PRIETENE FARA TITLU (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Heiii gagici,nu-mi vine sa cred, dar Diana il face deja singura si pe cel de 16 bucati cu Alba ca Zapada!!! Trebuie sa caut ca am pe undeva si unul cu mai multe bucati,dar din acele minuscule de care zicea Deea,dar deocamdata o mai las sa se bucure de victoria cu astea de 12-16 bucati,ca tare fericita e cand vede ca le-a terminat.
Am pus deja filmuletzul in drop:
http://www.dropshots.com/DIA4#date/2008-10-17/18:52:10 Doar ca nu a apucat sa il faca in doar doua minute cat incape in drop. Mai avea de pus 3 bucati,asa ca l-am incarcat si in photobuket,ca acolo intra tot: http://s183.photobucket.com/albums/x319/dianacimpan/ARADOCT2008/?action=view¤t=oct2008162.flv
INGRID pana la urma ai avut dreptate,trebuia sa ii cumpar si eu din astea mai demult ,dar sincer nu ma asteptam sa le dibuiasca atat de rapid. Aviz si la restul lumii,cumparati-le si voi ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele ,sunt unele cu imagini atat de frumoase ca se chinuie sa le faca doar de dragul lor.Si Diana mai cu placere si mai usor a facut-o pe Alba ca Zapada decat elefantul,desi elefantul are cu 4 piese in minus.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am cautat puzzle de care ziceam si e cu 24 de piese,il avem de la ceva joc nu mai stiu la care era pe post de bonus si e cu ceva pesti.I l-am aratat deja si ca sa vad cu ce imagine e, ca nu stiam, m-am pus sa il fac eu si abia l-am facut Dar se tot baga si ea peste mine ... Acum e prapad ca deja plange p-aci ca "NU POOT MAMA!!!" M-a pus Michidutza sa i-l scot si pe ala Acum ce naiba ma fac cu ea ???
Merg sa o asist,daca se ingroasa gluma sarim la interval cu lapticul si o calmam,poate uita de el pana maine ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid-sanaatte multa!
Moni-bravo Dianei pt puzzle, si eu ar treb sa o pun sa mai exerseze cu 24,si apoi sa trecem la 30-36,de fapt din astea cu piese mai multe nu prea are, dar promit sa ii iau in weekend ca sa o mai tin ocupata si sa ii dezvolt simtul orientarii- ca vad ca la alte capitole-memorie de ex. e tare-marcile de masini le stie inca si mai putem invata,totul e sa vedem si marci mai selecte,cu cantece si alte chestii vine de la montesorii-si cand ii zic seara sa se culce ea mai trancaneste/canta mai exact cel putin icna vreo 10 min si uite asa dimi la 7.40 nu ne putem trezisi mincam micul dejun in masina(a se citi crenvusti)-a si aseara am citit pe o carte in franceza, si eu uitasem cum se zice la galben si ea a stiut,de unde vad ca metodele astora de acolo dau rezultate-treb sa incep sa o mai antrenez in mai multe- de ex,. la colorat nu poate sa priceapa ca treb doar in contur, ea mereu depaseste si treage linii aiurea,dar sper treptat sa fie ok.
Si ea stie sa se imbrace singura, mai treb exersat la nasturi,dar cred ca depinde si cat de mici sunt si ai dreptate cu incurajatul si implicatul in cat mai multe activitati- ea sa o pun sa ma ajute mai mereu, ca am lasat-o mai moale in ultimul timp-e curioasa insa la bucatarie.
Weekend placut si numai bine tuturor.

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

MONI, da, vreau orice apare cu Ileana Vulpescu, saru mana mult de tot.
Ai linistit-o pe Diana? Bravo pentru puzzle, nu reusesc sa vad linkul cu poze si filme dar e de la mine, nu imi merge internetul bine, nu incarca nicio poza.
Bravo Dianei pentru puzzle! Fug sa citesc o poveste lui Mark si revin mai tarzior.

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA UITE CEVA PENTRU TINE:
CITESTE AICI

Am gasit www.librariabucuresti.com/cgi-bin/Carti--0-1092-3-.htm" target="_blank"> ASTA pe care nu o am ,trebuie sa mi-o comand,daca nu o gasesc cumva in vreo librarie din Arad.

Revin.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA nici pe www.librariabucuresti.com/cgi-bin/Carti-Candidatii-la-fericire-0-147-3-.htm" target="_blank"> ASTA n-o am .
ma pun sa mi le comand,iar depasesc bugetul ,dar pentru Vulpeaasca merita din plin.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA uau ce fain ca deja prinde Emma si franceza,mi-ar placea sa fie si a mea ceva mai poligloata sunt curioasa daca va prinde ceva de la gradinita cand vor incepe cu engleza.Poate ma mai invata ea pe mine ,mai stii?
Mersi de aprecierile pentru Diana cu puzzle,acum e si ea ceva mai puzzleritza vine din urma sa le ajunga pe Diana,Emma si celelalte fetitze pasionate de asa ceva,gen Ilinca si care or mai fi ...
DENISA aia cu coloratul in contur sa stii ca asa fac majoritatea la varsta asta,crede-ma ca am vazut dosarele expuse la gradinita si aia au majoritatea in jur de 3 ani jumatate! Deci nu ai de ce sa te agiti,eventual ii mai spui,dar poate nu ca nu intelege ci poate nu are inca destula indemanare sa se incadreze,mai trebuie exersat,dar nu insista daca nu are chef,e important sa ii placa ceea ce face,eu asa zic.
Merg sa fac un dus,poate mai bag nasul mai incolo.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

DENISA, super ca invata Emma si franceza. Sa vezi cat de repede va invata, sunt bureti la varsta asta, tot absorb. Sa stii ca si eu ma gandeam sa il dau pe al meu la Montessori, exista si aici cred, inca mai studiez problema, trebuie sa aflu mai multe amanunte.
MONI, merci pentru linkuri, e super cel cu citate, l-am salvat, o sa am lectura acum. Eu am cele doua carti pe care nu le ai tu, la Bucuresti le am, si mi s-a facut un dooooooooooooooooor de ele!!!! Sa ti le cumperi ca sunt superbe. De fapt, stii, super este tot ce a scris, tareeeee imi place!!! Abia astept sa mi le aduc pe toate aici, in afara de ultima ei carte nu am nicio carte aici.
Sa va zic de fi-miu, i-am cumparat mobila pentru camera lui, i-a montat taticul lui biroul si ce credeti ca a facut? A stat o ora si jumatate la birou, nici nu am stiut de el, cu un joc cu cavaleri, dragoni si castele medievale. Abia astept sa vad cum se va obisnui in noua lui camera, ca pana acum, de cand ne-am mutat, a dormit cu noi in camera ca a lui nu era amenajata.
Dupa ce i-am citit povestea, adica povestile ca a vrut doua, a strigat dupa Oscar 'Oscar, je veux dormir avec toi' ('Oscar, vreau sa dorm cu tine') si s-a culcat cu motanul langa el. Acum dorm toti trei motanii in pat cu el, le-am facut poza, dar nu stiu de cablul ala afurisit de la camera, il gasesc eu!

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Am plecat si eu la nani, ca maine ne trezim de dimineata, mergem la vechiul apartament sa mai aranjam pe acolo, ca saptamana viitoare il predam.
Pupici si un week-end fain.
Nu intru pe DC in week-end ca nu mai car laptop-ul cu mine, intru saptamana viitoare.

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA sunt convinsa ca-s faine,asa ca mi-am facut deja cont pe site-ul ala,astept confirmarea in mail sa le pot comanda maine.Ma bucur ca ti-a placut linkul cu citate,chiar am observat ca tot din Arta conversatiei sunt majoritatea,nu degeaba e cea mai celebra carte a ei.
Va sa zica asa i-a placut lui Mark noua camera! Neaparat sa gasesti cablul ala odata,ca ma disperi.Ai promis si poze cu Mark + motanii,stii ca Diana a facut cerere expresa,pai cum ai indraznit tu sa pui poze doar cu Mark,fara ei?
DENISA aseara m-am uitat la pozele tale cu Diana cu tot,era obsedata ca unde-i bibi lui bobo s-a calmat cand l-a vazut pe Alex intr-o poza cu el in gura Erau poze din We trecute? Ca am vazut totusi ceva pesti si parca ziceai ca n-a prins nimic Dragos de data asta.Si imi place la nebunie ce cretzulina e Emma,tot mai frumoasa e
INGRID chefuisi?
ANA-MARIA unde umbli? Sper ca e mai bine Clara.

Uii iar m-a prins ora H p-aci,macar maine dorm dimineata.Adica sper sa ma lase Diana!
Noapte buna!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele."

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput