Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Neatza tuturor!

Cristi, felicitari pt AMR! Ce putin mai ai.... Parca acuma anuntai 2 liniute
Carmen, sa-ti traiasca baietasu'
Tuchi, bafta la eco si tin pumnii sa-ti fie cat mai usor in perioada ce urmeaza!
Fil_lily, imi pare rau ca te chinuie ulcerul ala!



Jasmi 23+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Anuc, La multi ani! si te asteptam mai des pe la noi!

Am editat listuta de la inceput sa fie toata lumea multumita

Jasmi 23+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Anuc LA MULTI ANI!!! Sa fii fericita si implinita pe toate planurile!

Justme 29+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Anuc, la multi ani, un bebe sanatos si o nastere usoara!

Jasmi, mersi ca ai modificat caruciorul si la mine, acu reflecta realitatea

Carmen, felicitari pt baietel, sa creasca mare si sanatos, o sa te obisnuiesti repede cu noua situatie!Si bafta la gasit nume!

Alina, si mie imi place Adina si e unul din numele pe care i le-am propus lui tati spre aprobare, da' nu vrea...mie mi se pare frumos, dar asta e...Ce bine ca v-ati hotarat!chiar dc nu e final, macar aveti o optiune

Edinutza, imi pare rau pt patania cu maseaua, bine ca acum a trecut..

Bebelasi, bine ai venit la noi, te asteptam sa mai scrii!

Vikky, felicitari pt bebelina, am vrut sa ma uit aseara la masuratorile de la morfologia bebelinei mele da am uitat.Sper ca azi sa tin mai bine minte si iti dau si datele noastre, desi dc dr ti-a spus ca e ok, atunci SIGUR E OK.


Lavinia, 22+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Carmen felicitari pentru baietel.

Fetelor pana in ce luna ati luat vitamine? Eu am luat Elevit dar m-am oprit acum vreo 2 saptamani. Acum avem 24 de saptamani, oare mai trebuie sa iau????Nu prea pot sa inghit medicamente....ma dispera ca imi raman in gat. Eu incerc sa mananc fructe multe si lactate...oare e suficient....ca sunt stresata pe tema asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Si eu somnambula ca de obicei, de abia astept sa-mi treaca raceala asta. Nu vreau sa exagerez cu picaturile pt desfundat nasul si drept urmare nu pot dormi. Aveti idee dc sunt ok in sarcina? Doctorul mi-a zis sa nu folosesc f mult, ca duc la vasoconstrictie uterina si poate sa sufere bebele (ma rog, in cazuri extreme, dar parca ma simt vinovata de cate ori le folosesc). Dar efectiv nu pot respira, plus tusea care incepe sa se "rupa"...ma simt mizerabil...

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor
Carmen, felicitari pentru baietel, sa fie sanatos si sa va bucurati de el. si succes la ales nume acum
Daiopri - nu prea conteaza pentru imunitatea generala a motanului mare faptul ca tu ai facut antigripalul cand erai insarcinata cu el. compozitia vaccinului antigripal se schimba in fiecare an tocmai pentru a asigura o protectie cat mai mare pentru sezonul respectiv. pentru ca virusul influenzei (gripei) este unul dintre cele mai versatile din grupa lui si sufera modificari multiple foarte des pentru a pacali barierele imunitare umane.
Yashi voi cum mai sunteti? ce mai face Luka? tu te simti bine?
Edinutza s-a rezolvat durerea la masea?
Claudia (tuchi) succes la Pop si sper sa treaca mai repede timpul cu internarea... sa fie totul bine cu voi!
Miere... ce sa mai zic de mine, ca nu am noutati. in afara de job incerc sa le rezolv pe toate celelalte... ca si voi. sa ma joc si cu Patrick, sa fac si treburile casnice, ma rog... treaba de zi cu zi.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

La multi ani si bebei sanatosi!
EU CRED CA O SA MOR DE USTURIME DE STOMAC !am luat tot ce se poate lua...nu mai pot,credeti-ma ...si m,a mai enerveaza si prostiile alora care spun ca ii creste parul lui bebe!!!!!!!!asa ma ardea si la celelalte sarcini si,jur,copiii mei au fost cei mai cheliosi din maternitate!!!!!!!aveau doar putin puf blond pe cap!!!!!!!
ce,puii mei,sa fac?!

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 23+Mihai Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aryia, poti incerca sa mananci cate putin si des. incearca si bananele de care tot scriu de ceva timp. si alterneaza anti-acidele (dicarbocalm, maalox, rennie, malucol, antacid, etc).
bebelusii - daca te deranjeaza multivitaminele le poti opri dar numai daca anunti medicul. si daca analizele nu releva vreun dezechilibru vitaminic/mineral.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Neatza bebici si mamici!!!!!!

Ledi, eu am o prietena care este pacienta lui Mendez, la Medlife.O sa o sun sa vad ce face de acum incolo.
tu ce mai faci, cum te simti?

Carmen, TRAIASCA BAIATUL, sa se faca sanatos, mare si frumos.

Tuchi, tinem pumnii sa fie totul bine la dr. Pop si sa scapi repede si bine din spital.Asteptam vesti cand poti si ai timp.

Crisspoliss asteptam cartea scanata.Sa nu ne uiti.


Sa avem o zi usoara.

25+cu CLARA

Mergi la inceput