Campanie de responsabilizare a autoritatilor (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Am trimis un mesaj la
- emisiunea Reporterii realitatii in cadrul careia a fost reportajul despre care v-am scris mai sus.
- Ministerul Muncii si Familiei, in atentia Theodorei Bertzi (din pacate nu am gasit o adresa personala a ei)

Din pacate teza dnei Bertzi a fost ferma: daca nu se reuseste prin metode medicale directe, mama surogat nu e o optiune, ci adoptia. Nu ca adoptia nu este o optiune, dar mi s-a parut destul de inchisa si obtuza in discutie.
Sa vedem insa daca Reporterii Realitatii nu vor fi interesati de subiect. Am trimis mesajul standard si lonkuri catre forum, articolul DC si blog. Va anunt daca am raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ioana iti multumesc din suflet pt urari.
Sper sa fie un rezultat pozitiv pt toata lumea.
Va doresc multa bafta tuturor

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

fetele toate!Am primit raspuns de la Realitatea si ma roaga sa le dau un nr telefon pt mai multe detalii.Asta seara le trimit nr si va rog,daca vor sa discute si cu alte fete,care va inscrieti?Ar fi bine sa fie cat mai multe pt ca vocea noastra sa se faca auzita!

doar cei ce cred,inving!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Eu pot vorbi la telefon, sub forma de interviu, ca sa zic asa. Daca este nevoie de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Maribela, super!
Care vor sa fie tema emisiunii? in general despre FIV? mai speciala, ca la celelalte emisiuni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor nu a vorbit nimeni cu doamna de la acasat tv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ioana Ai contactat-o tu cumva pe d-na de la Acasa TV? Cei de la Viata medicala ti-au mai raspuns ceva?

De la administratorii DC inca nici un raspuns la memoriu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marrina

Ioana Ai contactat-o tu cumva pe d-na de la Acasa TV? Cei de la Viata medicala ti-au mai raspuns ceva?

De la administratorii DC inca nici un raspuns la memoriu?


Nu am mai contactat-o pt ca nu stiu ce sa-i spun daca vrea sa faca o emisiune, eu nu pot participa si nu stiu daca vrea cineva sa mai participe - in afara de Cristal care s-a oferit si pe care o admir din tot sufletul pt curaj.
Cei de la Viata medicala nu au raspuns si nici admin DC, desi i-am scris si pm si am scris si la sub cu campania de la generale.
Imi pare tare rau ca stagnam, dar va inteleg pt ca nu e usor sa poti sa participi la o astfel de emisiune, chiar daca cu identitatea ascunsa (am vazut cat de ascunsa era..eu am recunoscut-o pe una dintre fete si o stiu doar din poze) Si nu cred ca vor vrea sa faca emisiune fara cateva dintre noi.
Sa ne mai gandim ce mai e de facut.

Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Parerea mea e sa-i scriem doamnei de la Acasa TV. Ca vrem sa ne ajute, sa o intrebam cum s-a gandit sa ne ajute si sa o intrebam daca a citit mesajele noastre. Ar fi pacat sa nu-i raspundem nimic atata timp cat s-a oferit sa ne ajute. Dupa aceea mai vedem cine/ce mai facem. Poti sa-i scrii tu, Ioana? Daca nu ii voi scrie eu. Oricum nu prea mai avem altceva de facut in momentele astea de campanie electorala. Poate doar sa ne cautam fiecare in noi curajul sa ducem lupta asta mai departe.

Eu nici macar n-am avut inca curajul sa le trimit colegilor mei de la munca mesajul cu petitia. Asa ca in fiecare zi caut resurse in mine. Si o sa o fac pana la urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Da Marrina, ii scriu eu insa abia maine am timp. O sa va spun tuturor ce i-am scris.


Ioana Driving in my car
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput