Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori.de.mai spune:

Matiz... sa-mi fie cu iertare dar nu inteleg cum te-a ajutat pe tine coada soricelului in timpul sarcinii... este una dintre plantele contraindicate. Gasesti aici mai multe informatii http://www.desprecopii.com/info.asp?id=637 .
Inainte sa ne casatorim ne petrceam vacanta la o manastire si parintele de acolo tot timpul ne facea ceai de coada soricelului pentru ca este considerat antibiotic natural...
Iertare si sper ca sunteti bine... si tu si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori.de.mai spune:

scuze pentru "" nu stiu cum sa-l schimb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Buna, scuze de deranj.

Vroiam doar sa anunt daca e cineva interesata de o
TRUSA EPIDURALA / PERIDURALA BRAUN, NOUA NEDESIGILATA, NU AM AVUT NEVOIE DE EA deoarece am nascut prin cezariana ASA CA ESTE EXACT CU AM CUMPARAT-O DIN FARMACIE SI AM INCLUSIV BONUL DE LA EA. PRETUL IN FARMACIE 105.50 LEI. Eu o vand la 80 lei. Termenul de valabilitate de pe ea este 10.2014
Daca e cineva interesata astept PM.

Sarcini si nasteri usoare sa aveti !

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matza1982 spune:

buna eu intru in a 15 sapt si am inca dureri nu groaznice dar aproape permanente fa bai calde la picioare k sare si evita frigul nu umbla desculta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Stie cineva, hemoroizii care apar in sarcina, mai dispar dupa nastere, sau raman??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.aca85 spune:

buna seara!
ma alatur si eu voua,dupa cateva zile de suferinta in singuratare(sotul nu se pune)
va rog sa imi spuneti cum ati depasit primul trimestru de sarcina?sune insarcinat in 7 sapt si de 2 sapt vomit zilnic....cred k incep sa fac depresie, mai ales k nici prima sarcina nu a fost ok,oprindu-se in ev in sapt9!as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi, cele care au trecut deja prin asta!o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela.aca85

buna seara!
ma alatur si eu voua,dupa cateva zile de suferinta in singuratare(sotul nu se pune)
va rog sa imi spuneti cum ati depasit primul trimestru de sarcina?sune insarcinat in 7 sapt si de 2 sapt vomit zilnic....cred k incep sa fac depresie, mai ales k nici prima sarcina nu a fost ok,oprindu-se in ev in sapt9!as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi, cele care au trecut deja prin asta!o seara buna


Pai ar trebui sa te duci la ginecologul tau pt. ca desi este considerata normala , disgravidia poate evolua spre alte neplaceri .
El va trebui sa iti dea un tratament eficace.



Nem , hemoroizii raman.

***Fur is for petting**


http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_dolce spune:

Citat:
buna seara!
ma alatur si eu voua,dupa cateva zile de suferinta in singuratare(sotul nu se pune)
va rog sa imi spuneti cum ati depasit primul trimestru de sarcina?sune insarcinat in 7 sapt si de 2 sapt vomit zilnic....cred k incep sa fac depresie, mai ales k nici prima sarcina nu a fost ok,oprindu-se in ev in sapt9!as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi, cele care au trecut deja prin asta!o seara buna

pe la 12 saptamani o sa scapi de starea asta,deci curaj.eu mancam covrigei,stiksuri..e f imp s ai cva d rontait lg tine,pana sa te dai jos din pat dimineata..evita mirosurile..mult ceai cu lamaie..iar cand megi cu masina,sa ai la tine o lamaie taiita in 2,pe care s o mirosi..la mine functiona.si nu te stresa,odihneste te si bucura te ca esti insarcinata,curand vei uita greturile,crede ma.eu vomitam p strada,dar acum sunt ok,am 27 sapt si total alte probl(col scurtat,contractii..)o s vezi tu..deci ia-le usor..si mananca putin si des,e f important sa mananci.ce ti place tie,dar in nici un caz prajit pt ca iti da colecistul(fierea)peste cap si mai rau vomiti.ai rabdare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

buna burticute mari si mici..sunt si eu o burticuta mica de aproape 6 sapt. ma deranjeaza fffffffff tare "aerele"si din cauza asta sunt foarte imbalonata si am dureri abdominale(seamana cu durerile mensruale). sunt putin ingrijorata, cu toate ca toata lumea spune ca sunt normale. nu sunt insuportabile,doar ca sunt deranjante si ma ingrijoreaza. vineri am fost la dr si mi-a spus ca sunt ok...dar totusi imi fac griji..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Vroiam sa-ti spun sa discuti cu medicul, dar vad ca deja ai facut-o. Ti-a facut ecografie?
Te intreb pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie cu balonarea, dar durerile ca de menstruatie nu vin de la balonare (cel putin nu in cazul meu). Eu inca de la 4 saptamani am avut aceste dureri + unele ca niste cutite, iar dna doctor mi-a spus inca de la prima ecografie ca sunt din cauza uterului cam mic. M-a trecut pe utrogestan si dupa cateva zile durerile au trecut chiar daca balonarea a ramas.
Bineinteles ca nu te sfatuiesc sa incepi un tratament fara a fi recomandat de un medic, dar vroiam sa-ti impartasesc experienta mea.


15+

Mergi la inceput