Fulguleti de nov-dec 2006 (196)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandusa
Dianav
eu am protectii de la ikea,au adezivul lor si dau si f bine,imita o manuta,ale mele sant pe rosu si zau ca n-are cum sa le dezlipeasca...,de fapt cred ca nu se mai dezlipesc vreodatada' ce conteaza?odata si-o data tot trebuie sa schimbam mobila...
decat sa stergi carioca de pe pereti,mai bine da cu lavabila in locul ala..,sau lasa asa...cine n-are copii n-are peretii desenati...si cine are copii si n-are peretii desenati intra la banuieli






Mamica stralucitoare
38+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006


manutele rosii de la ikea avem si noi, au fost singurele care eu rezistat :))... si nu se mai dau jos decat cu tot cu mobila ... eu locul desenat de oana pe perete l-am lasat asa, se mai incumeta sa traga cate un desen acolo... deocamdata numai acolo... o sa zicem ca-i peretele ei de desenat .... ma gandeam sa pun o hartie alba de 1 m patrat peste si sa deseneze acolo... dar dc ei ii place numai pe perete, ce ma fac? ar insemna ca-si cauta alt loc de desenat :)).... asa ca mai cuget...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neata.... am revenit
Nu am prea multe sa va spun, din urma nu am citit nimic si nici nu apuc sa o fac... am multa treaba la job, plus o stare asa... cam nasoala... parca nu mai simt ca ma incadrez in grup, dar stiu ca starea mea e generata de alte probleme din viata mea.
Luca s-a aruncat aseara din pat, e bine.. nu pare sa aiba nimic dislocat dar acum ma tot gandesc daca sa-i cumpar pat sau nu... nici loc nu am unde sa-l pun.... in fine, sper sa se lase de meseria asta riscanta de escaladare patut...
Inca mai face crize, dar mai putine, e tare fericit ca are si el carucior roz de papusi pe care nu-l da la nimeni.... mai da el cate o palma in parc, dar cel mai des tot mie..cum nu-i convine ceva... am rabdare si ii explic ca nu-i bine, nu vorbesc cu el, si sper ca in timp sa trecem si peste asta.
Si ca sa nu ne uitati... Luca&Co

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dandusa, imi pare rau de buba Crinutei..cumplit..bine ca nu a fost mai rau de atat..noi nu avem nici un fel de protectie la mobila ( nu stiu de ce nu am pus, nici nu am prea multe colturi decat la noptiere)..dar nu s-a lovit vreodata in ele, chiar daca am un mic catzarator, la noi cu sange s-a lasat cand a cazut de pe un calutz din parc si de pe tobogane cand si-a muscat limba de vreo 3 ori si si-a spart si buza o data..cu guritza plina de sange..

dia, ce nasol cu febra Oanei si departe de casa..asa ati patit si la turci, nu? tot cu nabadai//poate intr-adevar nu-i prieste la drum lung cu masina, o slabeste fizic si o streseaza psihic si poate asta este modul ei de a spune ca nu e pregatita pt drumuri asa de lungi..si noi am renuntat deocamdata de iesirile afara cu masina, tot din acest considerent...drumul este un chin pentru el, somnul si-l da peste cap mereu, nu mananca in delegatii mai deloc asa ca prefer sa evit pana pe la vreo 3-4 ani ai lui sa devina si el mai rezistent...


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianav
Cu lavabila sa nu faci prostii sa dai pe zone mici ca iese ca naiba. La mine in spatele tv-ului s-a inegrit un pic. SI ce zic eu, am aceeasi culoare (un galben fin) si sa dreg. Ei, mai rau am facut. Culoarea in timp se schimba si cand am pus vopsea noua pe aia veche am facut un guguloi luminios peste ceva mai inchis...deci trebuie sa rezugravesc tot peretele.A, am uitat sa precizez ca am facut exact ca im mama lui Whistler....intai am incercat sa sterg, gandindu-ma ca lavabila se spala. Nu facut decat sa imprastii praful ala negru si iesise ceva de nedescris.


Exact asa am patit si eu anul trecut cu un perete din dormitor!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Acs, superbe pozele de la Londra si de la Poiana Marului! Tu arati extraordinar de bine (si sotul tau, bineinteles ), iar bursucii sunt desavarsiti!
Adina, Ale e o scumpa si o frumoasa.
Yagmur, vazut superflacaii Luca si Denis! si iti urez zile mai usoare la job!
Dia, imi pare rau ca excursia la Viena n-a fost asa cum v-ati fi dorit... Bine ca n-a fost nevoie sa mergeti pe la spital pe acolo... Pupici Oanei, iubita de ea!

Luni spre marti Alexia a facut febra si acum tuseste la greu... Rosu in gat... Saptamana trecuta am facut si noi revizia si pitica are 11,200 kg si 86 cm.

AMR 11 zile pana incep serviciul...

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Pentru ca nu stiu daca voi intra maine seara pe forum, ii urez de pe acum lui FLORE nastere usoara si pun biciul pe majorete!
Nastere usoara, Floarea Florilor, si un bebe sanatos!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Suntem pe antibiotic fiindca luni noaptea a facut febra, asa ca marti dimineata am prins ora la pediatru si ne-a dat direct antibiotic. Aici la febra nu se sta de vorba, e vorba de infectie si n-avem timp de analize, urina, blah blah blah...adica nu pot sta cu copilul cu febra 2 zile pana apar analizele..daca apar...

Ne-a dat si 2 unguente pt putzica, nu ne-a pomenit de fimoza, a zis sa-l spal bine cu apa zilnic, tragandu-l de puta...vom incerca...eu credeam ca daca-l las la balacit in apa calda cu sapun si-apoi dau putin cu buretele e deajuns, ei nu! grija mare...

Am primit un antibiotic puternic, luam 5ml pe zi, o tura doar, dar n-avem nici muci, nici febra, puta e ok, la fel si gatul...asta e.

Dia spune-mi te rog, detaliat daca-i posibil, la ce v-ati uitat ca sa eliminati idea meningitei? ca sa stim in caz de...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Suntem pe antibiotic fiindca luni noaptea a facut febra, asa ca marti dimineata am prins ora la pediatru si ne-a dat direct antibiotic. Aici la febra nu se sta de vorba, e vorba de infectie si n-avem timp de analize, urina, blah blah blah...adica nu pot sta cu copilul cu febra 2 zile pana apar analizele..daca apar...

Ne-a dat si 2 unguente pt putzica, nu ne-a pomenit de fimoza, a zis sa-l spal bine cu apa zilnic, tragandu-l de puta...vom incerca...eu credeam ca daca-l las la balacit in apa calda cu sapun si-apoi dau putin cu buretele e deajuns, ei nu! grija mare...

Am primit un antibiotic puternic, luam 5ml pe zi, o tura doar, dar n-avem nici muci, nici febra, puta e ok, la fel si gatul...asta e.




da' ce febra avea Dani?
nu poa' sa fie de la dinti febra?


Mamica stralucitoare
38+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Scriu deja a treia oara in 2 pagini... mai rar!

dandusa, cred ca si activitatile cu familia urmeaza cam acelasi tipar... up and down... cred ca dupa o vara umblatoare si zbuciumata acum simtim nevoia sa stam mai linistiti. Gradinarim destul demult, muncim pe langa casa, facem plimbari linistite si tihnite si... odata cu venirea frigului am reinventat seara de filme, Roxana ne taie biletele . Inchiriem cate un film care e potrivit si pentru cei mici, facem floricele si stam toti patru la televizor... copiii mai stau si se uita, se mai joaca, fac tumbe, se gadila, rad... ne tihneste tare mult cate o seara din asta in week-end.
Ba am pus si muraturi... ceea ce inca nu facusem de cand am venit aici... iar pentru Roxana a fost atat de minunat, ea m-a ajutat, a vrut sa ii povestesc cum faceam si eu cu mama mea muncile astea de toamna, a fost atat de fascinata de tot ce faceam si de tot ce auzea, ca am hotarat ca o sa mai facem asta impreuna. Ba m-a convins sa punem si zarzavat intr-o buna zi, ca a citit ea despre asta intr-o carte si tine neaparat sa afle cum se face, ca sa faca si ea cu copiii ei
Na uite cum e cu timpul... ca am inceput mesajul asta, apoi am lipsit vreo ora si jumatate de acasa... si acum iar sunt pe fuga
Azi am facut si ceva voluntariat la scoala la Roxana, Cristi a fost iar la baby-sitter si "piii" - copiii - si a fost tot o bucurie, totul bine, doar ca rutina e data putin peste cap in zile din astea plimbarete.

aelita, pai nu il faci pe nr. 3 mintenas, ci peste vreo 2 ani, sa te mai vedem din nou gravida ... pai daca nu ti-e frica de crescut copii e perfect, ca aia cu spitalul se uita repede. Pai nu?

Yagmur, ce bine ii sade lui Luca cu caruciorul! Are gropite, nu? Si un zambet... Seamana cu tine perfect, eu ti-am zis!
M-am bucurat sa il revad si pe Denis si picioarele lui asiza . Ea ce mai zice, e in renovari?

Teutz, sanatate multa lui Alexia, sa treaca repede! Lasa si tu zilele alea, nu le mai tot numara...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianav

Dandusa Cand nasti? Isi ia si sotul tau un mic concediu, asa pana va acomodati in 4 si sa te ajute un pic?



daca-as sti cand nasc...i-as spune si soacrei mele sa nu ma mai zapaceasca zilnic cu aceasta minunata intrebare
sotul n-are cum sa-si ia concediu pt ca abia s-a angajat...dar a facut deja niste demersuri cu ai sai colegi si toti i-au promis sa-l ajute daca cumva el va fi de munca in seara cu pricina...
in plus o sa vina si mama sa stea vreo saptamana cand nu mai poate Claudiu...ne descurcam noi cumva...
io vreau sa nasc odataaaaaa,ca-s uda toata de fricaaaaa,burta mi-e plesnita ingrozitor si simt ca dau pe afara ...vreau sa scap da' vad ca Raducu n-are nika de gand...
poimaine merg la control,abia asteptttttt



Mamica stralucitoare
38+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput