Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Fetele care nasteti natural ...sau ati nascut deja ... ati luat careva vreun remediu homeopat pt dilatare in timpul nasterii??? Am citit multe pe internet de asta ..si maine vreau sa ma duc cu piticul nr 1 la homeopat si vreau sa intreb si despre asta.Am citit si pe aici pe forum ca face minuni...

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am gasit si ceva de genul/
„Am gasit intr-o carte despre homeopatie experienta unei moase care ajutase la mai multe mii de nasteri in profesiunea ei. Cand nepoata ei, care acea o constitutie firava a devenit gravida, moasa a banuit o nastere grea. Si ea i-a prescris nepoatei un remediu homeopatic care sa-i usureze nasterea, remedii pe care i le-a dat in ultimile 4 saptamani de sarcina: Arnica D4, Pulsatilla D4, Cimifuga D4, Caulophyllum D4. Cate o globula din aceste remedii a fost luat intotdeauna seara si dimineata in mod alternativ, asa incat la fiecare 2 zile era luat din fiecare remediu cate o globula. Moasa a spus dupa nastere ca nicodata nu a vazut o nastere mai usoara decat la nepoata ei. Doctorii homeopatici cunosc aceste remedii foarte bine ca fiind folositoare la nastere, nou este aici numai aceasta combinatie din cele patru remedii precum si modul de administrare, care nu se poate gasi in nici o carte despre homeopatie cunoscuta mie.. (Dr. Med. Dent. E.B)

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

wow, Diana, nastere usoara si bebe frumos si sanatos
pupici Iancai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am vorbit cu Diana. A trimis-o acasa, cu tot cu fir. Nu i l-a scos pt ca nu era in tensiune. Doctora ei , care e plecata, a instruit-o pe doctora in grija careia a lasat-o sa ii scoata firul doar daca e in tensiune. O sa intre ea mai tarziu sa va spuna.
IMPORTANT PT FETELE CARE NASC LA FILANTROPIA: S-A DAT DRUMUL LA ARIPA NOUA!!!!

==========
Corina 34+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ank la mine a fost naturala 100%. Nu am folosit nimic.

Intrebare: stiti cumva daca e normal ca atunci cand bebe regurgiteaza lapticul sa iasa si o secretie verzuie odata cu acesta? I s-a intamplat azi puiului meu si m-am cam speriat. Mama spune ca probabil bebe nu a fost curatat bine la nastere si el elimina acum din lichidul care trebuia scos atunci.

ginye Eduard Stefan

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ank, eu prima data nici celebrul cocktail cu ulei de ricin nu l-am gustat, d-apai homeopate. Or fi bune nu stiu dar trebuie sa ai incredere in cine ti le prescrie si sa iti si dea potiunea magica.
Corina, mersi de stiri. Ce rasturnare de situatie.

Acum sa vedem ce face Spiridusul ca vad ca nu mai scrie, a inteles probabil si a plecat la spital.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 34+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Oti, nu avea contractii, doar o usoara durere de spate, asa cum avea ea in mod normal la menstruatie...


Eli, cred ca avem un sarbatorit astazi, nu? Sa-ti traiasca bebe Dimitrie, sa fie sanatos si sa va bucurati de el!

Diana

37+ Sonia

AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Spiridusul a ajuns la spital acum 20 de minute cu dilatatie 2, asa ca astazi face cunostiinta cu bb. Bb e tot in pelvian, nu s-a intors.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Ank, eu prima data nici celebrul cocktail cu ulei de ricin nu l-am gustat, d-apai homeopate. Or fi bune nu stiu dar trebuie sa ai incredere in cine ti le prescrie si sa iti si dea potiunea magica.

Pai homeopatul nostru e destul de cunoscut aici in partea de vest pt ceea ce stie.. Sper sa ma ajute si in treaba asta.. ca as vrea sa nasc si eu mai usor daca se poate de data asta

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Deci sa inteleg ca lasam majoretele pt Diana pe alta dataaaa????

Ginye - am inteles ca de acum tot o sa mai elimine secretii din nas, gat...pana aproape de 1 an la unii copii....acum vezi sa nu devina obisnuinta regurgitatul asta cu ceva verzui printre...

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 33+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput