Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

MIRTHA, sa-ti traiasca micuta EVA!!!! Multa sanatate la amandoua, laptic mult mamicii si bebe sa nu stie ce sunt aia colici!

Abia te astept sa te intorci acasa sa ne spui cum e cu bebelina!



Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

bebecris, daca nu poti, nu fa...lasa pe tanti soacra...explica ca te doare burta de la efort...si sigur face ea curat, mancare...nu te intelege??...sau eventual, fa treburile mai lejere...care nu te solicita f tare...

Cherie 32+ Sasha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

GINYE bine ai venit acasa! Sa va traiasca bebe Stefan si sa va bucurati de el! Este un copil norocos ca are asa niste parinti! Te felicit pentru atitudine, va doresc multa putere, intelegere si sanatate!
Problema o veti rezolva fara consecinte pentru copil, fi pe pace! Ma bucur din suflet ca oamenii de langa tine (in special sotul tau) au fost langa tine si continua sa fie, atunci cand ai avut mai mare nevoie!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Spiridus ma doare sufletul ca nu stai mai aproape de mine sa te pot ajuta cat de cat zilele astea! Pe mine m-a ajutat Dumnezeu de am fost bine pana acum, doar ca acum am intrat deja in 38 de saptamani si-mi e teama sa mai plec departe de casa pe jos...
Te pup dulce, sa fi sanatoasa si sa ai putere sa faci fatza cu bine la ultima perioada pe care o mai ai inainte de nasterea lui bebe. Dupa nastere, ai sa te descurci tu sigur cu toate!

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Pai bine mai fetelor, lipsesc 2 zile si nu mai fac fata sa citesc vestile trimise de voi!
Gata, sunt oficial in concediul prenatal. Vineri am fost si la doctora de familie si l-am luat datat luni 20 octombrie...am plecat la 6:30 dimineata de acasa...la 9 am ajuns la servici..pe la pranz am plecat cu o colega sa iau prajituri si suc pentru servici ca am dat petrecere de despartire (si am sa le duc enorm lipsa la fetele mele, dupa 5 ani de munca acolo) si am umblat alta ora si jumatate pe la cumparaturi...iar pe la 16:30 m-am invoit ca de plecare si m-am dus si la scoala la sedinta cu parintii...la David.
Nu stiu cum am trait dupa asa o zi, dar iata-ma inca misc...
Asa ca azi am stat...am dormit pana la 9...n-a de gand sa ies nici un pas in afara casei pana luni...
La doctora ma duc abia peste aproape 2 saptamani, pe 29 octombrie...daca nu nasc pana atunci!
Deja am intrat in 38 de saptamani, asa ca sunt linistita, poate sa vina bebe cand vrea el. bagajul este facut...unul pentru el, unul pentru mine..am pus in el si biletul de internare de la medicul de familie si analizele din perioada sarcinii...plus adeverinta de salariat, o copie dupa buletin si una dupa certificatul de casatorie...asta in caz ca-mi uit actul de identitate acasa.
Acasa am spalat si calcat toate hainutele lui bebe, sunt aranjate frumos in dulap, patul este facut si am cumparat tot ce trebuie...cel putin asa am impresia acum.

Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Ginye, bine-ai revenit printre noi, sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos!

Stii, cel putin din experienta mea de pana acum, am invatat ca incercarile mi-au fost date cu un scop foarte bine stabilit, am avut ceva anume de invatat din fiecare obstacol din viata mea. Cred ca Eduard este asa pentru ca trebuie sa va invete pe voi, parintii lui, ceva...si poate de aceea relatiile din familia ta s-au strans atat de mult si s-au imbunatatit...Tu stii cel mai bine despre ce este vorba, dar o sa gasesti sigur resurse sa treceti cu bine peste asta, iar noi vom fi aici atunci cand vei avea nevoie....

Multe pentru mamica curajoasa!

Diana

35+ Sonia

AMR 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

acum ne-am trezit si noi.....am dormit ceva...pt ca ama vut o zi plina...am muncit toata ziua...

si acum asteptam sa vina tati acasa ca mi-e tare dor de el.....e oribil fara el acasa!!!

Cristinain asteptarea 36+ DAVID ANDREI

votati-ne si pe noi!!!! poza be2...multumim http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=3

http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78

AMR -3-4 SAPTAMANI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Ami, conform semnaturii tale - 38+ - ai incheiat saptamana 38. Plusul inseamna una, doua, trei zile..in plus fata de cele 38 de saptamani incheiate.

In concluzie, esti in saptamana 39 de fapt...iti spun acest lucru ca sa te pregatesti sufleteste de un termen mai apropiat decat crezi...ca altfel vad ca esti foarte pregatita, ai le-ai rezolvat pe toate...practic, nu mai trebuie decat sa nasti...

Diana

35+ Sonia

AMR 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Diamisha ai dreptate! Practic sunt pregatita...doctora mi-a spus miercuri la control ca ma pot astepta oricand sa nasc, cu toate ca miercuri la control, bebe nu era angajat pentru iesire, colul era lung si inchis si nu am avut deloc contractii.
Acum astept sa vad cum o vrea Dumnezeu...pana atunci, imi vad de treburile zilnice acasa, profit ca am intrat in concediu sa mai dorm si eu cate o repriza la pranz... ma ocup de David cu scoala, mancare, curatenie, etc..nici nu stiu cand trece ziua!

Citat:
citat din mesajul lui diamisha

Ami, conform semnaturii tale - 38+ - ai incheiat saptamana 38. Plusul inseamna una, doua, trei zile..in plus fata de cele 38 de saptamani incheiate.

In concluzie, esti in saptamana 39 de fapt...iti spun acest lucru ca sa te pregatesti sufleteste de un termen mai apropiat decat crezi...ca altfel vad ca esti foarte pregatita, ai le-ai rezolvat pe toate...practic, nu mai trebuie decat sa nasti...

Diana

35+ Sonia

AMR 14 zile


Ami, mamica lui David Alexandru ( 7 ani) bobocel de clasa 1
si 38+ Luca Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov-dec2008 spune:

CAPITOL NOU

va pe toate
Ginye felicitari pentru bb Eduard
Maria

Mergi la inceput