Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Merg si eu sa trag un pui de somn ca dupa ma pun sa invat

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, parca tu spuneai ceva de geanta postasului, nu?? ca nu mai e disponibila pe buburuza...uite aici pe site la acelasi pret: http://www.lifebaby.ro/product_info/p-little-tikes-geanta-postasului-1666
.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami Lavi si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Mie mi-ar fi placut www.materna.com.ro/produse.php?cod=Biemme_7776" target="_blank">asta dar n-o mai gasesc nicaieri.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziua !din nou...am avut un mesaj ...care l-am pierdut ...a cazut net-ul
asaa
ancadragoman, nu-mi vine sa cred ca Mariei nu-i plac cerealele....dar nu conteaza...ea mananca multe alte chestii in plus..
anacami, am vazut pozele...e o dulcica! frumos si tortul , n-am ce zice
pussi, stati totusi bine cu mancarea...
bbyasmi, fara panica, dar stiu, cand vezi ca mananca totul e ok, in mom. in care face fitze deja te intrebu daca are ceva copilul...bine ca si-a revenit

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

acum fug sa-i fac mancarica ...
mai citesc din urama si revin....tre sa ajung la zi

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

adina, sa va acomodati usor la casa noua si sa o stapaniti sanatosi! legat de ordine/dezordine./.nu stiu daca te "incalzeste" cu ceva sa iti zic ca la mine si dupa 3 luni jumate si inca nu sunt toate la locul lor..si imediat vine ziua copilului si n/am masa in zona de dining inca nu mi-a venit nicio idee cum sa asez vasele pe care le spal la mana, nu la masina... si faze din astea..si tot luam luna de luna cate ceva, ca suntem faliti mereu si parca tot mai sunt de luat.

legat de jucarii, stefan are beluga din aia, dar nu il intereseaza absolut deloc. el e mare fan carti.atata "citim" impreuna de numa..si el pune degetelul si face "huh" la mine, sa ii spun fiecare cm ce reprezinta..mai stie si el sa arate una-alta..gen catelul..buburuza..floarea..
isi duce manutele la ochisori si se ascunde..acum baga si formele in jocuri din alea, stiti voi, numa sa ii indrept eu repede gaura exact spre el, ca altfel nu sta sa o caute pe cea corecta..se alinta tinandu/si capsorul langa al meu..cd i/e somnic se pune cu capu pe perna si zice na/na/na/na

se distreaza copios cand ajunge in parti ale casei unde nu are voie..gen hol..unde imprastie absolut toate incaltarile..il las cd stiu ca aterizeaza direct in baie si hainele la cosul de spalat.

se intelege bine si cu cealalta bunica, adica cu soacra/mea, caci pana nu de mult a stat cu mama.
ajunge cat v/am povestit despre noi ;)

ellis, da, pt frigider ziceam si eu ca nu/i bine.


mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

hello!
Alina,asteptam vesti,desi -ti-am zis, pe mine ma bate gandul sa nu particip acum in plin sezon de gripa..eu ma risc cu ai mei,dar nu mi-ar place ca noi sa fim sursa.Daca nu ne vedem acum,poate la primavara-vara sa facem o petrecere mareee la iarba verde!

Adina,si noi avem jucarie din aceea cu bilute colorate; cum ea nu prefera jucariile "tipice" pt. fetite, ci cele "neutre" sau pt. baieti, am pe alese...
Eu as alege o jucarie care sa faca parte dintr-o colectie, astefl incat cu diverse ocazii sa ii imogatesti colectia.VEzi ca si la "Thomas and Friends" au varianta de lemn sau cea cu magneti. Eu am facut facultatate a de Electronica si Telecom. asa ca nu am nimic impotriva celor electronice . Si ce este mai nostim este ca ne putem juca si noi, adultii, cu ele ; tati cel putin,se joaca cot la cot cu Sebastian (avem si trenulete,sine,depouri,gara,tot felul de incarcatoare de marfa si carbuni,etc,etc..)- poti face sute de combinatii intre ele, deci plictiseala intervine mai greu..
Victo,mai vii in Bucuresti? sau o perioada te-ai linistit ?
Ce mai face puiul tau,s-a mai obisnuit cu plecarile tale?
BB,merci; cred ca asemenea jucarie ar fi potrivita acum, mai ales ca ii este teama sa plece singura (mai face pasi singura,dar daca isi da seamaa ca nu suntem langa ea, gata...s-a rupt filmul...);se poate folosi si pt. sortarea formelor,etc
Bianca,cum se mai simte Sofia?

Pe mine m-a luat o durere de cap pe la amiaza de nu stiam ce e cu mine ; am fost si plecata si am crezut ca nu mai ajung acasa,nu vedeam pe unde merg...



mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Bianca,nici Stefania nu mananca cereale- si am incercat si Humana,Nestle,etc.Mai mananca din cele de copii mari, de la Sebastian, chiar daca nu sunt pt. varsta ei- ex. Nesquick (are cacao)- bine, nu f. multe,dar cateva bilute tot ii scapa..

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina,Stefaniei ii plac si jucariile de tip "apasa si merge" (ca de www.crazytoys.ro/jucarii/Jucarii-interactive-24/Tomy-94/3851/Jucarie-apasa-si-merge.html" target="_blank"> exemplu),"serpentina" www.crazytoys.ro/jucarii/Trenulete-simple-1110/Thomas-Friends-131/Tomy-94/3858/Aventura-in-insula-Sodor.html" target="_blank">asta pe care sa coboare ceva in viteza (pe genul asta de jucarie se bat inca si colegii lui Sebastian la gradinita,de la baietei la fetite..sunt si garaje supraetajate pt. masini...);ii mai plac macaralele (mare fan si Sebastian,ar sta ore intregi fara sa il intereseze altceva..) si cel mai mult, toate jucariile la care trebuie sa puna CAPAC (aici scapam ieftin,ca se pot transforma in jucarii si sticlele,borcanele,etc...)
Pt. un an ma gandeam ca optiune si la o tricicleta cu maner,de exterior, care se poate transforma mai tarziu in bicicleta de copii mai maricei (cand o sa pedaleze singur)

Si cartile ii plac, dar deja din asta avem multe si conforme varstei (mai mult cu poze) de la Sebastian

Poate ar fi interesant sa le facem si un album, cu lucruri gen bratara de la spital,amprente manute,picioruse,diverse "date tehnice",poze din primul an (vorba Alinei, "primul orice" ); ar fi bun de cadou cand va fi mai mare,adult, ca acum nu ar intelege ..).Important este sa il punem bine,la pastrare..

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cami..as vrea eu sa nu mai ajung prin Buc, dar nu ma lasa ei..;)
vin joia asta, ca am vineri curs si sambata examen si apoi doar in februarie.sper sa fie in regula piti de data asta, ca doar ce s/a mai dat pe brazda, dupa ce mi/a facut o perioada zile fripte si mi/a pus nervii greu la incercare :(

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput