Gravidutze si mamici de Cluj - 95

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Magda, si David, baietelul Loredanei avea alergie la lactoza. Nu mai stiu cum se numea laptele, poate intra ea si iti spune.

Gabi, parca vad in tine persoana mea. Eu tot asa ziceam, parca e mai bine Alexia si deodata n-a mai fost bine. O sa fie nasol cu Augumentinul, diareea m-a terminat si pe mine. Poate totusi reactioneaza altfel Sara si nu face diaree. In schimb, la noi de la Cexyl nu i-a mai mers burtica, l-a asimilat mai bine. Multa sanatate



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Luati de va distrati!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia

Luati de va distrati!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...



super tare dar nici nu vreau sa ma gandesc cum reactionam, chiar ma intreba clau k ce as face in situatia asta, ns sincer



Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

melima buucr k etsi multumita de noi dar sa vedem rezultatele si apoi poti fi mandra , sa nu te mai plangi


fetelor care ma ajutati unde gasesc un magazin de la quelle in cluj???stie careva??? mersi frumos


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Adriana, si eu sper sa nu faca diaree, Sara, asta mai lipseste. Noua ne-a dat in plus si enterolactis tocmai pentru a regla flora. Stai sa te intreb ceva, sa nu gresesc, acum ii prepar solutia, pun apa fiarta si racita pana la semnul ala de pe eticheta?

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

HAI CFR!!!!!!!!!!!!!


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, da, pui 2/3 si apoi completezi pana la semn. V-a dat din acela cu seringa? Daca e asa, e foarte putin, cred ca iti ajunge numai pentru vreo 3 -4 zile. Data trecuta cand i-am mai dat mi-a dat o sticluta mai mare si mi-a ajuns mai mult. Spune-mi, Enterolactis e sub ce forma (pliculete, sirop)? Ca sa stiu in caz ca mai avem nevoie. (Doamne fereste...) Si eu i-am dat Biotics si furazolidon(desi nu e indicat la copii, dar nu mai trecea, facea de cate 10 ori pe zi, apa..) la greu...dar tot timpul la Augumentin a facut diaree. Poate scapati.


HAI CFR!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Multumesc, Adriana, asa am facut! Da, din ala cu seringa am primit. Abia s-a dizolvat solutia aceea, e cam nasoala, asa laptoasa...Saraca toata ziua o chinuiesc, ba cu aspirat, ba cu medicamente, ba cu termometru, mi-e tare mila de ea. NU o recunisc asa, trista si irascibila...Abia astept sa se faca bine!
Enterolactis asta se gaseste in 3 variante, tablete, pliculete si ceva sirop, pentru varsta lor sunt pliculete. E ceva de ultima generatie, zice doctorita foarte eficient, sa vedem.

Ce meci se anunta! Hai CFR!!!!!

Slaba activitate aici. Toata lumea la meci?

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Meli,

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Asa e, Gabi, si la gust e nasol Augumentinul asta, Alexia de atatea ori l-a vomitat...pe langa faptul ca era si putin in sticluta aia, il mai si vomita. In schimb Cexylul (ca tot il laud eu) l-a luat foarte usor, are alt gust.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput