Pepenasi de iulie-august 2008 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Mersi Anna pentru raspuns deci asa merg treburile pe la Bacau ma gandeam ca doar eu am patit-o. Pentru trusou a intrebat tatal meu si i-au spus ca pe 6 nov sa revina.

Anca mamica de Sara-Stefania

21.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Buna fetelor,

Ankalaura credeam ca doar al meu e asa, dar ma bucur ca mai sunt si altii

Narcisa, imi recomanzi alt leagan? eu am comandat la recomandarea unei prietene o porcari ed eleagan de la leagane.ro pe care mi l au adus si stricat si am dat si 500 lei pe el, sincer nu mi place daca ai idee de un altul mai bun , frumos astept pleaseee

Dianami, acolo jos am votat,dar nu stiu ce se intampla, comentariile postate de mine le am vazut, nu cred ca mai e cazul sa votez inca odata...nu de altceva dar chiar merita fetele.

Struluta, gata , s a fcaut! l am chemat sa citeasca mes si s a inrosit a plecat spunand lasa ma fata in pace si colac peste pupaza vine si cea mare ca pleaca mai devreme la scoala ca se intalneste cu cineva, tacsu cine, ea zice un prieten , ce prieten ? asa prieten , nu iubit, am ras de el, oricum a plecat la banca fara sa mai comenteze.Ce zici l am terminat! Pe kari vreau sa o dau la inot, tacsu zice ca la Caiac-canoe, acum vedem ce o iesi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna, am citit din urma si acumvin cu mici complectari
Ankalauranoi avem balansoar FISHER-PRINCE fara muzica doar cu maimutoi in fata(e prima varianta), lui Darius are un cd facut de matusa lui cu cantecele pt copii si pe ala il asculta la nanita si cand e agitat... sta bine in el, acum mai nou si papa in il
diaruxmersi pt urare
STRULTA si noi am facut vaccinul infarix la 2 luni si nu am patit nimic decat somnolenta 2 zile si lipsa poftei de papica 4 zile, in rest nimic.
deja noi am dat comanda pt vaccinul de 4 luni sper sa nu fie nici atunci probleme
si inca o mica prob pt Darius trebuie sa doarma mai mult pe partea stanga, ceea ce nu ii place ,dar o sa ii fac sa ii placa

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

si de la noi!

Narcisa.s: referitor la bubite nu il fac cu nimic, chiar mai mult dupa baita nu la-m maid at nici cu creama de corp (eu folosesc Mustela), insa mi-a prescris medical Fenistil picaturi de 3 ori cate 2 picaturi si cu mare bucurie am constatat adineaori (intre timp s-a trezit asta mic si i-am dat sa pape) ca incep sa I se retraga bubitele, desi nu i-am dat picaturi decat aseara, si azi dimineata.Of ce m-am speriat…sunt extrem de rare asemenea reactii… il montez pe medic sa mai caute si el cauzele acestor reactii ca eu aseara am stat nspe mii de ore pe net si nu am gasit nimic.
Cu cazatura fetitei, cred ca v-ati speriat rau de tot…bine ca nu s-a intamplat nimic. Al meu a cazut din scoica prima data cand am mers singura cu el cu masina. Nu stiam cum sa pun scoica sa-l vad, asa ca l-am pus in mijloc, cica s-al vad in oglinda retrovizoare…scaunul din dreapta era max dat in spate si fixa un colt al scoicii, iar scunul meu, max in fata sa ajung la pedale…si intr-o curba a disparut scoica din vizor …am tras pe dreapta, asta mic ca noroc cazuse pe bancheta pe burtica si … dormea! Iar eu de-abia am reusit sa mai ajung pana acasa, imi tremurau grisinele de numai! De atunci m-am invatat…il pun in spatele scaunului din dreapta care-l tine fix, cu fata spre mine si e ok!

Ankalaura: trimite-mi te rog pe Pm si ti-l traduc (incerc azi, dar nu promit)! Nu stau nici eu f bine cu cititul in hungareza, dar ma descurc…silabisesc ca si copii in clasa 1 ! Dar vorba Narcisei, pacalici in hungareza?! ….si unde l-ai gasit, in Bucuresti???
Dr anca: mi-l cumpar si eu ca la sala nu am nici o sansa sa ajung…nu am cu cine lasa BB. Si-mi promit solemn ca nu am sa-l folosesc de cuier pt haine! Sper…

Cu produsele din HU, eu tot de aici i-am achizitionat recent o masa Chicco Happy Snack care iese cam la 350 ron si un carucior sport Chicco Ponee XS super misto, micut, usor (are doar 5.5kg)care e vreo 450 ron… i-am mai luat un carucior ca cu celalalt am luat teapa…l-am comandat de la Quelle, e super, Hauck, dar imens si nu imi incape in portbagaj decat daca rabatez scaunul din spate, asa ca am mai luat unul pe care fixez deocamdata scoica pana va putea sta in fundulet.Cred ca in RO erau mai scumpe, cel putin in SM sigur...

Ieri ne-a cantarit si la 2 luni jumate avem 6 kg si 60 cm…s-a nascut cu 3.3 kg si 53 cm…e bine, zic eu!

Va las…merg sa mai fac ceva si eu prin casa ca azi vine tati acasa…e plecat de luni, iar eu cu asta micu am trandavit pana acum… ne-am trezit la 5 i-am facut baita, a papat,si-a facut antrenamentul de dimineata in Baby Gym dupa care a picat lat …s-a trezit la 9 a papat si iar mi-a adormit…acum a papat din nou si e déjà action in balansoar! Ieri tot asa a dormit de la 18 pana la 23, s-a trezit a mancat si somn pana azi dimineata! E prea cumite copilul asta!

Va ! O zi frumoasa...la noi acum a iesit soarele...iesim mai incolo la plimbare!

Simona, mamica de ingeras Bogdan Viktor (03.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Tiberica:nici nu e asa de greu cu barbatii astia...tre sa stii cum sa-i iei!
Sportivi amandoi...nici nu suna rau! Va pe amandoua!

Dati-mi si mie site-ul ala unguresc pls!

Simona, mamica de ingeras Bogdan Viktor (03.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Diarux stii cumva ce acte imi trebuie la mine cand merg sa ridic prima si trusoul? Eu vreau sa merg azi. Ti-am trimis un off line.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Struluta, deci ,Viktoras e ginerele meu!
www.c-sale.ro sau hu pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Annababy , aici in Buc am mers doar cu CI.

Struluta, e voinic la 6 kg , promitem ca la adolescenta Kari va slabi!
Noi la 3 luni aveam 6 kg si 60 cm, ca fetita eram in grafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Rev noi o sa mergem la munte cateva zile, cu prietenii si cu Maya desigur. Noi o caram peste tot, la resto, la chefuri in fiecare sambata, avem foarte des musafiri si e ok cu ea. Am fost de principiul ca noi facem programul si copilul se adapteaza (acu sa nu va ganditi ca sta in fum de tigara sau in curent, sau mai stiu eu, are conditii aprox ca acasa, doar ca e un pic mai zgomotos). Nu va spun ca seara cand e numai cu noi face circoteca, e super maraita, dar daca suntem in vizita sau avem musafiri e un copil exemplar :).

Craciunul eu il ador. Inca nu stim care o sa fie exact programul, dar de obicei facem o chestie in ajun si o masa la pranz de CRaciun, cu trupa vesela bine-nteles :).

MAya are transatul www.aubert.fr/eveil/transat-fisher-price-puericulture,fr,600292.html" target="_blank">asta pe care l-a adorat. De vre-o 2 saptamani insa e mai putin interesata ... Am vazut ca multe vreti sa luati niste chestii asemanatoare, dar cred ca de acum in colo ei incep sa fie interesati de alte chestii (gen rostogolit, ridicat in fund, si nu vor mai vrea sa stea in tranzat). Asta am observat la Maya si mai multe mamici mi-au zis acelasi lucru ...


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

Diarux stii cumva ce acte imi trebuie la mine cand merg sa ridic prima si trusoul? Eu vreau sa merg azi. Ti-am trimis un off line.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!



pt prima iti trebuie certificatul de nastere copil si buletinul tau, iar la trusou ... mie mi-a venit prin posta dupa 1 si jumatate

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput