Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

si la noi in apartament a fo luna plina. noi ne-am trezit o sg data la 5 , dar este rar asa ceva la tudorica. deci ma bucur ca e ceva din aer
azi am fost la epilat, am spalat, am facut ordine-a stat mama cu bebe. concluzie: sunt mai obosita ca de obicei
acum bebe doarme si am zis sa bag un ochi.
gabitza f frumu la gradi. si nepotelul meu abia a inceput gradinita si primesc tot felul de poze la care-mi curg balele cand vad ce conditii misto sunt in franta la stat. noroc ca se gasesc si la noi la particulare chestii dragute.
saraca miss, imi imaginez in ce depresii e fara net, adica imi imaginez cum as fi eu fara. si la noi netul e pe laptopul lui tati de serviciu. nush ce spune el la birou dar de cand stau acasa n-a mai avut voie sa-l ia la nici o conferinta sau deplasare
n-am vesti, maine si poimaine facem bagaje. am emotii cu zborul, sper sa fie ok.
la multi ani pt mladitele si mugurasii de azi!!!



RALU- de minune albastra Tudor 15.05.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mihaser noi pe 29 avem programarea, te tin la curent - 380 V
Uite ca citeam ce a scris leeloo si noi de 6 saptamani avem atele gipsate noaptea. Of, sper sa fie bine si fara chin pana la urma.

Simonix ma bucur de vesti bune despre Alra. Cand o sa vb totusi, sa-i transmiti toate bune de la noi

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Cleo, imi pare rau ca a ramas al tau sot fara job. Sper sa isi gaseasca ceva cat mai repede sau sa vrea sa stea el acasa. Tin pumnii!

Gabitza,am vazut gradi, ce fain e! Si baietii tai sunt tare frumos
Te rooog, scoate-ma si pe mine la liman. Am facut un montaj cu Stefana si eram asa de bucuroasa... Dar uite ca nu poate sa il vada nimeni Cum fac sa il scot de pe privat? Mi-am prins urechile deja

Asta noapte si Stefana s-a trezit de 5 ori, sunt taaare obosita

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Ziua buna!

La noi tocmai a venit pediatra...ne-a facut vaccinul de 4 luni. Acum stam cu ochii pe ea sa fie ok.
Vroiam sa verific o chestie...Nicole tu cat ai dat pe el? Stiu ca ai spus ca ai luat de la farma direct. Asa si vroiam sa-ti zic ca am lesinat uitandu-ma la tortuletz !

Vianne si eu ii trimit un Stefanei si astept cu interes filmuletzul!

Getutza am vazut si filmuletzul vostru...super realizat. Mi-a placut muuult! Si muzica si tot!

Cleo im pare rau de jobul lui tati...si de faptul ca i-ai pus gand rau cu job-ul! Sa vedem ce iese pana la urma. Poate-i tot raul spre bine, stii cum se zice!

Gabitzam foarte frumos la gradi lui Andrei! L-am vazut in poze si pe prietenul Iasminei...parea foarte interesat de ce se intampla pe acolo!

Legat de bebeii care nu au dormit ok...si noi ne-am trezit de la ora 7 in loc de 8.30 cum e de obicei! Ciudat pentru ea! Deci e chestia aia cu luna pana la urma!

Am discutat cu pediatra despre diversificare. Mi-a spus ca putem incepe de la 5 luni...hm! Sa vedem...mar ras+suc de morcovi! Apoi si supita cu legumele pasate. Doar din radacinoase...Legat de fructe a zis fara citrice. Si daca ii e sete: apa plata. Voi vedea ce fac. Deocamdata mai stam pana face 5 luni.

Va pup! Merg sa ma odihnesc...astazi am robotit toata ziua!


EDIT: Mi-am amintit sa va spun ca acea criza de Infanrix Hexa persista in continuare. Ne-a spus pediatra. Am inteles ca in noiembrie se va regla.


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Cleo ai aflat ceva de Miss??Ca nu e obiceiul ei sa nu scrie de atatea zile,Doamne fereste sa nu se fi intamplat ceva.

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Lorich si eu m-am consultat cu sotul (el a facut medicina), am sunat si o fosta colega de-a lui kinetoterapeut si nu ne grabim sa-i punem gips..O sa mergem la o kinetoterapeuta si o sa vedem ce ne spune si ea..Vad ca in strainatate nu prea se practica metoda cu gips...chiar deloc. Cred ca are dreptate Leeloo...ii multumesc mult ca mi-a deschis ochii!

Eu sper ca nu s-a intamplat nimic cu Miss! Poate nu are timp...

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Pai a zis Cleo mai devreme ca Miss si-a facut un upgrade de net. Si asta nou nu merge

Viane, eu nu m-am uitat deloc pe OneTrueMedia, mi-e teama ca nu te pot ajuta chiar acum. O sa-mi fac si eu cont sa vad despre ce este vorba.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

vianne uita-te in acount sus in dreapa scrie si da click in setings si vezi daca iti este bifata casuta de la share!!!deci babeste:
-viane's acount
-change acount settings
-si sa ai bifata casuta cu "Let others see My Share Page when I comment on their projects"

vezi asa daca merge!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Gabitza, stai linistita, nu-i bai!
Uite ca m-a ajutat Melly Multzam fain de tot!!!
Asa am facut!
Se vede www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">aici?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Merci Gabitzule posibil sa fi sarit peste!!!Stii ce tot vroiam sa te intreb si tot uit!Dupa clubul scutecelor care tine 4 ani unde ne mutam???Tare curioasa sunt!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput