Pepenasi de iulie-august 2008 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

ooka sa va traisca printzesa falcoasa
ladymina mica crestina
mona ce a crescut codrin!
Maryb FELICITARI!!! SA-TI TRAIASCA PUIUTUL!!! REFACERE RAPIDA!!!
Dia felicitari ptr intoarcerea Mirunei...Dariuta mea inca nu s-a intors in schimb gangureste si vb cu clovni de la carusel mama-mama...si stie ca tre sa se roteasca
AnnaBaby felicitari ptr kg date jos ...uite inca un rand [majorata] ptr incurajare

ma duc la gaza ca s-a trezit


Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

pica unde esti?

m-am uitat la poze si am vazut ca sunt fete care nu au mai intrat de ceva timp...bubuleana, michellab,Serenity,Oanasm,the_andreea,Ralu79, morcoveata,jjovana,ella,irinuca81...pe unde sunteti?ziceti macar PREZENT sa stim ca sunteti bine...
Sun cand o veni din Bora-Bora?
vad ca Tiberica si-a sters albumul de la pepenasi...sau mi se pare?

Camelia de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Buna dimineata la toata lumea,

CAPRIOARA...merci,esti o draguta,dar nu tb. sa iti ceri scuze,oricum eram cam dusa cu capul atunci.Bine ca mi-am revenit.
TEKY...scuze,dar chiar nu mai stiu ...si oricum eu am avut mai mult de o luna...eu nu am avut nici o picatura de lapte,am fost disperata din cauza asta. Si vedeam aici cum toate vb.despre lapte si despre cum sa faceti sa il pastrati....Doctorita in grija careia a fost fata la sectia de prematuri era si sefa de sectie si mi-a spus cand am mers la controlul de 1 luna:"aaa..tu esti,te stiu esti mama cu cele mai proaste tatze pe care le-am vazut pana acum". In sfarsit ..asta a fost.
DARA...eu ies in general dupa ora 14 pentru ca la 13 abia mananca fetita si dureaza o ora pana ajungem in parc..Si eu tot pe la Mc intru si am tot un carut Chicco sport rosu.Pot sa iti las numarul meu de mobil 0722.609.004 sa imi dai un beep sa te pot suna cand ajung.

NARCISA...iti multumesc mult si tie. Esti o draguta ca de obicei.


Noi vrem sa cumparam un carusel si biberoane Avent.

Apropo de bolduit,la mine chiar nu merge. Selectez si apas B dar, nu vrea. Pare ca nici nu e activat butonul B. Nu merge nici sa scriu cu litera mai mare nici colorat. Dau aici sa vizualizez mesajul si imi arata ca nu se schimba nimic.Nu inteleg care e problema.

Bobitamica -mami de SURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Kamelya mersi pt ...
azi sunt mai odihnita, strunful meu a dormit de la 12.15 pina la 6.30 si am putut si noi sa ne odihnim... sper sa o tina tot asa, poate mai adauga niste oresa inceapa pe la 10.30.
maitreyial meu trebuie sa pape 180 ml si se satura cu 150ml ...si a luat bine in greutate 6.300 are acum ( inca nu are 3 luni)... am vazut milumil 1 NOU si scria pe cutie ca e pina la 6 luni.



Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:


Am pus si eu cateva poze pe picassa...sunt de la botez. Noi am avut botezul pe 11 octombrie.
Acum merg la treaba. Am o gramada de lucruri de facut.
Va pup pe toate

Bobitamica mami de SURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

KAMELYA prezent!!

Noi am avut botezul sambata...duminica scaldushca...si nam mai avut timp sa intru...botezul a iesit destul de bine, in familie, pentru ca suntem si in doliu...
O sa pun si eu pozici

pupi la toate

Denisa mamy de Radu Mihai

Dovlecelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Neatzaaa,

Sa dea DD sa avem o saptamana minunata! Mie imi place cum a inceput , ca am deschis pozele de pepenashi, si am avut ce vedea :

- i-a zambit Ilincai galesh Tudorel de Sursu; mai cuscra, da numa o poza??? mai vreeeeem, ca tare ne-a placut
- cu mare bucurie am constatat ca sunt poze noi de la Mona cu Codrin si Cris; te asteptam sa ne si scrii ce mai fac flacaii tai frumosi;
- am vazut cum s-a crestinat Deiutza Minei; sa-ti traiasca crestina si sa fie sanatoasa; imi pare rau ca a fost popa smucit, dar bine ca una peste alta v-ati distrat
- am vazut si poze de la botezul Irinei; Bobitamica, ai o frumusetze de fata!
- si, nu in ultimul rand, am observat ca Sun a sters din pozele Teodorei; sper ca e un semn ca se pregateste sa le puna pe cele din Boro-Bora; asa eeeee? mamico, te asteptam cu povesti de calatorie
- cum insa nu se poate sa fie totul roz, cu regret am constatat si eu ca nu mai e albumul Tibericai; nu inteleg de ce a luat asa o decizie; io sper sa se razgandeasca si sa vedem poze proaspete cu fetele ei, curand; pleaseee, Tiberica; si asteptam vesti de la tine

Tecky, raportam dormit de la 11 seara la 5 dimineata dupa baitza de aseara in cada mare . Deci, ai dreptate!

Eu azi trebe sa merg la birou sa duc concediul pe luna asta.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Kamelya unde sa fiu, sunt la control la doctor si astept sa intru . Nu am mai intrat ca am avut boteul lui Sebi simbata, iar duminica m-am sucit prin casa ca o gasca beata si nici atunci nu am avut timp sa intru.

O sa pun poze de la botez indata ce ajung pe acasa, dar asta inseamna mai pe seara, caci am scapat in oras si probabil ca o sa ma uite dumnezeu pe aici.

Hai ca sa povestesc pe scurt cum a decurs botezul incepind cu vineri cind in mod normal orice om cu scaun la cap se ocupa de pregatiri pentru eveniment... Dar nu eu. Eu m-am trezit dimineata si cind am intrat in baia lui Sebi mi s-a pus pata ca are nevoie de un retus (casa in care stam este terminata si ne-am mutat in ea la inceputul anului), drept urmare am plecat sa caut niste faianta mov....Pe urma ca sa continui cu pregatirile m-am dus sa spal masina si am bintuit prin oras. In sfirsit dupa amiaza ma duc sa imi recuperez sotul de la un team building care s-a sfirsit pe o terasa.

Va continui cind ajung acasa ca trebuie sa intru

SEBASTIAN (31.07.08)
http://sebastianripa.photoshop.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

BOBITA - cumva folosesti Mozilla sau Opera?
Nu merge bolduit cu selectarea textului.... Ci doar sa scrii manual...
[b ] inainte de text si [/b ] dupa text, dar fara pauzele pe care le-am pus eu inainte de paranteza inchisa...

Fug dupa Eliza si sper sa am timp de vorbe dupa....
Altfel, masina de spalat invarte de zor.... Rufele ma asteapta sa le calc..... Actele alea asteapta sa fie traduse....


Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Am uitat sa va spun ca m-am decis sa nu mai sterilizez nimica

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput