Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Ne inscriem si noi in clubul trezirilor ciudate azi-noapte:12.30 - 2 - 3 - 4.30 apoi 7.30

Ceva in aer?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Bashescu e de vina!
sau o luna plina



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Ne inscriem si noi in clubul trezirilor ciudate azi-noapte:12.30 - 2 - 3 - 4.30 apoi 7.30

Ceva in aer?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Bashescu e de vina!
sau o luna plina



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii


Asta vroiam si eu sa zic: luna plina! Sigur a fost! Deci bebeii intra in normal din seara asta!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

La noi nu e Bashescu Deci io zic ca e de la luna plina

Andrada - merci pentru info despre CSID - am vazut si io emisiunea despre cosmetice pt bebi hmmm... Si am vazut colajele tale

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Cred ca nu se mira nimeni daca va zic si eu ca al meu copil m-a zapacit azinoapte...Dupa ce ca nu am ce sa-i fac sa o culc pana in 12, s-a trezit din ora in ora si nu s-a culcat decat mufata sau in leagan. Si e foarte nervoasa cand se trezeste... Desi sta cu ochii inchisi schinceste si loveste cu mainile si picioarele nervos... E clar ca o deranjaza ceva... La 4 luni jumatate nu e cam devreme pt. dinti? Face asa de vreo 3 nopti... Sunt zombi. Ma culc in fiecare noate la 1- 1.30 ca dupa ce se culca ea trebuie sa ma spal pe cap si sa aplic un tratament pt. psoriazis. Dupa ce ca nu dorm mai deloc dimineata la 6.30 trebuie sa ma spal iar pe cap si sa aplic tratamentul si toata smecheria dureaza vreo ora. O ora seara, o ora dimineata... O iau razna...
A avut saptamana trecuta vreo 2 nopti cand a dormit de la 12 la 6 dimineata. Eram in culmeafericirii... dar n-a tinut...
Le-or da totusi dintii???

Acu e in leagan si ranjeste gingiile la mine... Psrca stie ca o parasc .


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

salut fetele!
eu stiam ca ora olandei este cu o ora mai putin decat ora romaniei, dar se apre ca in ceea ce priveste starea bebelusilor peste noapte, olande este cu o noapte inaintea romanieie: mie asa mi-a facut teodora ieri noapte. azi noapte a dormti foarte bine, evident cu o mcia pauza pe la 1:30, dar nu se pune, ca a fost numai de o ora (in comparatie cu 3 ore ieri noapte). pana la urma am pus-o pe burtica si a dormit foarte bine, pt prima data in viatza ei (de aproape 6 luni) pe burtica.

in schimb luna plina sau ce o fi fost a avut efect asupra mea. parca am avut mancarici in ... . m-am trezit cred ca din ora in ora, iar de la 5 nu am mai dormit deloc, ca sa stiu o treaba.

sper ca la noapte sa fie mai bine, adica sa dormim amandoua neintoarse. sau poate noaptea alba de la voi ajunge la noi tocmai in noaptea asta. nu vreau!!!!


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Dana - nuuuuuu, ca si eu si bebe aici in Be am avut o noapte alba La voi bebelusha a fost scutita de efectele lunii pline, si ti le-a trimis tie :p deci io zic ca gata, azi dormim bine toti

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonix

La noi nu e Bashescu Deci io zic ca e de la luna plina



Ce bafta pe voi!!

Sa nu uit sa spun La multi lunisoare si ani urmatoarelor mladite si mugurasi: Bogdanel de Getutza, Tudorica de Dordia, Alexia de Babyname, Alexandra de Maitreyi si Alessia de Anisiap

Amuzanta faza cu Miss! Cleo i-ai zis ca ne e dor de ea? Sa faca downgrade!

Mai, imi imaginez ca Daria e cu sotul acum, de asta nu mai scrie, dar chiar nicio veste de la alra??? In ce luna o fi???Sper sa fie ok.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

"Leeloo imi pare tare bine ca i-ai raspuns lui Mihaser; si Robert are talgus-valgus, bilateral, dar la stangul e mai pronuntat, avem 6 saptamani de atele noapte, chinul lumii pe copil, plus ca nu se vede nicio schimbare. Trebuie sa mergem la control si tare mi-e frica de cizmulite. Mi-ai dat de gandit cu ce ai scris; o sa ncerc sa ajuns la dr. asta de care vb. O fi greu de ajuns la el? Cozi, asteptari?"

Exact acelasi diagnostic il avem si noi...singura diferenta e ca la dreptul e mai problema...Vai chiar nu stiu ce sa fac...Inca nu i-am bagat piciorusul in gips, dar ma tem ca alta solutie nu prea avem
Eu am dus-o la cel mai bun ortoped din TM...Ar fi trebuit sa o duc la Bucuresti...de fap mi-a sugerat neonatoloaga de acolo la 2 luni chestia asta...dar...Da Doamne romanului mintea cea de pe urma!

Lorich, leeloo sa mai imi povestiti si mie ce rezolvati.

Fetele va multumesc din suflet pentru mesaje!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetelor, intrebati de Alra - spre rusinea mea, desi e in Belgia, nu am vorbit direct cu ea... dar sa stiti ca am urmarit-o si am gasit-o la gravidutze de noiembrie-decembrie - ii mai citesc postarile uneori cand nu am ce face la serviciu Se pare ca e bine, de-abia asteapta sa nasca ! (nu stiu in ce saptamana este hmmm) Deci, v-a spus Big Brother !!!!

Clumea e ca azi am o groaza de facut la serviciu dar sunt prea stresata sa ma poci concentra asa ca dau vina pe luna plina si bantui forumul ...

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mihaser, eu am mare incredere in dr.Jianu asa ca nu i-am pus piciorul in niciun gips si in nicio atela gipsata. Ata pentru ca inainte fusesem la alt dr. care m-a certat ca am stat atit cu el si mi-a spus imediat sa ma duc la camera de garda sa-mi faca niste atele gipsate sa i le pun noaptea in picior. Dr.Jianu mi-a spus ca nici vorba sa-i pun asa ceva!! Ca degeaba merge el la prelegi si conferinte, colegii lui mai tineri inca recomanda tratamente depasite...in fine, noi am hotarit sa nu ii punem, iar de la 6 luni vom incepe masaj si gimnastica medicala o data pe saptamina.

Eu va pup si va urez weekend placut - ne "auzim" luni!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput