Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

multam mult pentru raspuns. asa am inteles si eu ,ca este uterul...dar ma ingrijorez...fiind prima sarcina experimentez lucruri noi si poate din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Cu placere ... te inteleg foarte bine pentru ca si eu am tendinta sa ma panichez... probabil si pentru ca ne-am dorit foarte mult bebe-ul...
Sarcina cat mai usoara

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

si eu sunt insarcinata in 10 saptamani si sufar de balonare excesiva, desi din obisnuinta mananc ce trebuie, fara prajeli, sosuri, etc..uneori sunt atat de umflata CA ABIA RESPIR, ma deranjeaza si niste junghiuri in partea dreapta in dreptul buricului spre rinichi mai ales cand ma asez pe spate, sa fie fierea???saraca mea burtica e umflata de la gaze..ca bebeii sunt mici inca...oare se mai desumfla pe parcurs???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

buna burtici frumoase!eu astazi cu "aerele" am dus-o mai bine,dar in schimb am fost o lenesa...m-am ridicat din pat cu chiu-cu vai ca sa plec la munca(muncesc de la 15.00)...si acum sunt la munca si dorm pe mine......neuronii sunt in pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

buna!!! sunt noua la acest capitol.
suntem insarcinati in 11 sapt., o sarcina obtinuta destul de greu,prin stimulare.
nu stiu daca va confruntati cu o problema asemanatoare cu a mea.avand in vedere ca mai toti medicii buni sunt in concediu in aceasta perioada(eu pendulez intre 3) si tb sa ma hotarasc cat mai repede, a tb.sa iau o decizie de capul meu.de miercurea trecuta am o usoara sangerare(nu stiu daca o pot numi asa)e foarte putin si doar cand folosesc h.igienica, de culoare usor inchisa.m-am speriat si am fost la medicul de garda la spitalul ilfov(fost titan).se pare ca sarcina este ok,colul inchis,dar e o chestie,nu stiu cum a numit-o de 7mm,care se va inchide.cert este ca mi-a crescut doza de utrogestan de la 100 la 200/2*zi, si sa iau 2/xzi no-spa.problema este ca nu mi-a spus cate zile sa iau,asa ca am oprit de teama sa nu-l afectez pe bibiloi.oricum, miercuri ma duc la dr.3-ion ionut de la giulesti de care am auzit numai cuvinte de lauda.
va multumesc, si astept sfaturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

buna...
laura pe aici bantui tu ? pe noi ne-ai parasit de tot
ma bucur pt tine ca ai reusit ,eu nu stiu ce sa zic despre sangerari sau scurgeri pt ca eu sunt uscata ca sahara dar am intales ca sunt normale in cantitati scazute ....pup si sarcina usoara

+14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bandolina22 spune:

Buna tuturor... nu am gasit un topic mai potrivit, pt k sunt noua si inca nu stiu cum se utilizeaza forumul.. am si eu o intrebare. noi o facem neprotejat deja de 2 luni.. luna asta mi-a intarziat deja 7 zile.. am facut acum 5 zile un test de sarcina si a iesit negativ. am mers la doctorita mea si la control a zis k uterul e inca mic, dar moale.. nu este prea detectabila sarcina. chestia e k am simptome, am greturi si dureri de cap dimineata, ciclul mi-a intarziat, sunt foarte emotiva si irascibila.. doctorita zice k sigur sunt graviduta dar sa mai fac un test de sarcina.. noi ne-am gandit k decat sa dam banii pe nush cate teste de sarcina, mai bine facem un ecograf.. credeti k se vede la ecograf ceva?sarcina ar trebui sa aiba cel mult 4 saptamani.. plsss.. astept si eu raspuns k nu stim ce sa facem.. sa ne bucuram k vine barza sau sa ne gandim la ceva mai rau? de ce imi intarzie, de ce ies testele negative si de ce am simptome de sarcina? oare e posibil sa fim insarcinati? astept si eu raspuns.. pupicei.. :*:*:*:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Scumpa, e posibil sa fi facut testul de sarcina prea repede. Eu zic sa-l repeti la 10 zile de intarziere sau sa faci un test din sange - betaHGC. Am citit si eu pe aici ca este mai sigur si poate fi facut mai rapid. Este totusi mai scump decat un test de sarcina "clasic". Vineri am intrebat si eu la un laborator de analize din Brasov si costa in jur de 40 lei, iar rezultatul il primesc in aceeasi zi.

Da un search si citeste mai multe despre acest hormon al sarcinii chiar pe acest site si ai sa gasesti multe explicatii.

Mult noroc iti doresc si Doamne-ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Bandolina, nu cred ca se vede la eco asa repede, treb sa aiba sarcina macar 6-7 saptamani. Eu faceam test din acela mai ieftin, Barza cred ca se numea, cred ca nu e mai mult de 10 lei si mi s-a parut foarte bun, la mine nu a dat gres niciodata. Incerarca sa mai faci un test peste cateva zile, sigur era prea devreme. Tin pumnii sa vii cu vesti bune!

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bandolina22 spune:

Din pacate a venit uratu'... doamne si cate iluzii mi-am facut.. dar de ce nu raman insarcinata? k de 2 luni incercam... credeti k faptul k am luat anticonceptionale 3 ani si de 2 luni nu mai iau.. asta sa fie problema? noi vrem bebe.. ne anuntasem prietenii, alesesem nume.. etc.. ne-am prostit.. chiar credeam k sunt gravcida, dar mi-a venit ciclul cu intarziere de 7 zile..:( pupici si mu;ltumesc pt suport!!!

Mergi la inceput