Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

GINYE MAMICO BINE AI REVENIT PRINTRE NOI CU PUIUTUL TAU DRAG
Ai trecut prin multe momente grele dar D-zeu va va ajuta si incontinuare , important e ca e sanatos Eduard si cu putin ajutor va disparea si problemuta lui . Eu vreau sa-ti povestesc pe scurt despre o cunostinta care a avut la nastere aceiasi problema dar pe vremea aceea (38 ani in urma) nu existau astfel de operatii si s-a operat abia acum mai recent .Cu toate acestea nimic nu l-a impiedicat sa faca o facultate, sa aibe o slujba buna , sa se casatoreasca si sa faca o frumusete de fetita .Fruntea sus si asa uniti cum sunteti acum in familie o sa razbiti voi si cu asta .Te pup si te imbratisez cu muuuuult drag

ps. sa nu crezi ca ai scapat de poze asteptaaaaaaam...

Criss 34+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

ginye sa va traiasca bebe Stefan si sa fii mereu la fel de optimista ca acum. o sa se rezolve si problemutza asta si peste un an - doi nici n-o sa va mai amintiti de ea.
BraveGirl de ce te simti rau? ce-ai patit?
Bebecris fruntea sus. stiu, o sa fie greu dar o sa-l ai pe bebe care o sa te faca sa mai uiti de faptul ca nu-i sotul langa tine. si al meu a fost plecat acum 3 ani si mi-a fost foarte greu dar tu esti o luptatoare si o sa razbati.
babyzapilica cum a iesit ciorbitza?
fetelor mai stit ceva de ancaoradea? a nascut, e in travaliu, ce face?
dar de monicus mai stie cineva ceva?
eli mai lasa mopul si apiratorul c-o sa nasti cu ele in brate.

Minunea din viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
30+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am revenit si noi acasa. Am prins o ploaie torentiala pe autostrada de m-au trecut toate emotiile.

Ginye, ma bucur ca sunteti bine si cel mai important ca ai familia si sotul aproape. Fetele vad ca sunt deja in tema cu ce se poate face in anul ce va urma, important este ca se poate rezolva. Eu sunt convinsa ca Stefan va fi un copilas extrem de rasfatat si iubit!

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 33+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Ginye,bine ati venit acasa si tu si bebe!Esti o femeie puternica,o mama iubitoare si avand sprijinul celor dragi vei rezolva problema.Doamne ajuta!
Azi au sosit patutul si caruciorul bebelinei !Sunt asa dragute!Mai avem de cumparat lenjerie pt pat...


Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png
AMR 4 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:



Sunteti extraordinare! Va multumesc!

Loren echo morfo le-am facut la sanador la Dr Nedelcu Dana. Toti dr care mi-au pus aceeasi intrebare au zis ca este o dr foarte buna si recunoascuta pt competentele ei. Se pare ca de data asta a gresit rau de tot.

ginye Eduard Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Ginye, bine ai venit acasa si multa bafta. Iti admir optimismul si tin pumnii ca totul sa se rezolve. Ma bucur ca aveti suportul tuturor celor din jur, asa si trebuie sa fie!

intrasem sa va zic ca am fost la dr - eco, totul normal: 33 sapt si un pic, bb cu capul in jos, nu mai are loc de intors de acuma caci uterul e alungit si nu il lasa. colul bine mersi, nu stiu lungimea in cm, dar dr a zis ca e perfect. mi-a luat proba de streptococ (teama mea) si a zis ca daca iese negativ mai repetam analiza peste 3 sapt, in cazul in care si atunci tot negativ e ne facem ca nu stim de el (nu prea ma coafeaza varianta asta da ea o stii mai bine)
n-am ce sa va mai zic... aaa, 2kg - pe pregnancy org asta e greutate intre 33 si 34 de sapt.




Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

revin caci am vazut un mesaj de la cherie cu dormitul cu bb in camera. si eu am avut pat (fotoliu pliant de la ikea) la laura in camera exact in ideea ca eu sa dorm acolo si sa las pe taica-su sa doarma caci el lucra si eu nu. pe la 6 saptamani insa am inceput sa ma duc in patul conjugal a doua parte a noptii caci cu ea in camera nu ma puteam odihni - ii ascultam fosnetele si respiratia.
mie mi se pare super util pat la bb in camera chiar daca nu ai de gand sa dormi cu el tot timpul - din motive de dat biberon noaptea, de febre, de dinti, etc. la inceput insa nu prea ai cum altfel, dpv al prevenirii SIDS se recomanda chiar primele 6 luni sa dormi cu bb.
noi acum folosim patul cu pricina ca sa bea laptele inainte de nani, stam lungite si zicem povesti.


Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ginye55 cred ca am ajuns si eu o data la doctorita asta cu o rana pe col! Imi pare rau ca nu a putut sa vada la timp problema...pupici lui Eduard!
Alra eu voi dormi in camera cu bb pe care o sa o pun in pat tip tarc! Este mult mai putin stresant...eu am o frica sa nu cumva sa se sufoce in somn sau sa regurgiteze si sa se inece...acelasi stres l-am avut si la Bia! Felicitari pentru vestile de la eco...f, bune!

Bianca Andreea
Larisa Elena37+
A M R numai 3 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

GINYE ESTI CEA MAI CURAJOASA MAMICA!
SA FI SANATOASA, SA AIINCREDERE IN DUMNEZEU PENTRU CA TOTUL VA FI BINE! TE PUP SI TE IMBRATISEZ SI ITI ADMIR ATITUDINEA, COPILUL TAU ESTE CEL MAI NOROCOS DIN LUME CA ARE ASA MAMA SI TATA !

Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

alra,exact...pe mine ma infioara SIDS...de aia am hotarat sa dorm acolo...chit ca stiu ce ma asteapta in caz ca voi avea un bb plangaret si agitat...nu o sa inchid un ochi...am avut exp asta cu bebelina de care am avut grija acu cativa ani...atunci dormeam cu ea in pat...si la orice miscare a ei..gata...eram drepti...rezolvam usor cu biberonu, ca il dadeam imediat ce facea mrr..si nu se mai trezea de tot..adormea imediat la loc...dar eu toti drepti ramaneam...ufff...

ce sa zic...zilele trecute cand am adus pisicuta in casa, a adormit ...si..de frica sa nu o trezesc...nici n-am miscat...am umblat 2 ore pe varfuri...dar pt un copil???sunt exagerata...

Cherie 32+ Sasha...

Mergi la inceput