America (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Holes Louis Sachar.
May incearca Diary of a Wimpy Kid
http://www.amazon.com/Diary-Wimpy-Kid-Jeff-Kinney/dp/0810993139
A


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multam mult fetelor.. am facut o lista :).... lui J ii trebe carti inspirate din viata reala, carti cat mai aproape de realitate si sa ii dea sens la ce se intampla in lumea reala.. el e cam in lumea fantastica si cica nu e prea bine. Daca mai aveti sugesti sunt pe faza

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc Andrada. Sigur o sa-i placa, a citit si Wayside School, de acelasi autor.
A citit si Wimpy Kid. Eu am rasfoit-o si mi-a parut limbajul cam colorat, acum asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Anamaria ca tot iti place sa dai sugestii la hainite (si restul fetelor puteti veni cu idei please) cum naiba sa ma imbrac la Christmas party de la firma lu' DH. Scrie casual ... cina la restaurant cu muzica, comedian si alte prostiute da se joaca si bowling so ... i'm clueless
Anul trecut o avura la un cazino si lumea s-a imbracat de la casual la rochie de seara so ...
Parca n-as vrea sa fiu eu ridicola serii Asa ca astept propuneri

Bianca a citit din Junie B si Magic tree house plus ca Dr. Seuss l-au facut in clasa I la studiu de autor asa ca au citit mai tot. Btw ati vazut filmul "Horton hears a Who" ? E super fain e dupa Dr Seuss.
Si eu mai cumpar de la scholastic dar numai cind ma incinta oferta altfel nu , ar fi culmea sa ne oblige
Book fair au de doua ori pe an si iesim cu bratele pline ca altfel nu scap Dar la cit citeste oricum nu pot tine pasul cu cumparatul asa ca imprumutam de la library (a scolii si a orasului) ca doar crestem si apoi ce facem cu atitea carti?



Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Merci de raspuns Blackpanther. O sa-l pun pe sot sa se uite( el e cetatean, si e in IT, dar a ramas fara job acum..adica no, s-a intors la predat la scoala, dar cum vine bebe nu o sa ne putem descurca cu banii aia), asa ca sunt foarte interesata.
Apropo de carti, elevilor mei( am predat la middle school) le placea tare mult Roald Dahl( MAtilda, James and the Giant Peach, Charlie and the Chocolate factory, si mai ales versurile lui- sunt tare funny)

Crisss 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Criss, am si eu o carte mare-mare cu toate cele scrise de Roald Dahl. Alexandru e in clasa a treia. Mai astept pina sa i-o dau la citit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Ramona, nu cred ca e nevoie sa astepti cu Roald Dahl. Eu as incepe cu Matilda( apropo, si filmul e minunat, e cu Danny DeVito)

Crisss 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Alintaroma, daca e scris "casual", eu m-as imbraca cu o pereche de blugi dragutei (mai "trouser style") si un top chic. O camasa clasica alba si blugi iar e de efect (de fapt asta e solutia mea "foolproof" pentru ocazii mai dubioase). Camasa alba o poti dress up sau dress down cu accesorii.



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Anamaria stiam eu ca intreb pe cine trebuie. Super ideea ! si asa tocmai mi-am luat o camasa alba care va merge de minune.


Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

CamiM cum stai cu moralul, emotiile, stresul?
Iti tin pumnii pt maine si sa te odihnesti cat poti de bine la noapte. De abia astept sa vi de la examen si sa imi pov ce ti-a picat. Sa fi calma ca sigur te descurci si nu o sa ai probleme.
In noaptea asta sa nu . Mai bine si relaxeazate.
Bafta multa si tin pumnii.

Mergi la inceput