Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaLLisa spune:

de mult timp nu mi-a mai multumit cineva de atatea ori

felicitari pentru bb mic, sa fie sanatos si sa ai o sarcina usoara!

eu si tati suntem siguri ca nu l-am facut pe bb la betie, desi nu am intentionat sa raman insarcinata - bb a zis ca ar fi mai bine ca diferenta dintre mine si el sa nu fie mai mare de 30 de ani asa ca a venit cu depresie, oboseala, greturi dimineata si seara, cosuri pe toata fata, umeri, spate si pofte de ...ardei iute la borcan, exact cand a vrut el!
pupici pe burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

pai nu s-a trimis din prima mesajul si am incercat de mai multe ori si uite ce a iesit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyana spune:

buna fetelor sunt ana,am 23 ani,maritata,eu ultimul ciclu lam avut pe 25 febr,ieri am fost la ecograf abdominal,iar doctorita a vazut un puncticel care e bebele.ea sp ca am 2 sapt dar dupa mn am 5-6 sapt.eu stiu ca la ecografurile abdominale nu se vede nimik la 2 sapt,voi ce credeti?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ady@p spune:

Prima zi a ultimului ciclu menstrual a fost 19 feb., am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv. cum se calculeaza? in cate zile sunt? din ziua in care am ramas insarcinata sau din prima zi a ultimei menstruatii? MULTUMESC MULT!!! si Sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:

of,of. Sunt si eu in 6+ saptamani -prima mea sarcina- si in primele zile ma bucuram ca nu am simptome in afara de mersul des la baie. nu am apucat sa ma bucur decat vreo 3 zile, si am inceput cu greata si voma, gustul rau in gura, si cea mai mare problema a mea -arsuri groaznice la stomac de la acid. orice mananc, fac acid..am incercat maalox, dar dupa 15 min acidul revine.. nu stiu ce sa mananc sa nu imi provoace atata acid. la doctor sunt programata de-abia la sfarsitul saptamanii viitoare.. sunt mamica singura deocamdata si nici sa imi gatesc nu sunt in stare ca mi se face instant rau. voi ce mancati bun fetelor? ceva remedii impotriva acidului cunoasteti?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana04 spune:

Buna si eu am aceeasi problema cu stomacul si ma "tratez" cu ceai de menta neindulcit- la mine functiona si inainte de sarcina, si mai imi alunga si greata





5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Buna burticilor!
Sunt noua pe acest forum,am si eu burtica de 6s si 3z si ma simt foarte rau.In afara greturilor,dimineata am niste stari de emotie puternica,parca imi strange cineva inima si apoi imi tremura mainile si am o stare de lesin.Voua vi se intampla?Sa fie si din cauza varstei?Eu am 35 ani si nu prea am ramas gravida.Am avut o sarcina extrauterina acum 5 ani si de atunci nu am mai ramas insarcinata.M-am
programat la doctor marti.Am fost si la 5 saptamani la control si bebe e la locul lui in uterSlava Domnului.Mi-a dat utrogestan,dufaston,nospa si acid folic.
Sarcini usoare si bbei sanatosi va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:

aham..eu credeam ca menta e pe lista de plante interzise, dar cred ca nu am fost atenta. azi m-am simtit mai bine dar tot am acid, numai ca mai ok. fetele tot vorbeau de limonada si mi-am facut azi o oala de limonada, si o tin pe langa mine si tot mai beau cate putin..
multumesc nana pentru sfat, o sa incerc.



6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:

si cristinica bine ai venit, sa-ti traiasca burtica!
nu cred sa aiba deloc legatura cu varsta. o prietena de-a mea a nascut primul copil la 38,si al doilea la 40,si nu avea senzatii de genul asta. poate sa ai cumva alte probleme, o anemie ceva? analizele de sarcina ti le-ai facut? poate stress mult?

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Multumesc mult DianeAli si tie deasemenea.Nu am facut analizele.La cate saptamani de sarcina se fac?Marti o sa-l intreb pe dr.Cu stresul stau la cote maxime.Ieri era sa-mi cada inima de la stres.Toate s-au gasit acum.Sper sa nu-l afecteze pe bebe.Sunt si foarte slaba am 170 cm si 49 de km.Am slabit 1 km de 2 saptamani de la starea de rau.Sper sa se opreasca si greturile de la 4 luni ca daca ma tin toata sarcina,am incurcat-o,raman oasele si burtica.

Mergi la inceput