Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

alexa-rozi- ti-am trimis e-mail.

35+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

otilia cum te simti mami? Plizz, sper ca esti bine! Cu tensiunea cum stai?

http://community.webshots.com/album/568105640OIVDLg

Remus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandusa

Citat:
citat din mesajul lui mamiseli_11


Va trimit o imbratisare mare, o mie de si multe la toate fetele incepand cu Cherie si terminand cu Diana. Eu consider din acest moment discutia incheiata, sper sa faceti si voi la fel.





f frumos din partea ta
sa domneasca pacea si sa inceapa petrecerea...,care/cine da ceva de baut?hai ca io vin cu niste macaroane cu branza si un pandispan cu lamaie





Mamica stralucitoare
38+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006


Dandu ce-mi facusi?? Eu nici mancare nu mai pot sa fac darmite pandispan cu lamaie. Ia pune reteta aici poate nimeresc o zi buna si ma simt in stare sa fac si eu (ca sa intelegi, facut de mancare la mine e placere si rasfat)

Mihaela 36+ Miruna Cosmina
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Sunt bine acum, daca luam al doilea No-spa pe ziua de azi dadeam vina pe el. Nici macar obosita nu sunt cam dormit 1 ora dupa amiaza.
Nu a fost genul ca o gheara la inima ci mai degraba ca un gol de aer pe traseu.
Ia eu stau super bine cu tensiunea, azi de dimineata 120/60. Stateam pe canapea la laptop.
E clar imbatranesc .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 33+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Mirtha foarte folositoare informatiile despre nasterea lui Eva. Eu un nu m-am speriat, e ceva natural ce se intampla la nastere si daca vrem bebeii iesiti din burta trebuie sa suportam. Eu prefer sa fiu informata pe toate planurile ca sa am surprize neplacute cat mai putine. Eva e o dulceata.

Gynie vazut poze cu un bebe foarte frumos si cuminte. Ma bucur ca mancati bine si luati in greutate. La mai mare.

Anes nu mai pui poze?

Mihaela 36+ Miruna Cosmina
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Eli ai stabilit data cezarienei? Ca am vazut ceva de 11 noiembrie. Nici la Galati nu dau voie cu hainute la bebe de acasa. Doar la iesirea din spital asistenta il imbraca cu ce aduci tu.

Mihaela 36+ Miruna Cosmina
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu am scris la capitolul trecut ca nu vroiam sa incepem prost noul capitol, uite cum apar superstitiile .

Pana una alta am uniformizat lista, imi place tare mult cum arata .

Voi mai stiti cat zicea Babyzapi ca are bb la ultima ecografie?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 33+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

E randul meu sa-mi fie rau. Cred ca ma apasa bebe pe col ca ma doare de innebunesc. Nu, nu sunt contractii. Bag un no-spa si in pat. Daca imi trece, mai intru in seara asta, daca nu maine. Va pup si noapte buna in avans.

Mihaela 36+ Miruna Cosmina
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Arata foarte bine lista.
Nu mai tin minte cat zicea Babyzapi ca avea bebe la eco, cred ca au trecut cam 3-4 cap de atunci.

Mihaela 36+ Miruna Cosmina
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Fugi in patut la odihna! O seara buna si tie!
Ma retrag si eu...sa fiti cuminti sa aveti o seara linistita!

Citat:
citat din mesajul lui mamiseli_11

E randul meu sa-mi fie rau. Cred ca ma apasa bebe pe col ca ma doare de innebunesc. Nu, nu sunt contractii. Bag un no-spa si in pat. Daca imi trece, mai intru in seara asta, daca nu maine. Va pup si noapte buna in avans.

Mihaela 36+ Miruna Cosmina
Gargarita lui mami
Pozele mele

AMR 4 saptamani


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput