara nici o alta urmare, suntem in grafic.
Michelle, tu ai mare dreptate, e o problema ca nu ai aflat un raspuns, macar stiai cu ce te lupti, dar asa?nu sunt in masura sa-ti dau vreun sfat, nu stiu ce e in sufletul tau, imi pot imagina, dar totusi cred ca durerea depaseste puterea mea de a-mi inchipui. nu pot sa spun decat ca imi pare tare rau, m-a indurerat tare mult nenorocirea ta. te imbratisez cu drag.
va pup pe toate, dragelor, noi suntem spre foarte bine, sper! ca de cate ori am zis... s-a intamplat cate ceva. se pare ca lui Mihnea i-a spart gingiuta un incisiv, nu se stie cand, probabil luni dimineata la 4, ca atunci m-am trezit si cand am pus mana pe el avea febra mare, panica totala, eram singura acasa... i-a trecut fff repede. asa ca, speram noi, ne da primul dintisor, dupa atatea reprize de incercari! ciudat e ca e foarte linistit, doarme fff mult, ieri a dormit de la 9 la 13, de la 15 la 18, de la 19 la 22,30, de la 23,30 la 05,00, a mancat apoi s-a culcat iar, astazi la fel... va pup!

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
Poze noi cu bebe

www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
[b]Bebe,mami si alti copii
(adik POZE)
[blue][b]CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput