Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

Petra nu am uitat ce m-ai intrebat in urma cu 2 capitole

Pana acum am fost la dr Ancar doar la medsana si din cate stiu politica nu le permite sa primeasca ceva din partea pacientelor, cand voi merge la Polizu la o consultatie m-am gandit la un plic care va contine o suma asta nu mai stiu cat, apoi dupa ultima discutie pe care am avut-o cred ca voi naste la bucuresti bineinteles cu el, pe mine m-a intrebat de la 5 saptamani cum vreau sa nasc si ulterior insa nu am intrat in prea multe detalii, oricum mi-am propus sa il intreb asa

- daca vine la orice ora

- ce trebuie sa fac sa stau in rezerva , alta varianta nu am luat-o in calcul pana acum

- daca voi naste natural as vrea sa stiu mai multe despre sala de nasteri si daca exista posibilitateaa sa nasc intr-o sala singura, daca ma va asista non stop la nastere

Vroiam sa te intreb si eu urmatorul lucru, stiu ca ai fost la o eco si la dr Hergheliu ai putea spune care ti s-a parut a fi diferenta intre eco facuta de acesta si cea facuta de dr Ancar ? aaaaa si inca ceva cunosti pe cineva care a nascut cu el ?

15 + cel mai probabil cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

Bubulina se poate face cezariana cu placenta situataa anterior insa daca nu se va ridica suficent de mult ar insemna ca fie taiata in timpul operatiei ceea ce insemna pierdere masiva de sange pentru mama si mai grav pentru copil, din considerentul ca nu ar fi foarte bine pentru copil sa inceapa cu o anemie doctorul meu mi-a sugerat ca in cazul in care nasterea normala va fi posibila sa luam in calcul si acesta varianta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

petratudor vezi ca pe forum exista acceasi intrebare postat de o alta fata...am raspuns si acolo din cate stiu eu nu este nici o problema...oricum de menajat cred ca toate ne menajam in aceasta perioada...
lysbeth gustul amar este dat de fiere sau stomac in general...eu zic ca daca nu dureaza mai mult de 2 zile nu are de ce sa te ingrijorezi..oricum la urmatoarea vizita la doc de familie sa ii ceri sa iti dea niste analize pt fiere...nush ce sa face mai exact cred ca bilirubina si alte cele...sanatate si numai bine ...a cat despre carii daca te perii de dimineat si seara nu vad ce probleme ar putea aparea...numai o igena necorespunzatoare duce la anumite probleme dentare
36+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Intrebare : fetelor eu patesc ceva tare ciudat in ultima perioada: tot am impresia ca anumite mancaruri pe care le gust sunt amare. De ex aseara pana si castraveciorii mei murati mi s-au parut amari:((
Mai pateste cineva asa ceva?

A, si am fost la dentist si cik am facut gingivita de sarcina si a trebuit sa-mi curete toate gingiile. Najpa treaba....Cica din cauza sarcinii se pot umfla gingiile excesiv si se depun resturi de mancare intre gingie si dinte si astfel apar cariile in sarcina. Faza cu calciu ar fi mai putin importanta pentru ca extrem de greu scoate organismul calciu din dinti.

Ca remediu: periaj al dintilor mult mai des decat in mod normal si cu o periuta cu asprime medie spre deloc ca la copii. In plus mi-a recomandat apa de gura. Din pacate am facut alergie la ea asa ca n-am cum sa o folosesc.

14+


Parerea mea e sa-ti faci periajul la dentist ca merita, o sa vezi ce bine iti face chiar daca atunci nu-i f placut. Apa de gura folosesti corsodil (sau cam asa ceva)? Mie ala imi modifica gustul la mancare. Acum folosesc Listerin, e foarte tare, am impreia ca-mi ia foc gura.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adee

Leeloo, Petrean, Bubulina felicitari pe baieti

pisigri bine ai venit

De vreo cateva zile a inceput sa ma manance pielea pe burta si pe sani, si mi-am cumparat ulei Johnson's pt copii, ca sa ma dau pe burta si pe sani. Burta parca nu ma mai mananca chiar asa, dar cu sanii nu stiu ce sa ma mai fac Fetelor, pe voi va mananca pielea ?


18+

poze


Mi se usca mult mai tare decat in mod normal si ma mananca de zici ca am raie. Eu foloesc ulei de masline sau de migdale, cand va fi sarcina mai avansata o sa-mi iau www.bio-oil.info/" target="_blank">Bio-Oil care e scumputz da-i bun. Cel putin mie mi-a priit in sarcina precedenta.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gru v-am prins din urma...ati scris o gramada de pagini de azi dimineata.

pisik - si eu tot pe 14 noiembrie am programarea la iosup. la ce ora o sa fi acolo?

bubulina - asa ti-a zis iosup, ca il preseaza pe bb placenta anterioara? ca io nu vad logica. si a mea tot in fata e, e adevarat ca e fundica, iar colul de 34mm...dr.t s-a uitat la masuratorile astea si a zis: ok.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Iubitele mele, revin dupa o mare lipsa si ma bucur ca nu m/ati scos din lista. DIn 12 sept ma aflu internata in spital.Am trecut prin clipe crancrne despre care nu vreau sa/mi amintesc, dar bb e ok, sanatos si dornic de viata. am avut scurgeri, culminate cu hemoragii, si dr nu vroia sa/mi faca echo spunandu/mi ca nu e sanatos in sit in care eram. Pana la urma miercurea trecuta am facut echo si l/am vazut pe sbenguici, m/ai degraba umbre pe eran dar dr m/a asigurat ca e bine. ceea ce imi da probleme este un chist si un nodul fibromatos care creste odata cu sarcina. Eu ma rog la Bunul Dumnezeu sa creasca incet si ff putin ca sa nu am mari probleme pe viitor/. Eu scriu tare greu caci folosesc doar o mana si stau si intr/o ozitie incomoda.Adica, trebuie sa stau cat se poate de mult intinsa, si sa evit incordarea burtii. Mananc ca bebelusii aprope culcat, totul din cat se poate de intins. Multumesc lui Dumnezeu ca nu mai am perfuzii, ca atunci eram imobilizata rau. De astazi daca mi/a adus laptopul sotul meu, deja ma simt ca acasa.
Mi/a fost asa de dor de voi.Nu am citit paginile anterioare ca nu vreau sa ma obosesc tare.De cate ori intru va voi vizita si pe voi.
Sunt la maternitatea din Braila.S/au dus visele mele de a mai naste la clinica Eva sau Medlife...vise taica vise.

va pup si aveti grija de voi. Revin curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Mai oare ce-o fi cu Ayla de n-a mai intrat?Sa speram ca e bine..ca zicea ca are ceva probleme

Bogdana
18si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara dragele mele!!!
Am revenit si eu. Am fost la turci de mi-am cumparat tot pt nunta , da cand m-am intors nu aveam net..au avut probleme astia de la RDS..abia acum l-au facut
Felicitari pt carucioare....am vazut si gemenii..2fete 2 baieti...poate va incruscriti!!!
Va pe toate!!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Iubitele mele, revin dupa o mare lipsa si ma bucur ca nu m/ati scos din lista. DIn 12 sept ma aflu internata in spital.Am trecut prin clipe crancrne despre care nu vreau sa/mi amintesc, dar bb e ok, sanatos si dornic de viata. am avut scurgeri, culminate cu hemoragii, si dr nu vroia sa/mi faca echo spunandu/mi ca nu e sanatos in sit in care eram. Pana la urma miercurea trecuta am facut echo si l/am vazut pe sbenguici, m/ai degraba umbre pe eran dar dr m/a asigurat ca e bine. ceea ce imi da probleme este un chist si un nodul fibromatos care creste odata cu sarcina. Eu ma rog la Bunul Dumnezeu sa creasca incet si ff putin ca sa nu am mari probleme pe viitor/. Eu scriu tare greu caci folosesc doar o mana si stau si intr/o ozitie incomoda.Adica, trebuie sa stau cat se poate de mult intinsa, si sa evit incordarea burtii. Mananc ca bebelusii aprope culcat, totul din cat se poate de intins. Multumesc lui Dumnezeu ca nu mai am perfuzii, ca atunci eram imobilizata rau. De astazi daca mi/a adus laptopul sotul meu, deja ma simt ca acasa.
Mi/a fost asa de dor de voi.Nu am citit paginile anterioare ca nu vreau sa ma obosesc tare.De cate ori intru va voi vizita si pe voi.
Sunt la maternitatea din Braila.S/au dus visele mele de a mai naste la clinica Eva sau Medlife...vise taica vise.

va pup si aveti grija de voi. Revin curand.


sa ai grija de tine. Doamne ajuta sa ajungi cu bine la 40 de sapt si sa-ti strangi minunea in brate! iti tinem toate pumnii si suntem cu gandul alaturi de tine

Maria 20+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput