Pepenasi de iulie-august 2008 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Bobitamica , cu placere...

Anka, si eu in loc sa gatesc , bantui forumu..da ' cred ca o sa il pun pe husband sa gateasca...

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

cristina,din pacate nu putem.l a sunat sotul pe comandant si misiunea e pe stadionul ghencea,la meci.deci ,daca am veni,pe urma tb sa l asteptam pe tati sa vina sa ne ia....
poate altadata,in primavara.
suntem si destul de raciti,mie imi curge nasul si ieri m a durut si putun in gat,iar cris si codrin sunt muciosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Feteleee....venim si noi daca ne primiti!:)

Ne-a trecut raceala si suntem in mare forma....+ ca oricum mergeam in parc...ar fi pacat sa nu ne vedem, mai ales ca-i soare si frumos afara!


Diana....eu am nr tau de tel..sa vad daca mai dau si de altele!
Abia astept sa ne cunoastem

Pupicim gasca vesela..
P.S. Noi venim cu toata satra...bebel, copil, tatic....pisic(vorba vine):)Treceti-ne si pe noi pe lista la prezente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mona, imi pare rau ca nu ne vedem .

Gini, pozele facute de mine cu telefonul nu au iesit , sorry. Da trebe sa incarcam la pepenashi din cele facute de Carmenela, pe care o desi nu a vrut sa faca si ea cu noi. Macar alea unde suntem impreuna.

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mona, sananate multa !!! Aveti grija de voi! baietii sa se faca bine...

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

are cineva idee la cat incepe si la cat se termina meciul cu steaua?
SUN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

CRISTINA,MULTUMESC!

IRDA,ne dai fata ori ba/\?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Anka mie nu imi e clar ce inseamna carierista. Eu nu am crapat pt pozitie shi sincer nici pt bani. Adik nu astea au fost prioritatile (nu ca le-as fi refuzat ). Ce a contat pt mine in cealalta viatza (adik aia inainte de a fi mama ) au fost recunoasterea profesionala si dorinta de a face ceva ce sa ma satisfaca totusi. Nu pot sa zic ca am reushit in vreuna din cele doo (nu fac ce am invatzat / visat ci supravietuiesc intr-un domeniu strain mie si intr-o economie de consum shi de vanzare pe baza de reclama care imi face SCARBA demult iar cu recunoasterea profesionala e clar ... cum spuneai shi tu, nimeni nu e de neinlocuit si indispensabil). Se pare ca am reusit in celelalte 2 care nu erau prioritare shi care pot disparea cat ai clipi.

Eu sincer eram stresata sa ma intorc la job deshi in acelasi timp realizam ca momentele langa maimutza urlatoare nu le pot cumpara shi recupera nici macar in alta viatza. Dar ma gandeam ca sunt obligata sa-mi pastrez cariera si sigurantza financiara pt copil. Daca nu as fi avut poz de management ci una de executant ... sa mor dc mi-ash fi batut capul (asta despre cum se intorc uneori lucrurile calificate ca "bune" impotriva ta ...). Nu conta cand ma intorceam. Dar asha ... okii care nu se vad ... SE SCOT .

Acuma dupa faza asta (poate tre' sa multumesc pt ea) am realizat ca totul e fum de fapt si RE-LA-TIV. Shi m-a mai dascalit o fosta colega care are acum cupil de 2 ani shi este asha ... mai olteanca, mai transhanta, sicktiroasa shi mai putin "poeta" ca mine. Aia mi-a zis clar "ce-ai fata? stai acasa cu copilul!!! ce crezi ca n-ai timp sa te **** aia pana iesi la pensie??? crezi ca iti face cineva statuie?". Shi m-am gandit io ca filosofia exprimata de ea este ultracorecta. Adica ... sa nu uit ca totul e fum pana la urma shi doar oamenii de langa mine conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irda

Feteleee....venim si noi daca ne primiti!:)

Ne-a trecut raceala si suntem in mare forma....+ ca oricum mergeam in parc...ar fi pacat sa nu ne vedem, mai ales ca-i soare si frumos afara!


Diana....eu am nr tau de tel..sa vad daca mai dau si de altele!
Abia astept sa ne cunoastem

Pupicim gasca vesela..
P.S. Noi venim cu toata satra...bebel, copil, tatic....pisic(vorba vine):)Treceti-ne si pe noi pe lista la prezente!

Irda

cu Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

Poze Daria si Antonia
Nasterea Antoniei





Diana, mami de Iulia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Anka sau Dianami, cand daca luati tavite de alea pentru mancare bebe vreau si ioooo! Luati-mi si mie si impartim transportul. Ma ajutati si pi mine cu asta, please ? Ca io mi-s blonda la comandat pe ebay .

Fetele, am repetat la Medlife antigenul giardia pentru mine si a iesit negativ . Acum m-am uitat pe site . Diana, oare acum trebe sa ma linistesc? La policlinica de stat a fost pozitiv si aici negativ . Spune-mi ca daaaaa .

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput