Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scobitza spune:

á-propos, mesajul era adresat alinei, iulia-alina, imi cer scuze, am uitat sa mentionez in mesaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analuci spune:

elenaraluca, la mine primele simptome au fost cele dinaintea ciclului (sani umflati, usor durerosi, balonare, nervozitate). ciclul il aveam neregulat, asa ca astea erau simptomele cu care isi anunta venirea . dar simptomele nu treceau, se agravau si ciclul nu mai venea ... asa ca mi-am facut testul de sarcina. eu zic sa-ti iei un test. iti urez sa fie cu 2 liniute

cu un ingeras in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunshine_szb

Salut, eu sunt in sapt. 16 dar ma confrunt inca cu dureri de stomac din cauza acidului, oricum sper sa=mi mai treaca.

Salut ! Eu sunt la prima sarcina si am aproape 11 saptamani, am avut si eu arsuri la stomac dar numai daca mancam graphfruit...sau daca dormeam pe o perna mai mica, incearca sa dormi pe o perna mai mare cu capul putin mai sus iar simptome neplacute la mine sunt mai putine: senzatii de greata uneori, somn, oboseala, chiar si dupa ce ma imbrac sa merg la servici obosesc... de parca cine stie ce am facut , gaze, constipatie(uneori).
Nastere usoara la toate burticile si la cat mai putine simptome neplacute !

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina21

Citat:
citat din mesajul lui sunshine_szb

Salut, eu sunt in sapt. 16 dar ma confrunt inca cu dureri de stomac din cauza acidului, oricum sper sa=mi mai treaca.

Salut ! Eu sunt la prima sarcina si am aproape 11 saptamani, am avut si eu arsuri la stomac dar numai daca mancam graphfruit...sau daca dormeam pe o perna mai mica, incearca sa dormi pe o perna mai mare cu capul putin mai sus iar simptome neplacute la mine sunt mai putine: senzatii de greata uneori, somn, oboseala, chiar si dupa ce ma imbrac sa merg la servici obosesc... de parca cine stie ce am facut , gaze, constipatie(uneori).
Nastere usoara la toate burticile si la cat mai putine simptome neplacute !

10+

Gianina21
salut all eu am o sarcina foarte mica 7 zile adica inca nici macar nu e instalat in uter; am facut o eco transvaginala si s-a vazut acolo un punctisor mic ce se duce in viteze inspre uter. insa am din plin stari de greata, vomit in loc de una dimineata; sani mari si durerosi lesin la secunda secretii si pofte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Buna fetelor,

De azi dimineata am o durere surda in zona vulvara. A mai patit cineva asta? Ma doare si ovarul din cand in cand pentru ca e inca marit dupa stimulare (am facut FIV), dar pana azi nu am avut durerea asta in labii. Aveti idee ce poate fi? Maine merg la ecografie si o sa intreb si de asta.
Merci si sarcini usoare si bebei sanatosi!

Laura 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_alina spune:

Buna Laura.Aceleasi dureri le-am avut si eu (am facut si eu fiv)si se datoreaza stimulari.Nu mai imi aduc aminte pe ce perioada dar doctorul ma linistea spunandu-mi ca e normal(pana isi revin ovarele,trompele).Astept sa vad ce iti zice doctorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dcepf spune:

Salut,

La mine micile probleme ale sarcinii au fost

1) arsuri de stomac din luna 4 pana in ultima zi.Nu trec cu nimic..tre sa rabzi..am schimbat putina alimentatia dar degeaba...se stei ac ju atat
2)18 kile in plus
3) nu mai puteam sa imi tai unghiile de la picioare de prin luna 7
4) nu mai puteam sa ma incalt cu cizme lungi din luna a 6-a...am trecut la ghete..am nascut primavara
5) Conspitatie urata rau...am tratat-o cu mare succes cu iaurt si musli dimineazta..nu am mai avut apoi probleme
6) vergeturi urate...pe burta si pe sani..acum nu se mai vad asa rau
7) dureri de spate..tratae cu ceva gel naturist cu arnica..recomandat de dl doc ginecolog.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am fost azi la eco si am vazut si auzit inimioara! :) Am intrebat-o pe tehniciana despre durerile de ieri si a spus ca atata timp cat nu sunt dureri insuportabile e ok. Azi nu m-a mai durut asa. Merci pt raspuns!

Laura 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama42 spune:

Buna, fetelor!
Sunt insarcinata in 25-26 sapt si "simptomele" mele sunt ceva mai mult decat jenante. Desi sunt la a doua sarcina (si a 3-a cezariana) ma ingrijloreaa faptul ca bebele meu, care pana ieri-alaltaieri se tot misca, a devenit cam obosit, asa deodata...
I s-a mai intamplat cuiva asta?
Ma ingrijoreaza si pana marti, cand voi merge la ecografie, tot astept sa mai simt ceva activitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Mama42, eu nu am trecut prin asta pentru ca sunt la prima sarcina abia in sapt 7, dar in locul tau m-as duce sa-mi fac o eco de urgenta, nu as sta pana marti, daca tu simti ca nu se misca ca de obicei. Nu vreau sa te ingrijorez, dar asta am citit in mai multe locuri - daca simti vreo schimbare in 'comportamentul' lui bebe sa mergi de urgenta la doctor. Bafta multa!

Laura 7+

Mergi la inceput