Mamici norocoase de sept-oct 2008 (170)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leah

Fetelor,
nu stiu ce sa ma mai fac. Eu am nascut de 19 zile deja si in continuare am lohii foarte abundente si cu cheaguri. O fi normal asa ceva? Ca din cate am citit deja ar fi trebuit sa fie transparente ca niste scurgeri normale. Ma cam ingrijoreaza treaba asta, desi nu miros si nu dau semne de infectie ceva, dar tot mi se pare anormal A mai patit cineva ca mine sau sunt singura ghinionista?

Leah


Si la mine curge inca...Maine am 4 saptamani. Nu in fiecare zi e mult , dar am zile cand e foarte abundent...

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

sa nu se planga careva de kg luate in sarcina, ia uitati "duduia asta cum arata: http://stiri. acasa. ro/articole/monden/Nicoleta-Luciu-lupta-cu-kilogramele

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leah

Fetelor,
nu stiu ce sa ma mai fac. Eu am nascut de 19 zile deja si in continuare am lohii foarte abundente si cu cheaguri. O fi normal asa ceva? Ca din cate am citit deja ar fi trebuit sa fie transparente ca niste scurgeri normale. Ma cam ingrijoreaza treaba asta, desi nu miros si nu dau semne de infectie ceva, dar tot mi se pare anormal A mai patit cineva ca mine sau sunt singura ghinionista?

Leah


Eu am patit asa la serban, m-au tinut 3 saptamani asa si vreo 2 luni juma pana au trecut de tot. Acum am scapat mai repede, nu mai am aproape deloc de vreo saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008
Eva multumim de info!M-am hotarat si eu sa merg pe schema GlaxoSmithKlein...mi-a recomandat si dr si vad ca e si rec de OMS. Lamureste-ma si pe mine, rogu-te, HexaInfanrix si Infanrix-Hib-Ipv sunt acelasi vaccin??si mai ales ce e Engerix B??
Ieri dr a zis ca in curand se schimba schema de vaccinuri si probabil se va merge pe Infanrix..

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)


Bitza, se recomanda doua inoculari, adica daca faci Glaxo se recomanda Infanrix-Hib-Ipv intr-o coapsa si EngerixB in alta, asa cum noi la Pasteur facem Pentaxim + EuvaxB(pt hepatita B) separat!
In general se recomanda hep B separat dar mamicile, de teama de a il intepa pe bebe de doua ori, aleg Infanrix Hexa, o sg inoculare. Dar vor face ulterior titru de anticorpi hepatita, alta distractie!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

tzitzi
leah mie mi-a curs asa vreo luna,asa ca nu te panica.
eu inca n-am tinuta de botez,astept sa vina soatza sa i-o plasez pa Alexia si fug in oras sa vad ce-mi gasesc

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Kid tocmai am citit si eu in Spock asta. Asa sa fie ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Multumesc Eva de raspuns.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

andy noi avem botezul pe 1 noiembrie,mai avem ceva dar si eu mai am ceva detalii de stabilit.Sunt emotionata pt ca e primul lucru cu adevarat important din viata puiului....abia astept!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

ce tareeee e Gruia!!!!!!!!!!

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragele mele,

va invit sa-mi vedeti comoara pe contul comun de bobocei.

pupici....fug ca plange puiutul.

maryb 37+ cu Mario Gabriel

bebelusul meu iubit

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

AMR 19 zile

Mergi la inceput