Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav


Ank, incet, incet ne mobilizam si noi cele din Decembrie mai ales ca fetele din Noiembrie au fost cam grabite.



asa e... noi suntem deocamdata spectatoare.... sau majorete

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

otilia multumesc si tie de raspuns...am asa ceva sunt curioasa numai la procedeu in sine oricum ..sunt pregatite am o pompa de la baby nova...am mainile pregatite oricum daca nu functioneaza la muls..mama la muls
Diamisha tic, tac ...trece timpul si te vezi cu minunea in brate
37+Dimitrie


eu am avut o pompa baby nova..de fapt o mai am aruncata pe undeva ...si nu a fost buna de nimic.iti zic asta ca si eu am aceeasi problema cu sfarcurile ca tine ... si din pacate eu nu am reusit si tarziu mi-am luat pompa manuala de la avent ...care e foarte buna.Acum am sa ii dau lapte muls... ca am inceput si scoala si nu voi putea sa stau cu ea la san cand si cat vrea ea.Am cateva exemple care au alaptat pana la 10 luni cu pompa de la Avent..
Deci sa o iei in calcul daca altfel nu o sa poti

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Fetelor pleaca omu' vreo 2 ore prin Carrefour si cand revine ce-i vad ochii?????


Diana

Mendy

Spiridusul


Va asteptam cu noutati fetelor!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 33+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Chiar ca suna ciudat faza cu mulsul.... dar asa e si sa vezi distractie cand ma uitam ca ...aia la poarta noua la sani cand ma mulgeam manual si mi-am tras si un jet in ochi

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mariana si eu pe aici ...eu nu faca salaat dar cred ca intr-o zi pun si eu de o farfurie...
ank multumesc de detalii...bun sa notat de la avent...am o groaza de faza cu alaptatul data trecuta mi-am invinetit sanii de la atata muls...
37+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

mariana si eu pe aici ...eu nu faca salaat dar cred ca intr-o zi pun si eu de o farfurie...
ank multumesc de detalii...bun sa notat de la avent...am o groaza de faza cu alaptatul data trecuta mi-am invinetit sanii de la atata muls...
37+Dimitrie

cu cea de la Avent in maxim 20 de minute scurgeam si ultima picatura ... dar poate ai noroc si al tau va sti sa prinda si fara sfarc ...ca al meu cand dadea de ea rotunda si nu avea cum sa se mufeze intorcea capul

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Eli - si la mine alaptatul va fi piesa de rezistenta, la grasan aveam rani efectiv, la un san deja numai suportam nicio atingere, la celalalt aveam rani cu sange, am folosit si protectii desi cred tootusi ca le-am folosit prea tarziu, apoi facui mastita, o dr nebuna mi-a zis sa opresc alaptatul..si uite asa in 2 sapt s-a dus si practica alaptatului

Mi-am luat acum protectii din acelea cele mai mici de la Avent, pompa manuala de la Avent (data trecuta am avut una no name care ma oripila de-a dreptul!)...sper sa am mai mult succes de data asta!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 33+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutza_26

Eli - si la mine alaptatul va fi piesa de rezistenta, la grasan aveam rani efectiv, la un san deja numai suportam nicio atingere, la celalalt aveam rani cu sange, am folosit si protectii desi cred tootusi ca le-am folosit prea tarziu, apoi facui mastita, o dr nebuna mi-a zis sa opresc alaptatul..si uite asa in 2 sapt s-a dus si practica alaptatului

Mi-am luat acum protectii din acelea cele mai mici de la Avent, pompa manuala de la Avent (data trecuta am avut una no name care ma oripila de-a dreptul!)...sper sa am mai mult succes de data asta!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 33+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!



eu te incurajez cu cea de la avent ca si eu am avut vreo 3 pana la ea ..inclusiv una de la chicco .. care imi tragea sfarcul pe un canal de simteam ca vrea sa imi scoata creierii ca laptele in nici un caz nu il scotea... si crede-ma era multttt laptic

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito
AMR ..maxim 7 saptamani pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Ginye, m-am uitat pe filmuletul dr. Culcer care se refera la igiena nasului si ea spune in felul urmator: nasul se controleaza inainte de fiecare masa a sugarului, pentru ca el sa manance bine (daca are gurita ocupata, poate respira doar pe nas...). Il controlezi inchizandu-i guritza si observand daca poate respira sau nu. Daca poate respira, il lasam in pace, daca nu, iei ser fiziologic si ii torni 0,5 ml cu o seringa in fiecare nara...dupa care ii inchizi guritza cateva secunde ca sa il obligi sa traga serul in profunzime si sa desfunde canalele acolo unde tu nu poti intra cu betisorul...apoi iei betisorul cu vata si cureti fiecare nara, dupa care, daca este cazul, iei un aspirator nazal si ii eliberezi caile respiratorii si pe partea asta...dr. spune ca mai bine isi trage nasul si secretiile se duc in stomac decat in caile respiratorii...
Sper sa-ti fie de folos aceste informatii...

Mi-au placut mult ultimele poze cu voi doi, esti mai senina si mai relaxata...

Diana

37+ Sonia

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Diamisha multumesc mult pentru informatii.

ginye Eduard Stefan

Stefanut

Mergi la inceput